Kadın iç çamaşırlı Putin tablosuna el kondu

Rus polisi, St. Petersburg kentinde Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin ve Başbakan Dimitri Medvedev'i kadın iç çamaşırları içinde resmeden bir tabloya el koydu.

Kadın iç çamaşırlı Putin tablosuna el kondu

Yağlıboya resimde Putin, Medvedev'in saçlarını tarıyor.

Galerinin sahibi Aleksander Donskoy, tabloya el konulmasıyla ilgili olarak kendisine ne uyarı ne de açıklama yapıldığını söylüyor.

Reuters ajansına göre galeri personeli, Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill'in, vücudunun dövmeler içinde resmedildiği bir tabloyla, "eşcinsellik propagandasını yasaklayan" tasarıya destek veren milletvekilleriyle "alay edilen" iki resme de el konulduğunu söyledi.

Rus polis yetkilileri, yasa dışı olduklarına dair bir ihbar aldıktan sonra bu tablolara el konulduğunu açıkladı.

Rusya'da devlet yetkililerine hakareti yasaklayan bir yasa var. Bu yasayı ihlal edenler için bir yıl hapis cezası öngörülüyor.

Gelecek hafta dünyanın en büyük ekonomilerinin liderlerini bir araya getirecek G20 zirvesine ev sahipliği yapacak olan St. Petersburg, "eşcinsellik propagandasını" yasaklayan ilk kentlerden biri olmuştu.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Putin ve Medvedev Rusya'nın onurudur. Bu iki adam Rusyayı yeniden ayağa kaldırmıştır. Gelin görün ki bazı aklı kıt ruslar bunu göremiyor.
buda abdnin işimi?
yönetim üzerinden reklam yapmak ve şöhret olmak isteyen salağın işidir.
Diğer Haberler