HABER

Kadıköy'de tribünler doluyor...

Turkcell Süper Lig'de Fenerbaçe ile Galatasaray arasında yapılacak derbi maç için Kadıköy'de ve Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın çevresinde geniş güvenlik tedbirleri uygulandı.

İstanbul polisi, öğle saatlerinden itibaren stat çevresinde güvenlik tedbirlerini uygulamaya başladı. Üst seviyede tutulan güvenlik tedbirleri kapsamında, derbi maç için 3 bin 210 polis görev yaptı. Polisin yanı sıra Fenerbahçe Kulübü'nün derbi maç için bulundurduğu 350 özel güvenlik elemanı da görev aldı.

Tribün kapılarında birikmeleri önlemek için stat kapıları saat 14.30'dan itibaren açıldı. Bileti olmayan taraftarlar, stat çevresinde oluşturulan dış arama noktasından içeriye alınmadı. Maça gelen taraftarlar dış arama noktalarının yanı sıra tribün girişinde yapılan aramalardan sonra stada sokuldu.

Güvenlik güçleri, haftalar öncesinden tükenen maç biletlerinin karaborsada satışını önlemek için de stat çevresinde uygulamalar yaptı. Stada geliş güzergahlarında şüpheli görülen taraftarlara kimlik kontrolleri yapıldı. Polis, stada geliş güzergahlarının yanı sıra iskelelerde de önlemler aldı.

TARAFTAR AKINI
Ezeli rakipler arasında yapılacak derbi maç için İstanbul dışından da çok sayıda taraftar geldi. İstanbul dışındaki illerden taraftar derneklerinin yaptığı organizasyonlarla maça gelen taraftarlar, erken saatlerden itibaren stat çevresinde kalabalıklar oluşturdu.

Karşılaşma için yurt dışından da çok sayıda taraftar İstanbul'a geldi. Öğlen saatlerinden sonra, stat çevresindeki taraftar kalabalığı oldukça arttı.

Turkcell Süper Lig'deki önemli derbiye saatler kala stat çevresindeki taraftarlar coşkulu bir atmosfer oluşturdu. İki takım taraftarları da tribünlerdeki yerlerini almaya başladıktan sonra, taraftarlar arasında atışmalar da başladı. Taraftarların birbirlerini kızdıran tezahüratların yanı sıra, küfürlü tezahüratlar da yapıldığı duyuldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön