Kadın CEO’yu dolandırdılar

Kadın CEO’yu da 875 bin TL dolandırmışlar

Kadın CEO’yu dolandırdılar

Kadın CEO’yu da 875 bin TL dolandırmışlar

Telefonda aradıkları kişilere kendilerini polis, savcı ya da MİT ajanı olarak tanıtarak dolandıran şebekenin, bir şirketin adı açıklanmayan kadın CEO’sunu da 875 bin TL dolandırdığı ortaya çıktı.


Güvenlik kameralarına yansıyan olayda, CEO Etiler'de 2 ayrı banka şubesinden çekip yanında getirdiği paraları Şişli’deki bir çöp kutusuna atıyor.


Şebeke üyelerinden biri CEO’nun ayrılmasından hemen sonra gelerek parayı alıyor. CEO’yu aynı gün bir kez daha arayan şebeke üyeleri evdeki altınları da getirmesini istiyor.


CEO 500 bin TL’lik altını da aynı çöp kutusuna bırakıyor. Kadın CEO kendisini telefonla arayan ve polis olarak tanıtan bir kişiyle yaklaşık 4 saat konuşmasının ardından 375 bin lira parası ve yaklaşık 500 bin dolarlık ziynet eşyasından oldu.


Polisin el koyduğu güvenlik kamerası kayıtlarında, dolandırıcıların çalışma yöntemleri açıkça görülüyor.


İlk görüntü Kadıköy’de çekilmiş. Emekli memur H.E., telefonda çok önemli bir soruşturmada adının kullanıldığını söyleyen MİT görevlisine inanarak elindeki para dolu poşetle bir parka geliyor.


Bu sırada cep telefonuyla konuşan H.E. içerisinde 80 bin dolar bulunan poşeti bir çöp kutusuna bıraktıktan sonra hızlı adımlarla uzaklaşıyor.


Kadının uzaklaşmasından hemen sonra bir kişi çöp kutusunun yanına giderek poşeti alıyor.


İkinci görüntü ise Şişli’den. Bir şirketin kadın CEO’sunu arayarak savcı olduğunu söyleyen şebeke üyesi isminin terör örgütü tarafından kullanıldığını iddia ediyor. Sözde savcı kimlik bilgilerini vererek CEO’yu ikna ediyor.


CEO bankadan çektiği 375 bin TL’yi Şişli’deki bir parka götürüyor. Bu sırada telefonla konuşan CEO torbayı çöpe bıraktıktan sonra parktan ayrılıyor. Şebeke üyeleri poşeti alarak uzaklaşıyor. Olay sırasında telefonu hiç kapatmayan şüphelinin "evinizdeki mücevher ve altınları kontrol edeceğiz " yalanına da inanan kadın CEO bu kez yaklaşık 500 bin liralık ziynet eşyasını bir torbaya koyarak Beşiktaş bölgesinde bir çöp tenekesine bırakıyor.


CEO'nun bıraktığı poşette tam 500 bin TL’lik altın var. Kadın CEO bu poşeti de çöp tenekesine bırakıyor. Şebeke üyeleri bu poşeti de kadının ayrılmasından hemen sonra alıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler