kadın cinayeti nedir?

kadın cinayeti nedir?

"Kadınların (veya kızların), kadın veya kız oldukları için kasıtlı olarak öldürülmeleri" olarak tanımlanmasına rağmen, tanımı kültürel bağlamına bağlı olarak değişen, cinsiyete dayalı bir nefret suçu terimidir. Feminist yazar Diana E.H. Russell, bu terimi modern zamanlarda 1976'da tanımlayan ve yayan ilk kişi olarak tarihe geçti. Bu kelimeyi "kadınların erkekler tarafından, kadın olduklarından dolayı öldürülmesi" olarak tanımlıyor. Diğer feministler, özellikle kadın oldukları için kadınlara yöneltilen fiilin amacına vurgu yapmaktadırlar. Diğerleri kadınların kadınlar tarafından öldürülmesini içerir. Temelinde kadınlara zarar veren ve kadın neslini tehlikeye sokan somut bir tehlike olarak atfedilmektedir. Tarihin en kara geçmişine dayanan ve yobaz bir zihniyetin parçası sayılan bu düşünce ve eylemler, modern çağda da varlığını hızla göstermektedir. Karşı cinse duyulan kin ve nefretin örselenemez bir şekilde geleceğe etkilerini bıraktığı ise gözlemler arasındadır.

kadın cinayeti Haberleri

Aydın'da dehşet! Talihsiz kadın kurşunlardan kaçmaya çalıştı ama...

Bir kadın cinayeti daha... Aydın’ın Söke ilçesinde Zehra Çiçek’i (37), boşanma aşamasındaki eşi Mehmet Çiçek (53) tarafından tabancayla vuruldu. Zehra Çiçek, sırtına isabet eden 4 kurşunla hayatını kaybederken, cinayet zanlısı eş ise polis tarafından gözaltına alındı.

Haber 19-05-2022 23:11

Art arda kahreden haberler! İki kadın daha cinayete kurban gitti

İzmir ve Diyarbakır'dan gelen haberlere göre iki kadın hayatını kaybetti. İzmir'de 61 yaşındaki Nurel Türkmen sokakta, ayrı yaşadığı eşi tarafından defalarca bıçaklanarak öldürüldü. Diyarbakır'da da 21 yaşındaki Şule A.T. annesinin evinde boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından öldürüldü.

Haber 19-05-2022 19:04
Yurthaber 18-05-2022 17:58

Vahşice katletmişti! Kan donduran sözler: Yakmamın sebebi...

2018 yılında İzmir’de yanmış halde cesedi bulunan Özler Yörük cinayeti ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. 8 sanığın yargılandığı davada sanık Olcay Altundağ, Yörük’ü bilerek öldürmediğini iddia etti. Kan donduran ifadeler kullanan Altundağ, Yörük’ü öldürdükten sonra neden yaktığını da anlattı. Altundağ, Yörük’e 1-2 tokat attığını ve Yörük’ün yere düşüp kafasını çarptığını söyledi. Öldüğünde telaşlandığını ifade eden Altundağ, korkuyla ne yapacağını bilemediğini ve bu nedenle yaktığını anlattı.

Haber 17-05-2022 19:05

Ankara'da kendisinden ayrılan kadını öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

Ankara'da kendisinden ayrılan kadını öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

Yurthaber 17-05-2022 11:39

Türkiye bu vahşeti konuşmuştu! Emine Bulut cinayetiyle ilgili Yargıtay'dan flaş karar

Emine Bulut, Kırıkkale'de 2019 yılında eski eşi Fedai Varan tarafından lokantada 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklanarak öldürüldü. Emine Bulut'un acımasızca katledildiği olay, sosyal medyada günlerce konuşuldu. Yargıtay 1. Ceza Dairesi, kan donduran vahşetle ilgili önemli bir karara imza attı. Emine Bulut'u katleden eski eşi Fedai Varan'a verilen müebbet hapis cezası, Yargıtay tarafından onandı. İşte hafızalardan silinmeyen olayla ilgili tüm detaylar!

Haber 16-05-2022 12:59

Sakine Külter vahşice öldürüldü! Önce bıçaklandı ardından yakıldı

Şırnak'ta korkunç bir olay yaşandı. Silopi'de çöp toplama alanında bıçaklandıktan sonra yakılmış kadın cesedi bulundu. Kimlik tespiti yapılan kadının 2’si engelli 5 çocuk annesi Sakine Külter olduğu ortaya çıktı. Maktulün parasının alındığı ve daha sonra kişi veya kişiler tarafından öldürüldüğü değerlendiriliyor.

Haber 15-05-2022 12:01

Eşini yanaklarına elektrik vererek öldürmüştü! Yargıtay'dan flaş karar

Diyarbakır’da 8 yıl önce 33 yaşındaki eşi Mübarek Turan’ı ikinci kız çocuğunu dünyaya getirdikten sonra yanaklarına elektrik vererek öldürmekten yargılanan Veysi Turan hakkındaki kararı, Yargıtay 4'üncü defa bozdu. Yargıtay, yerel mahkemenin karısını öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Veysi Turan'ın "155 polis imdat hattını arayarak eşini boğduğunu bildirdiği" gerekçesiyle takdiri indirimle müebbet hapis cezası verilmesini bozdu. İşte dehşete düşüren olayın detayları!

Haber 15-05-2022 10:21

Azra Gülendam Haytaoğlu'nu öldürüp 13 parçaya ayıran Mustafa Murat Ayhan: Cinsel yönelimim olmadı

Antalya'da Mustafa Murat Ayhan (49), üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nu (21) öldürüp, cesedini 13 parçaya ayırdığı suçlamasıyla dördüncü kez hakim karşısına çıktı. Ayhan, “Maktule yönelik cinsel yönelimim olmadı. İstemeden maktulün ölümüne neden oldum" sözleriyle kendisini savundu. İşte kan donduran olayın detayları!

Haber 09-05-2022 15:56

Sokak ortasında vahşice öldürüldü! Asiye Atalay cinayetinde katil Ümit Karakoyun'un yeni ifadesi ortaya çıktı

Türkiye'nin kanını donduran Asiye Nur Atalay cinayetinde yeni detaylar ortaya çıktı. Esenler'de gece vakti vahşice öldürülen 19 yaşındaki Asiye ve ailesinin, 2020 yılında, katil Ümit Karakoyun'dan şikayetçi olduğu belirlendi. Öte yandan katilin, olay öncesi Asiye'nin sosyal medya hesaplarından yaptığı canlı yayını izlediği ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen Ümit Karakoyun 'Kasten öldürme' suçundan tutuklandı. Karakoyun yeni ifadesinde "Bir anlık öfke ile oldu. Alkollüydüm, pişmanım" dedi.

Haber 06-05-2022 18:13

Korkunç cinayet son sonrası dikkat çeken iddia: Torunumu zevk için öldürdü

Aksaray'da eski eşi tarafından öldürülen Zeynep Koyun'un dedesi Cavit Koyun, torununun zevk için öldürüldüğünü iddia etti. Eski damatlarının birkaç gündür evin çevresinde gezdiğini öğrendiklerini söyleyen Koyun, "Bana göre bu bir zevk ölümü. Çocuğu kasten öldürdü. Torunların ve gelinlerin gözü önünde öldürdü'' diye konuştu.

Haber 06-05-2022 12:25

GÜNCELLEME - 3 Esenler'de silahla vurulan kadın hayatını kaybetti

Şüpheli Ümit K'nin emniyetteki ifadesinde genç kadını kıskandığını ve bir anda kendini kaybederek öldürdüğünü söylediği öğrenildi ŞÜPHELİNİN İFADESİ EKLENDİ

Yurthaber 05-05-2022 23:22

Son dakika: Asiye Nur Atalay cinayetinde kahreden detayı annesi açıkladı: Konuştum, yalvardım...

Son dakika haberi: Türkiye, 19 yaşındaki Asiye Nur Atalay'ın öldürülmesine ağladı. Atalay, yıllardır kendisine takıntılı olan Ümit Karakoyun tarafından sokakta katledildi. Olay yerinden kaçan cani, daha sonra silahıyla beraber yakalandı. Görgü tanıklarının ifadelerinin ardından kahreden detayı Asiye Nur Atalay'ın annesi Rahşan Atalay açıkladı. Ayakta durmakta zorlanan acılı anne, "Onu Allah'a havale ediyorum. Kızım benim melek oldu. Asiyemin yaşadığını kimse yaşamasın." dedi.

Haber 05-05-2022 17:59

Evin salonunda korkunç cinayet! Kızı kanlar içinde buldu, son sözü yürek dağladı

Ankara'da yaşayan 32 yaşındaki Dilek Ceylan, ayrılmak istediği nişanlısı İdris N. tarafından öldürüldü. Evin salonunda yaşanan korkunç olayda kalbinden iki kurşunla vurulan Ceylan'ın acıdan 'anne' diye feryat ettiği, sesler üzerine kapıyı açan 14 yaşındaki küçük kızın annesini kanlar içinde gördüğü öğrenildi.

Haber 02-05-2022 15:33

GÜNCELLEME- Ankara'da bir kadın silahla vurularak öldürüldü

Eski sevgilisi olduğu iddia edilen kişinin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Dilek C, cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi - Dilek C'nin annesi Handan Çelebi: - "Yetim yavrumu yoklukla büyüttüm. Kızımı dışarı çağırdı, ben çıkmasını istemedim. Kızım, ‘Anne bir şey olmaz görüşeceğiz’ dedi. İçerde konuşurlarken birden kızım ‘anne anne’ diye seslendi, ardından silah sesleri duydum" CENAZENİN DEFNEDİLMESİ VE ANNENİN AÇIKLAMALARI EKLENDİ

Yurthaber 02-05-2022 15:24

Düzce'de kahreden olay! Eşini öldürdü, oğlunu yaraladı bakın nereye kaçtı

Bir kadın cinayeti daha! Kahreden haber bu kez Düzce'den... Bayramlaşmak için geldiği boşanma aşamasındaki eşiyle tartışan Durdu Alkan kendine biber gazı sıkan Ayşe Alkan'ı pompalı tüfekle vurarak katletti. Oğlunu da yaralayan Alkan, elindeki silahla ormana kaçtı. Ekiplerin çalışmaları sonrasında katil, elinde pompalı tüfeğiyle ormanda yakalandı.

Haber 01-05-2022 19:49

Son dakika: Ukraynalı model Anzelika Srabiants'in ölümünde sır perdesi aralanıyor! Korkunç ses kaydı dosyaya girdi

Son dakika haberi: Ukraynalı model Anzelika Srabiants'in balkondan düşerek hayatını kaybettiği olayda inayet şüphesi giderek artıyor. Ukraynalı modelin son anlarına ait kamera görüntüleri ve bir arkadaşıyla yaptığı görüşme dava dosyasına girdi. Söz konusu görüşmede Ukraynalı modelin, bir arkadaşına "Korkuyorum. Gelip beni öldüreceğini söyledi. Sırtımda ve kolumda artık ömür boyu kalacak izler ve yaralar var." dediği görüldü. İşte dehşete düşüren olayla ilgili yeni detaylar...

Haber 01-05-2022 07:57

Çocuklarının gözü önünde dehşet saçtı! Yardım isterken eşinin boğazını kesmiş

İstanbul'da yaşayan Şemsettin T., çocuklarının gözü önünde dehşet saçtı. İddiaya göre tartıştığı eşi Sema T'yi bıçaklayan Şemsettin T., karısının can havliyle cama çıkıp yardım istemesine rağmen durmadı. Eşinin yardım istemesini engellemek isteyen adam, Sema T.'yi içeri çekerek boğazını kesip öldürdü.

Haber 24-04-2022 15:38

Karısını bıçaklayıp öldürmüş, kendisini asarak intihar etmişti! Günler önceki aşk pozu ortaya çıktı

24 yaşındaki Flavia Souza'nın Brezilya'nın Sao Paulo kentindeki evlerinde kendini asan 33 yaşındaki kocası Luis Eduardo Coelho tarafından öldürüldüğü bildirildi. Kadının cinayetten günler öncesinde kocasına olan aşkını ilan ettiği bir fotoğraf karesi ortaya çıktı.

Trend 23-04-2022 12:11

Son Dakika: Samuray kılıçlı cinayette karar! Başak Cengiz'i öldüren Can Göktuğ Boz’un cezası belli oldu: Bugün Başak Cengiz’in bayramı

Son dakika haberi: Ataşehir’de mimar Başak Cengiz’i samuray kılıcıyla öldüren Can Göktuğ Boz’un yargılandığı davada kritik bir gelişme yaşandı. Sanığın akıl sağlığının yerinde olduğu ve cezai sorumluluğunun tam olduğuna dair rapor duruşma sırasında mahkemeye ulaşırken, sanık hakkındaki karar da açıklandı. Mahkeme, Can Göktuğ Boz'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Anne Beyhan Cengiz, karar sonrası “Bugün Başak Cengiz’in bayramı" açıklamasını yaptı.

Haber 22-04-2022 17:09

Azeri koca dehşeti kamerada! Bir anda sandalyeden kalktı Turana Umayeva'yı öldürdü

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde akşam saatlerinde korkunç bir olay meydana geldi. Azeri uyruklu bir kişi kendisi gibi Azeri uyruklu olan ve boşanmak üzere olduğu eşini silahla vurarak öldürdü. Cinayet anı saniye saniye güvenlik kameralarına yansırken görüntülerde şahsın birden oturduğu sandalyeden sinirli bir biçimde kalkıp eşinin başına dayadığı silahı ateşlediği görüldü. Turana Umayeva'yı öldüren şahsın olayın ardından polise teslim olduğu öğrenildi.

Haber 22-04-2022 09:17

Babasının annesini öldürdüğünü açıklayan kadın girişimci Dilan Polat o anları gözyaşları içinde anlattı: "Babam tarafından akıl hastanesine yatırıldım"

Kadın girişimci ve Instagram fenomeni Dilan Polat, geçtiğimiz aylarda yayınlamış olduğu bir videoda annesinin babası tarafından 17 yıl önce öldürüldüğünü açıklamıştı. Fenomen isim, Katarsis isimli YouTube programına katılarak, olayın ayrıntılarını gözyaşları içerisinde anlattı. Dilan Polat, annesinin ölümünden sonra kardeşini bir ay emzirdiğini de gözyaşlarına boğularak anlattı.

Magazin 21-04-2022 15:58

Gaziosmanpaşa'da korkunç gece! Eşini sokak ortasında öldürdü! Sonra da...

Gaziosmanpaşa'daki korkunç olayda Sergen Arslan (26), 2 çocuk annesi olan eşi Demet Arslan'ı (23) sokak ortasında silahla vurarak öldürdü. Aynı silahla intihar girişiminde bulunan Sergen Arslan ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılırken, görgü tanıkları yaşadığı şoku anlattı.

Haber 19-04-2022 09:10

Kan donduran cinayet! Kan dolu çantada yüzüyordu

ABD'den iki çocuk annesi bir annesi Orsolya Gaal'ın cesedi, Cumartesi sabahı erken saatlerde, evine bir milden daha yakın bir mesafede bir spor çantasına doldurulmuş halde bulundu. Korkunç cinayetle ilgili detaylar araştırılırken en büyük şüphelilerin 17 yaşındaki oğlu ve eşi olduğu iddia edildi.

Trend 17-04-2022 12:57

Türkiye'nin günlerce konuştuğu Aleyna'nın ölümünde istenen ceza belli oldu

Iğdır’da 'ölümümden Gökhan Argın sorumludur' not bırakarak intihar eden Aleyna Ağgül’ün (18) ölümüyle ilgili tutuklu yargılanan Gökhan Argın (41) hakkında 'iyi hal indirimsiz' müebbet hapis istendi.

Haber 15-04-2022 19:00

Remziye Tüysüz'ün cansız bedeni bulunmuştu! Sır perdesi aralandı, eski kocanın planı tutmadı

İzmir'de eski eşi Remziye Tüysüz'ü boğarak öldüren Yalçın Polat'ın planı tutmadı. Tüysüz'ü öldürüp araç kiralayan ve başka suçtan da aranan Polat, polisin takibine takıldı. Kiralık araçla olay yerine gelen Yalçın Polat, evinin önünde yakalanıp gözaltına alındı. Polat'ın cesedi taşımak için araç kiraladığı iddia edildi.

Haber 15-04-2022 10:08

İzmir'de korkunç olay! Çocuklarını görmek için geldi, katledildi

İzmir'de 22 yaşındaki Remziye Tüysüz'ün, çocuklarını görmek için geldiği eski eşinin evinde boğularak öldürüldükten sonra battaniyeye sarılı halde cansız bedeni bulundu. Cinayetle ilgili olarak Tüysüz'ün eski eşi Y.P'nin babası, babaannesi ve kardeşleri gözaltına alındı. Öte yandan eski eş Y.P'nin Tüysüz'ün cesedini taşımak için araç kiraladığı ileri sürüldü.

Haber 14-04-2022 06:23

SON DAKİKA | Cem Garipoğlu'nun mezarının açılması mümkün mü? Dikkat çeken açıklama: Kemik, diş, tırnak, saç örnekleri...

Son dakika haberi: Münevver Karabulut'un katili Cem Garipoğlu'nun mezarının açılması gündeme geldi. Acılı baba Süreyya Karabulut'un "İntihar ettiğine inanmıyorum" sözleri sonrası ailenin avukatı Rezan Epözdemir talep halinde mezarı açtırmak için başvuru yapacaklarını açıkladı. Peki Cem Garipoğlu'nun mezarının açılması mümkün mü? İşte 8 yıl sonra Türkiye'nin yeniden gündemine oturan Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili yaşanan yeni gelişmeler...

Haber 12-04-2022 11:52

Münevver Karabulut'un babasından yeni iddia! Cem Garipoğlu'nun ailesine tepki gösterdi: Fotoğrafı internete verdiler, bu ne rezillik!

Cem Garipoğlu'nun öldüğüne inanmadığını ve mezarının açılması için talepte bulunacağını açıklayan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut'tan yeni açıklamalar geldi. “FETÖ bağlantısının olabileceğini düşünüyorum” diyen Karabulut, internette paylaşılan fotoğraf nedeniyle Garipoğlu ailesine tepki gösterdi. Acılı baba "Aile fotoğrafı ile internete verdiler. Kızıma saygıları yok, hiç olmazsa kendi çocuklarına da mı saygıları yok? Bu ne rezillik!" dedi.

Haber 11-04-2022 15:51

Bir kadın cinayeti daha! Cezaevinden izinli çıkıp defalarca bıçakladı

Adana’da korkunç bir kadın cinayeti daha yaşandı. Cezaevinden izinli olarak çıktığı belirlenen M.G., boşanma aşamasında olduğu eşi Elif G.’yi kucağında yeğeni varken defalarca bıçakladı. Bıçak darbeleriyle ağır yaralanan kadın, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Polisler, olayın ardından kaçan M.G.’nin yakalanması için çalışma başlattı.

Haber 11-04-2022 00:03

Diri diri gömüldüğü mezardan kazıya kazıya çıkmıştı! Hayata tutundu ama…

Stacey Gwilliam bundan 7 yıl önce, boynunu koparmaya çalışan vücut geliştirici nişanlısı Keith Hughes tarafından saldırıya uğradı ve dalların altına gömüldü. Eski gelin adayı, Galler, Swansea'deki sığ mezardan kendini çıkarmayı başardı. Ancak saldırıdan bu yana yürümek için bir sopa kullanan, nefes almakta zorlanan ve yemek yeme zorluğu çeken genç kadın, birçok sağlık sorunuyla başa çıkmaya çalışırken Kasım ayında Güney Galler'deki evinde öldü.

Trend 09-04-2022 17:55

Sinop'ta tüyler ürperten kadın cinayeti: Eski eşi kemerle boğarak öldürdü

Sinop’un Boyabat ilçesinde tüyler ürperten bir kadın cinayeti yaşandı. 38 yaşındaki Zeynep Gıcık, 3 ay önce boşandığı eski eşi Birol Ç. tarafından kemerle boğularak öldürüldü.

Haber 08-04-2022 02:36

Şile'de korkunç kadın cinayeti! Jandarmayı arayıp her şeyi itiraf etti

Şile'de öğle saatlerinde korkunç bir kadın cinayeti meydana geldi. Gözde Çelen boşanma aşamasında olduğu eşi Mustafa Çelen tarafından 9 yerinden bıçaklanarak katledildi. Mustafa Çelen'in eşini konuşmak için kiraladığı otomobille Şile'ye getirdiği ve burada bıçaklayarak öldürdüğü öğrenildi. Olay sonrası Çelen, jandarmayı arayıp cinayeti itiraf etti.

Haber 07-04-2022 19:44

Anne sinir krizi geçirdi! 'Beni Kurtar' diye mesaj atmış

Adana'da eski eşi Ümit Sevinç tarafından bıçaklanarak öldürülen 3 çocuk annesi Şükriye Gür, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Gür'ün kuzeni Ümit Akboğa, Şükriye'nin "Teyze, ben Şükran. Bana yardım et. Polisi ara. Ümit beni öldürecek" diye mesaj attığını söylerken sinir krizi geçiren annenin ise “Kuzumu kurtaramadım, yavrum öldü" ağıtları yürekleri yaktı.

Haber 07-04-2022 13:59

Eşi tarafından öldürülen Esma Sedan'ın tabutu kadınların omzunda taşındı

Aydın'ın Söke ilçesinde, boşanmak için dava açtığı 35 yıllık eşi Nail Sedan (54) tarafından pompalı tüfekle öldürülen Esma Sedan, gözyaşları içinde toprağa verildi. Cenazede Sedan'ın tabutu kadınların omuzlarında taşındı.

Haber 06-04-2022 19:28

Aylin Sözer'i vahşice öldürmüştü! 'İdam etmezseniz ben intihar edeceğim'

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde görevli öğretim üyesi olan Dr. Aylin Sözer’in vahşice öldürülmesiyle ilgili davada sanık Kemal Ayyıldız üzerine atılı suçları kabul etmedi. Aylin Sözer'i boğazını kesmesinin ardından cesedini yaktığı iddia edilen sanık Kemal Ayyıldız, mahkemede "Delilleri araştırın eğer çıkmazsa beni idam edin. İdam etmezseniz ben intihar edeceğim zaten" diye konuştu.

Haber 06-04-2022 13:27

Esenyurt'ta kadını zorla ara sokağa götürüp öldürmüştü! 5 ay önce...

İstanbul Esenyurt'ta dün akşam saatlerinde kan donduran bir cinayet yaşandı. Alpaslan Ç., metrobüsten inen eski kız arkadaşı Kader G.'yi ara sokağa zorla götürüp boynuna ateş ettikten sonra aynı silahla intihar girişiminde bulundu. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Kader G.'den sonra Alpaslan Ç. de hayatını kaybetti. Öte yandan Kader G.'nin 14 Aralık'ta Bakırköy Aileiçi Büro Amirliğine gelerek tehditten dolayı Alparslan Ç.'den şikayetçi olduğu öğrenildi.

Haber 04-04-2022 14:38

Esenyurt'ta kan donduran cinayet! Kadını zorla ara sokağa götürüp öldürdü

Esenyurt'ta akşam saatlerinde kan donduran bir cinayet ve intihar olayı yaşandı. Alpaslan Ç., metrobüsten inen Kader G.'yi ara sokağa zorla götürüp boynuna ateş ettikten sonra aynı silahla intihar girişiminde bulundu. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan ikiliden Kader G. hayatını kaybederken Alpaslan Ç.'nin tedavisi sürüyor. Kader G.'nin ara sokağa zorla götürüldüğü anlar güvenlik kamerasına yansıdı. İşte kan donduran olayın detayları!

Haber 03-04-2022 23:01

İlk ifadesi ortaya çıktı... Annesini katledip kaçtı! İzinli polis tarafından yakalandı

Adana’da korkunç bir cinayet meydana geldi. 40 yaşındaki Ayşe Okuyucu, evinin önünde tartıştığı oğlu Kemal Okuyucu tarafından tabancayla 3 yerinden vurularak ağır yaralandı ve hastanede hayatını kaybetti. Annesine kurşun yağdırıp kaçmaya çalışan şüpheli, izinli özel harekat polisi tarafından yakalandı. İlk ifadesi de ortaya çıkan katil zanlısının annesi için “Başımızı öne eğdi” dediği öğrenildi.

Haber 31-03-2022 19:22

İzmit'te kan donduran cinayet! Sokak ortasında 1 çocuk annesi eşini bıçaklayarak öldürdü

İzmit’te sokak ortasında kan donduran bir cinayet olayı yaşandı. Bir çocuk annesi A.P., sokakta tartıştığı eşi H.P. tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Çok sayıda bıçak darbesiyle hastaneye kaldırılan kadın, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. H.P. ise 5 yaşındaki kızını da yanına alarak kaçtı. Polis, H.P.’yi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor. İşte olayın detayları!

Haber 30-03-2022 21:50

Eski eşi ile kızını öldürdü, emniyete gidip her şeyi itiraf etti! Kokmasınlar diye camları açmış

Erzurum'da eski eşi Ayşe İşlek (46) ile kızı Tuba Kızıloğlu'nu (30) bıçaklayarak öldüren Erdal Kızıloğlu'nun (51) emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Kızıloğlu, "Mutfaktan bıçağı alıp, her ikisine de vurdum. Kaç kere vurdum, bilmiyorum. Sonra evden çıkıp gittim. Birkaç gün bir yerlerde kaldım. Daha sonra vicdanım rahat etmedi ve gidip ağabeylerime bilgi verdim" dedi. Öldürülen Ayşe İşlek'in kardeşi Kadir İşlek, maktülün katliamı yaptıktan sonra 'Kokmasınlar' diye camları açtığını söyledi.

Haber 27-03-2022 21:54

Şeyma Demir'in ölümünde dehşete düşüren ayrıntı! Ters kelepçeli halde ensesinden vurulmuş

Kırşehir'de kayıp olarak aranan Şeyma Demir (18) Kızılırmak kenarında ölü olarak bulunmuştu. Şeyma Demir'in ölümüyle ilgili kan donduran bir ayrıntı ortaya çıktı. Demir'in ters kelepçelenerek ensesinden tabancayla vurulduktan sonra ırmağa atıldığı ileri sürüldü. İşte dehşete düşüren olayın detayları!

Haber 27-03-2022 18:06

Polisler eve girince... Eski eşini ve kızını katletti! Her şeyi itiraf etti

Kan donduran olay Erzurum’da meydana geldi. 51 yaşındaki Erdal Kızıloğlu, Emniyet Müdürlüğüne gidip 4 gün önce eski eşi 46 yaşındaki Ayşe İşlek ile kızı 30 yaşındaki Tuba Kızıloğlu’nu bıçakla öldürdüğünü itiraf etti. Polise teslim olan Erdal Kızıloğlu’nun itirafı üzerine polisler eve gitti ve anne ile kızın cansız bedenleriyle karşılaştı.

Haber 26-03-2022 18:42

Tekirdağ'daki kadın cinayeti sanığına müebbet hapis cezası verildi

Tekirdağ'daki kadın cinayeti sanığına müebbet hapis cezası verildi

Yurthaber 25-03-2022 16:18

Mahkemede kan donduran itiraf: Cinayeti tek başıma işledim, cesedi tepeye götürüp yaktım

İzmir’de 2018 yılında yanmış halde cesedi bulunan Özler Yörük cinayetiyle ilgili 8 sanığın yargılandığı davada Olcay Altundağ, kan donduran cinayeti itiraf etti. Olcay Altundağ, “Cinayeti tek başıma işledim. Diğer kişileri tehditle oraya getirdim. Cesedi Şahin Tepesine götürdüm ve orada yaktım” dedi. Altundağ, talihsiz kadının cesedini nasıl yaktıklarını da soğukkanlılıkla anlattı. İşte kan donduran olayın detayları!

Haber 23-03-2022 16:53

Eşini öldürüp cezaevinde intihar etmişti! Mahkemeden flaş karar

Eskişehir’de evinin bodrumunda tavana asılı olarak ölü bulunan 2 çocuk annesi Beyhan Biçer’i (41) öldürdüğü ortaya çıkan ve cezaevinde intihar eden eşi Ercan Biçer'in (47) davası düşürüldü. Mahkemece, savcılık tarafından annesini öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilen Biçer çiftinin 21 yaşındaki oğlu Caner Biçer ise mahkemece beraat ettirildi. Duruşmada son savunmasını yapan Caner Biçer, annesini öldürmediğini belirtti. İşte olayın detayları!

Haber 22-03-2022 20:15

Eşini kızının yanında öldürdü, mahkemede kendisini böyle savundu: Beni ruh ve sinir hastanesine yatırın

Bursa'da, eşi Ebru Gürcan'ı (34) bıçaklayarak öldüren Necati Gürcan'ın (40) yargılanmasına devam edildi. Duruşmada hasta olduğunu söyleyen Gürcan, "Yaklaşık 1 senedir rüyalarımda, eşime araba çarparken görüyorum. Hastayım hakim bey, tedavi görmek istiyorum. Beni ruh ve sinir hastalıkları hastanesine yatırın" dedi. Mahkeme heyeti, Necati Gürcan'ın akıl sağlığına ilişkin raporun düzenlenmesinin beklenmesine ve tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi. İşte olayın detayları!

Haber 22-03-2022 18:56

Maltepe'de Ayşegül Aktürk'ü öldüren Muharrem Eralp'in cezası belli oldu

Maltepe'de 5 Haziran 2020'de devlet hastanesinde idari bölümde çalışan komşusu Ayşegül Aktürk'ü (36) 17 bıçak darbesiyle öldüren Muharrem Eralp'in (29) "Tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. İddianamede sanık Muharrem Eralp'in Ayşegül Aktürk'le gönül ilişkisi yaşamak istediği fakat maktulün bu ilgiden rahatsız olduğu kaydedilmişti. İşte olayın detayları!

Haber 22-03-2022 16:52

Çok acı anlar! Babasına böyle seslendi: Gel, beni de öldür…

Adana’da kızının gözleri önünde eşi tarafından öldürülen Fadime Koca’nın cenazesi toprağa verildi. Cenaze töreninde yaşanan anlar ise yürek yaktı. Annesinin cenaze töreninde gözyaşlarına boğulan uzman çavuş olan oğlu Resul Koca firari babasına seslenerek ‘gel beni de öldür, gel!’ diyerek feryat etti. . Ayakta durmakta zorlanan Resul Koca'ya arkadaşları destek oldu.

Haber 22-03-2022 15:33