HABER

Kaçırılan iki çocuk serbest bırakıldı

Şanlıurfa'da ''fidye için kaçırıldığı'' iddia edilen iki çocuk, iki gün sonra serbest bırakıldı.

ŞANLIURFA (A.A) - Şanlıurfa merkeze bağlı Taşlıca köyü muhtarı Halil Dengiz'in 13 yaşındaki oğlu ile komşu köyden aynı yaşlardaki bir arkadaşı, yakınlardaki bir mezraya giderken otomobille yanlarına yaklaşan 2-3 kişi tarafından kaçırıldığı iddia edildi.

Bir süre çocuklarından haber alamayan ve aramalara karşın bulamayan aileler, durumu jandarmaya bildirdi. Çocuklar bugün gözleri kapalı olarak getirildikleri köyün yakınında serbest bırakıldı.

AA muhabirinin görüştüğü köy muhtarı Dengiz, olayın ardından akşam saatlerinde kendisini gizli bir numaradan arayan tanımadığı bir kişinin, kendisinde bir miktar alacağının bulunduğunu, bunu ödemediğini, ''borcu ödemesi ve durumu güvenlik güçlerine bildirmemesi'' halinde, çocukları bırakacaklarını ifade ettiğini belirtti.

Ancak kendisinin kimseye borcu olmadığını ve olayı jandarmaya da bildirdiğini söylemesi üzerine telefonun kapandığını aktaran Dengiz, sonraki gün de kaçırılan diğer çocuğun ailesini arayan tanıdıkları bir kişinin ''bir nevi aracı konumunda'', çocukların durumunun iyi olduğunu ve sorunu çözmeye çalıştıklarını, kendilerinden de şikayetlerini geri almalarını ifade etmesi üzerine, güvenlik güçlerinin bu kişiyi gözaltına alarak sorguladığını anlattı.

Bugün dün öğleden sonra gözleri kapalı olarak köylerinin yakınına getirilen oğlu ve arkadaşının serbest bırakıldığını bildiren Dengiz, ''Muhtemelen güvenlik güçlerinin yoğun takibinden korktukları için çocukları bıraktılar. Çocukların durumu Allah'a şükür iyi. Konuyu jandarma yetkilileri takip ediyor. Jandarma olayla çok ilgilendi, kendilerine ne kadar teşekkür etsek az'' diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön