HABER

Kaçak silah ihbarından kaçak Rus kadın çıktı

İSTANBUL (İHA) - Sultanbeyli'de bir eve baskın düzenleyen İstanbul polisi, silah kaçakçılığı yerine Rus uyruklu kaçak bir kadınla karşılaştı. İhbarın kendisine ilgi göstermeyen Rus kadının komşusu tarafından yapıldığı ortaya çıktı.

Bir çanta dolusu kaçak silahın bulundurulduğuna dair ihbar alan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sultanbeyli'de bir eve baskın düzenledi. Terör konusu olabileceği ihtimali üzerine operasyona Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de katıldı. Arama kararı doğrulsunda eve baskın düzenleyen ekipler, tüm aramalara rağmen ihbarı yapılan kaçak silahlara rastlamadı. Evde kaçak silahlar yerine Türkiye'de kaçak oturduğu anlaşılan bir Rus kadının ikamet ettiği anlaşıldı. Bunun üzerine ihbarcının üzerinde yoğunlaşan ekipler, 155'e düşen ihbar numarasını soruşturmaya başladı. İhbarın Rus kadının kapı komşusu tarafından yapıldığı belirlendi. İhbarcının, Rus uyruklu genç kadının kendisine ilgisiz kaldığı için yersiz ihbarda bulunduğu tespit edildi. Bunun üzerine ihbarcı hakkında yalan beyanda bulunmaktan işlem yapıldı.

Bir Türk genciyle nişanlı olan ve oturum izninin dolduğu belirlenen 19 yaşındaki Rus kadın, sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön