Kaçırılan Türk pilotlardan haber var

Lübnan televizyonu LBC'de, 9 Ağustos'ta kaçırılan iki Türk pilotla yapılan bir röportaj yayınlandı.

Lübnan'da 9 Ağustos'ta, İstanbul-Beyrut seferini yapan THY personelini havalimanından otele götüren servis aracını durduran silahlı kişiler tarafından kaçırılan, Türk pilot Murat Akpınar ile yardımcısı Murat Ağca'nın fotoğrafları ve ses kayıtları yayınlandı.

Türk pilot Murat Akpınar'a ait olduğu belirtilen ses kaydında Akpınar, sağlık durumlarının iyi olduğunu ancak kaygılarının her geçen gün arttığını ve bir an önce kurtarılmayı beklediklerini söyledi.

Kaçırılma nedenlerine ilişkin Akpınar, "Bizi neden kaçırdıklarını sorduğumuzda, Suriye'nin Azez bölgesinde 9 masum Lübnanlının kaçırıldığını ve onlara yardım edebilecek tek ülkenin Türkiye olduğunu söylediler" ifadesini kullandı.

Kurtarılmaları için çaba gösteren Türkiye devletine, Türk Hava Yollarına (THY), ailesine, çocuklarına ve kardeşi İrfan'a teşekkür eden Akpınar, arkadaşının ve kendisinin kurtarılmayı beklediğini dile getirdi.

Yardımcı pilot Murat Ağca da kurtarılmaları için çaba gösteren herkese teşekkür ederek, ailesini, çocuklarını ve vatanını çok özlediğini ifade etti. Ağca, bir an önce acıların dinmesini ve sevdiklerine kavuşabilmeyi temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Lübnan makamlarından söz konusu kayıtlara ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

SON ANDA YERLERİ DEĞİŞTİRİLDİ
Lübnan'da 9 Ağustos'ta, İstanbul-Beyrut seferini yapan THY personelini havalimanından otele götüren servis aracını durduran silahlı kişiler, Türk pilot Murat Akpınar ile yardımcısı Murat Ağca'yı kaçırmıştı. Eylemin sorumluluğunu "İmam Rıza'nın Ziyaretçileri" adlı grup üstlenmiş, grup adına yapılan açıklamada, Türk pilotların, Suriye'de rehin tutulan 9 Lübnanlı karşılığında serbest bırakılacakları belirtilmişti.

Kaçırılan Türk pilotun Lübnan'ın doğusundaki Baalbek şehrinin "Eş-Şeraveneh" kasabasında bir yerde tutulduğu, yardımcı pilotun ise ülkenin güneyindeki "Zavter" ilinde bulunduğu iddia edilmişti.

Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbil, yaptığı açıklamada, "Türk pilotların yeri tespit edilmişti, onları kurtarmak üzereydik ancak pilotları kaçıran kişiler durumu farketmiş olacak ki tutuldukları yer değiştirildi" demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
pilottan öte öso militanlarına benziyorlar.
sen ne biçim bir insansın ya onlar bizim pilotlarımız bizim ülkemize hizmet veriyorlar bir de kaçırıldıkları sebebe bakar mısın 9 masum lübnanlı için ?? keske senin gibi zihniyetli insanları kaçırsalarda ülkeye katkıları olsa .
senide kapatsınlar iki ay sen neye benzersin acaba
Acısı olan ve kaçırılmış insanlarla nasıl dalga geçersin. Hiç izan ve şeref kalmadı mı sizde? Lütfen sizden olmayınca hiç yokmuş gibi davranmayın çünkü bir gün siz olacaksınız ve başkaları hayat savaşınızla sakalınızı bahane edip sizinle dalga geçecekler. Onlar unutacak, siz öleceksiniz.
herese soruyorum israelin 2 piotu kacırılsaydı israel ne yapardı? bu sorunun cevabı bellı deılmı ?
iki Türk pilotun orda işi neydi
İki Türk pilotun orda işi neydi diyen arkadaş allah aşkına 1 dakikanı ayırıp haberi bir okuda ondan sonra yorum yap. THY nı sadece şehir içi ulaşım yapan otobür firmasımı zannediyorsun sen? Dünyanın nerlerine uçuyor açta bir bak. Tabi doğal olarak oralara giderkende bu ulakları uçuran birileri var değilmi işte onlara pilot denir böyle tek tek anlatıyorum çünkü senin kafa biraz kalın belli?
neden pilotlarımız kaçırılıyor, neden tırlarımız yakılıyor, neden? çünkü herkesin işine gereksiz yere burnumuzu sokuyoruz, dış işlerimiz berbat ötesi.
Osmanlı olacaktı. Ordumu üzerinize sürüyorum dediği an o bölgedeki ağa paşa vali başkan kim varsa bir günde bulup sağ salim teslim ederdi pilotlarımızı! demokratik ola ola avruğalı ola ola geldiğimiz noktaya bak. Ama avrupa orta asyada kendine silah pazarı yaramak için sömürmek için yok gaz kullanıldı yok bu adam tehlikeli dikdatör diyerek her ülkeye her türlü müdahale yapabiliyor!!! uyanın demokrasi falan hikaye..
Diğer Haberler