HABER

Kadıköy'de fuhuş operasyonu

Kadıköy'de fuhuş operasyonu

Kadıköy'de, Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Masası ekiplerinin yaptığı baskında fuhuş yapan yabancı uyruklu 3 kadın ile bunları pazarladıkları iddia edilen, biri 17 yaşında 3 kişi yakalandı. Sorgulama sırasında, 3 kadından birinin doktor, birinin de hemşire olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre, fuhuş yapıldığı yönünde ihbar alan ekipler, saat 22.00 sıralarında Osmanağa Mahallesi Hasırcıbaşı Caddesi'ndeki bir eve baskın yaptı. Baskında evde bulunan Türkmenistan uyruklu Meretgul Adıyeva ile Kırgızistan uyruklu Feruzaha Bakıeva ve Tamila Husenz suçüstü yakalandı. Evde bulunan ve bu kadınları para karşılığında pazarladıkları iddia edilen İ.S., R.E. ve 17 yaşındaki N.K. gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 5'i sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilirken, 17 yaşındaki N.K. Kadıköy Çocuk Büro Amirliği'ne götürüldü. Evde müşteri olarak bulunan 5 kişi ise Kadıköy Polis Merkezi'nde ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Sorgu sırasında kadınlardan Meretgul Adıyeva'nın Türkiye'ye gelmeden önce Türkmenistan'da doktorluk; Feruzaha Bakıeva'nın ise Kırgızistan'da hemşirelik yaptığı ortaya çıktı. Aynı zamanda vize ihlali yaptığı ortaya çıkan Meretgul Adıyeva, polise verdiği ifadede, ülkesinde iş bulamadığı için para karşılığında erkeklerle beraber olduğunu söyledi. Polis, yakalanan kadınların, sağlık kontrollerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne gönderileceğini belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön