HABER

Kaçak elektrikte akıl almaz yöntem

İzmir’de, ölen kişilerin aboneliklerini iptal etmeyerek, aynı isimle kaçak binalara bağlantı yaptıradıkları iddia edilip gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 12 kişiden 7'si tutuklandı.

İzmir’de, ölen kişilerin aboneliklerini iptal etmeyerek, aynı isimle kaçak binalara bağlantı yaptıradıkları iddia edilen şebekeye yönelik operasyonda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 12 kişiden 7'si tutuklandı. 2 kişi serbest bırakıldı. 3 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Şebeke elemanlarının, hayatını kaybedenlerin ya da aboneliklerini iptal ettiren kişilerin adları üzerinden, gecekondu veya kaçak yapılara elektrik bağlanmasını sağladıkları tespit edildi. İlk katları ruhsatlı olan binaların üzerine yapılan diğer katlara da bu yöntemlerle abonelik yaptırıldığı ortaya çıktı. Çete elebaşı olduğu öne sürülen bir elektrik firması sahibi A.T.’nin, elektrik dağıtım şirketinde şef olan Ü.Ö. ve yine bu kuruma taşeron hizmet veren kişilerin üzerinden bu işlemleri yaptırdığı ileri sürüldü. Abonelik karşılığında 2 bin 500- 3 bin lira arasında değişen paralar alındığı anlaşıldı.

A.T. ile, aralarında elektrik dağıtım şirketi çalışanları C.K., Ü.Ö. ve L.Y.’nin de bulunduğu 12 kişi, işlemlerin tamamlanmasının ardından ’Örgütlü suç işlemek, kurum sistem verilerinde oynama yapmak, rüşvet, irtikap, nitelikli dolandırıcılık’ suçlarından İzmir Adliyesi’ne sevk edildi.

Savcıya ifade veren şüphelilerden ikisi serbebt bırakılırken, 10 kişi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi olan İzmir 14’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
şerefsizlikte gelinen son nokta.
bu işi yapan uyanık, yaptıran aptal o paraya zaten o abonenin ruhsatı çıkarılır ve eletrikte kuzu kuzu bağlanır.
Geri Dön