'Kadın Orgazmı Günü'nü kutluyorlar

Aslında dünyanın birçok yerinde tabudur, yasaktır kadının cinselliğini konuşmak...

'Kadın Orgazmı Günü'nü kutluyorlar

Ama Brezilyalılar, her yol 8 Ağustos'ta 'Uluslararası Kadın Orgazmı Günü'nü bir tatille kutluyor

Yapılan bilimsel araştırmalar, dünya üzerindeki kadınların sadece 3'te 1'inin cinsel ilişki sırasında orgazm yaşayabildiğini ortaya koyuyor. Brezilya'daki 8 Ağustos Uluslararası Kadın Orgazmı Günü, tam da bu soruna parmak basmayı amaçlıyor.

CİNSELLİKLERİNİN FARKINA VARSINLAR

Milyonlarca kadının bir kez bile orgazmı yaşamadığı gözönüne alındığında, bu tatilin savunucuları, kadınların en azından böylesine özel bir günle kendi cinselliklerinin farkına varabilmesini umut ediyor.

SÜREÇ, CİNSEL DEVRİMLE BAŞLADI

1960'lardaki cinsel devrimle başlayan ve 1970'ler ve sonrasına sarkan süreçte kadın orgazmı da yavaş yavaş çeşitli kültürlerde konuşulmaya başlanmış, hatta cinsel sorunların odak noktası olmuştu. Brezilya da yıllardır bu konuda farkındalık yaratabilmek için özel bir tatille 'kadın orgazmı'nı kutluyor.

KARISINA OLAN 'SEKS BORCU' İÇİN...

'Kadın Orgazmı Günü', Brezilya'nın Esperantina kasabası Belediye Meclisi Üyesi Arimateio Dantas'ın teklifiyle başlatılmış. Dantas'ın, karısına olan 'seks borçlarından' ötürü böyle bir özel güne önayak olduğu ifade ediliyor.

Belediye'nin de bu teklifi kabul etmesiyle birlikte Brezilyalılar, özellikle de Brezilyalı kadınlar, her 8 Ağustos'ta bu günün 'keyfini' çıkarmaya çalışıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler