Kaçak sakatat işlenen kesimhane mühürlendi, 22 bin TL ceza uygulandı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, kaçak sakatat işlendiği tespit edilen kesimhanenin mühürlenerek, sahibine 22 bin TL idari para cezası uygulandığını açıkladı.

Kaçak sakatat işlenen kesimhane mühürlendi, 22 bin TL ceza uygulandı

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında Denizli’nin Pamukkale ilçesinde işletilen kaçak sakatat tesisleri ile ilgili haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

8 BİN 950 KİLO AYAK İMHA EDİLDİ

Virane bir kesimhaneden kötü kokular geldiği ihbarı üzerine Denizli Tarım ve Orman Müdürlüğü denetim ekipleri ve zabıta ekiplerinin söz konusu yerde denetim yaptığı ifade edilen açıklamada şöyle denildi:

"Denetimde, bir vatandaşın, kullanılmayan eski ve virane bir kesimhanede sakatat işlediği tespit edilmiştir. Yapılan denetimlerde söz konusu kaçak kesimhanede sakatat olarak sadece hayvan ayağı bulunmuştur. Ayrıca işletmenin çok kötü teknik ve hijyenik şartlarda olduğu, Tarım ve Orman Bakanlığımızdan onay izni olmadığı tespit edilmiştir. Bu tespitler üzerine işletmede bulunan 8 bin 950 kilo ayağın tamamı imha edilmiştir. Belediye ekiplerince işletme mühürlenmiş, Denizli il müdürlüğümüz tarafından onaysız faaliyet göstermekten 22 bin TL idari para cezası düzenlenmek üzere tutanak tutulmuştur."

34

20190523_2_36590837_44737544_Web

(DHA / AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
ne büyük tespit vede ceza ananızı öpsünler adamlar tek seferde 100000 tl kazanıyor milyonları almışlar hadi onuda bırak halkın giden sağlığını hangi parayla ödiyeceksiniz şerefsiz adiler.
ayakta uyuyorsun Denizli İl Tarım Müdürlüğü. peki ihbar olmasaydı 8 ton kurtlu sakatatı vatandaşlar afiyetle yiyecekti. 22000 TL ceza yazmakla bu iş olmuyor
insanların sağlığıyla oynamak bu kadar ucuz olmamalı...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler