Kadın-erkek birlikte zikir yapıp, sosyal medyada paylaştılar

Çeçen Kadiri zikirlerinin yeni bir videosu ortaya çıktı... Türkiye’deki tarikatlara ait zikir görüntülerinde kadın erkek birlikte zikir çekmesine kamuoyu alışık değil. Bu görüntülerde ise kadın ve erkek cemaat birlikte zikir çekerken görülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 44 yorum
Kadın erkek birlikte sccınca bişey olmuyor medeniyet oluyor ya bu mu battı size soysuzlar
@hako1012 sen nerenle düşünen ve neyi savunan bi yaratıksın acaba anlam veremedim türün ne senin
fakat ritm ve vokal çok uyumlu tam kızılderili savaş dansları gibi
BENCE BU ZİKİR DEĞİL SOFRA BAŞINDA EĞLENCE YAPIYORLAR KİM BUNA ZİKİR DİYOR...
bu diskoya damsız giriliyormu.
bu güzel di ????????????????????
kızlı erkekli zikir :) eski kabile dansı eşliğinde haha
TAM MANYAK BUNLAR..AKEPELİLER SEVER BUNLARI
ALEVİLERİN OYUNUNA DA SEMAH DENİYORDU DEĞİL Mİ ONA DA MANYAK DİYEBİLİRMİSİN GERİZEKALI
İrtica aldı başını gidiyor duyurulur
Zikirle ne alakası var bayağı rap yapıyorlar
Hükümetin fetodan boşalan kurumlara yerleştirebileceği yegane değer bunlar. Zaman kaybetmeden bi KHK çıkartılıp önleri açılmalı :)
zikir canebı Allahı anmak bağlılığını tüm kalbinle ifade etmek duadır Ancak bu ne bence zikir değil bir eğlence
gerçek islam budur.... ılık ve tatlısu müslümanı türkler ömürlerinde hiç kuran okumamış mamalaklardır.
allah akıl fikir versin bunların allaha inancı kalmamış tövbe estafurullah
Hz. Peygamber Allah'ı bu şekilde mi zikretmiş? Yazıklar olsun size. Dinde sonradan çıkan her şey bidattir. Siz Allah'ı değil, şeyhlerinizi ilah edinmişsiniz. Türbelerden ya da şeyhlerinden medet umarak Allah'a şirk koşan, Allah'la beraber başka ilahlar edinen bütün tasavvuf ehlinden uzak durun. Bunların namazı sizi aldatmasın. Bunlar, bütün gücün Allah'ta olduğuna bir türlü inanmazlar. Allah'a ulaşabilmek için Mekkeli müşrikler gibi aracılar koyarlar. Kuran'ın değil, menkıbelerin yolundan giderler ve bunları din diye size sunarlar. Bunlar Hak yoldan ayrılarak dinlerini parça parça etmişlerdir.
Vay zındıklar sizi.
dünyadaki ikinci pislik millet çeçenlerdir..Türk değillerdir, Türk şemsiyesi altına gizlenen ipsiz sapsızlardır..
bu zikir degil geri zekalılar, insanların yöresel dans gibi bişey. dini karalamak adına her türlü fırsatı değerlendiriyorsunuz.
hangi türkiye bu olayı konuşuyor? gerizekalı mısınız siz???
kafayı yemiş manyaklar tam tam dansı yapıyorlar yada yediklerini eritiyorlar kesinlikle zikir deyil
Mum söndürmece oynuyorlar
BÖYLE BİR ZİKİR GÖRÜLMEMİŞTİR. GÜLSEK Mİ AĞLASAK MI BİLEMEDİM BU BİR REZALETİN CAHİLLİĞİN TA KENDİSİDİR. ALLAH AKIL FİKİR VERSİN İSLAH ETSİN ALLAH İSLAMİYET'TE BÖYLE BİR ŞEY YOK.
Önce mum söndürüyorlar
alın size dindar toplum pislikler
Zikir demek Allahi anmak demek..burada Allah lafzi geçiyormu? Nasil bunu zikir diye servis ediyorsunuz
TDK: Bir tarikata bağlı olanların Tanrı'nın adını art arda söylemesi "Zikir çekmek." Hangi Esmaül Hüsna geçiyor bu ritmik danslarda. Her cemaate islami kılıf bulmayın artık.
ortaya karışık birşey olmuş. hani haremlik selamlık?
İslam'da- Kuran'da ve sünnette böyle bir şey yoktur. Bu İslam gibi gözüken ama putperestlikten ayrılamamış insanların yapmakta olduğu tasarruflardır. İslam tam da işte bu putperestlerle mücadele etmiştir. Ne yazık ki putperestlik günümüzde İslam içinde yine kendini göstermektedir. Ama bu İslam'ın kabul ettiği bir şey değildir. Adnan OKTAR versiyonunun daha ilkel şeklidir bunlar. Kendi kafayı yemişliklerin de şaytan bunları dans ettirip durur. Allah ıslah etsin bunları...
Böyle bir zikir yok bu başka bişey bence çarpıtma haber kendi düşüncem.
Bunun neresi zikir.? İslamla niye bağdaştırıyorlar? Şarlatanlar....
dinin asıl düşmanları. dini kendi amaçlarına kullanan aciz,zavallı insanlardır
tarikatlar müritlerine "bir arada olunca birbirinize sulanmayın" demesi gerekirken"siz bir arada olunca sulanın.o yüzden ayrı durun" diye vaaz veriyorlar....
Arkadaşlar akıllı olun zikir değil bu, eğlence.Haberi yapan ne maksatla yaptı acaba
gitti cemaat geldi cemaatlar.
Abi valla ne güzel Allah neşelerini eksik etmesin tarikata benimde katılasım geldi. kendi hallerinde ayıpsız Apache kabileleri gibi.
buna zikir diyen ve zikir deyip islamı lekelemeye çalışan ileri zekalılar. islamda böyle bir şey olmadığını bile bile eşşek oluyorsunuz. bu olsa olsa bir düğün eğlencesidir. kuldan utanmanız yok allahtanda korkmuyorsunuz buna zikir deyip islama hakaret ediyorsunuz.
Sanki hac'da kadın erkek bir arada değil. Dinin D sinden habersiz densizlerin yaptığı yorumlara bak hele. Kuranı kerimin hangi ayetinde kadın ve erkeğin ayrı ayrı ibadet edeceği yazıyor. Arap kültrünü islam sanan beyinsizler bari mantığınızı kullanın. Videodaki aktivitenin ne olduğu belli bile değil.
Ya ögle inanıyor öyle yaşıyor Ne yapalım. Eğitim eğitim eğitim yok başka kurtuluş.
noel kutlaması
bunlar şaman
Bu zıkır falan değil sapkın bunlar eger bu hareketlerı zıkır adı altında yapıyorlarsa ama bır eglentıyse ok ama zıkır degıl asla belkı bırlıkte komık bıseler yapıolardı ama zıkır asla degıl sacmalık
merve_mollaoglu_1989 NİYE DİSKOLARDA BARLARDA KIÇINIZ BAŞINIZ AÇIK ORANIZI BURANIZI OYNATINCA SAPIKLIK OLMUYOR DA ALLAH IN ADINI ANARAK DANSETMEK SAPIKLIK MI OLUYOR,İSLAMDA YERİ VAR YOK ONU BİLMEM AMA İNSANLARIN KENDİ İRADELERİ İLE YAPTIKLARI BU DANS YADA ZİKİR NEDEN ZORUNUZA GİDİYOR,PEKİ ALEVİLERİN SEMAH AYİNİNİDE SAPIKÇA BULUYORMUSUN MERAK EDİYORUM , SEMAH BELLİ BİR KUTSALLIĞA SAHİP DEĞİL Mİ . SAPKIN OLARAK DEĞERLENDİRME HAKKINI KİM SİZE VERİYOR,BIRAKIN İNSANLAR KİMSEYE ZARAR VERMİYOR BİRİ BAŞINI SALLAYIP ZİKRETSİN KİMİ NAMAZ KILSIN KİMİ SEMAH ETSİN HERKES BİLDİĞİ ŞEKİLDE İBADET ETSİN SANANE
Zikir olduğundan emin misiniz
Diğer Haberler