HABER

Kadın memura inceleme haberine yalanlama

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un, kkendisine sarılan kadın memur hakkında inceleme başlatıldığı haberi yalanlandı.

TRABZON (İHA) - Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un Trabzon Valiliği ziyaretinde kendisine sevgi gösterisinde bulunan Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü’nde çalışan kadın memur Nevin Eyüpoğlu, hakkında inceleme başlatıldığı haberinin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek yalanlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tapu ve Kadastro Trabzon Bölge Müdürü Mülayim Çavuş, görevli memurları Nevin Eyüboğlu hakkında, bir süre önce Trabzon'a gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'a sarılarak memur olduğu halde basın mensuplarına açıklama yaptığı yönünde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce inceleme başlatıldığı yönünde bugün bir gazetede haber çıktığını hatırlattı. Haberin ardından konunun tarafları olan Eyüboğlu ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yetkilileriyle görüştüğünü belirten Çavuş, ''Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ'a Trabzon Valiliği’ne ziyareti sırasında sarıldığı ve basın mensuplarına açıklama yaptığı gerekçesiyle memur Nevin Eyüboğlu hakkında inceleme başlatılmamıştır. Eyüboğlu'nun Ankara'da Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir ile görüştüğü iddiası da doğru değildir. Eyüboğlu hakkında herhangi bir inceleme ya da soruşturma başlatılmamıştır'' dedi.

Öte yandan Nevin Eyüboğlu'nun, söz konusu dönemde ablasını ziyaret etmek için Ankara'ya gittiği ve buradan da Bursa'da doğum yapan yeğenini görmek için bu şehre geçtiği öğrenildi.

Geri Dön