KADIN

Balık Burcu Yıllık Yorumu

BALIK

Sevgili Balıklar 2017 yılında,

-Eğitim, ticaret, uluslar arası, yabancı ülke, felsefe, din, yayıncılık, akademik alanda başarılı olacaksınız.

-Başkalarına rehberlik yapabilirsiniz.

-Bir yolculuk, proje, organizasyon kanalıyla kendinizi tanıtabilirsiniz.

-Öyle insanlar ve öyle fırsatlar karşınıza çıkar ki, yaşam felsefeniz, inancınız, bakış açınız değişir. Bu olumlu yöndedir.

-Çalışma hayatınız, sağlığınız, kendinizle gurur duyacağınız işlere yönelecek ve kendinizi geliştireceksiniz.

-Çevrenizdeki insanlar üzerinde etkili olacak. İş ortamında başarınızdan söz edeceksiniz. yeteneklerinizi bir alanda ustalaşarak değerlendirmeyi seçersiniz.

birileri sizi takdir etmese de, insanlara gönülden yardımcı olmayı sürdürün. İnanın karşılıksız kalmayacak.

-Kalp rahatsızlıklarına karşı lütfen dikkatli olunuz. Aşırı yorulmaktan, stresten, riskli diyetlerden, bilip bilmeden alınan ilaçlardan uzak durunuz. Uzman olmayan kişilere sağlığınızı emanet etmeyiniz.

-Hobilerinizi işe dönüştürebilirsiniz.

-Çocuk sahibi olabilirsiniz.

-Bir ilişki hayatınızda çok önemli bir dönüşümün, değişimin başlangıcı olur. Birbirinize özel anlamda değer katarak, hem kendinizde hem de ona var olan gizli güzellikleri tutkuyla buluşturarak farklı bir aşkla buluşabilirsiniz.

Dikkat edilecek Tarihler:

10 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında çevre değişimleri, yolculuk, eğitim hayatı, iş ortaklığı, iletişim, kardeşlerinizle ilgili konuları sağlamlık ve güven olgusu çerçevesinde ele almalısınız. Maddi-manevi açıdan duruma bakmadan karar vermemelisiniz. Bu dönemde imzaladığınız evraklara dikkat ediniz. Yaşam koşullarınızın iyileştirilmesi, sağlıklı hale getirilmesi önemlidir. İletişimde verilen sözler kadar, söylediklerinizin de güvenilirliğini mutlaka gözetmelisiniz.

13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, ilişkide en ufak bir pürüz dahi çiftlerin birbirini eleştirmesine neden olabilir. Çünkü fazla kritik ediyoruz, mükemmel olmadığını düşünüyoruz. Hayatta tam olarak mükemmel bir şey var mı? Yok. O zaman biraz daha anlayış lütfen. Evlilik, boşanma gibi hayati konuları tekrar gözden geçirmekte yarar var. Bu dönemde yıllar önce tanıdığınız biri karşınıza çıkabilir veya yakın bir zamanda ayrıldığınız kişiyle tekrar bir araya gelmeniz mümkündür. Bu gibi durumlarda 12 Eylül tarihine kadar bekleyiniz. Gözden geçirmelerde bulununuz.

3-23 Aralık tarihleri arasında, işinizde bilgilenmeye önem veriniz. Size söyleneni değil, gerçekten doğruluğundan emin olduğunuz bilgiyi merkez alınız. İşlerinizi yetiştirmek bu dönemde zor olabilir. Çabuk dağılabilirsiniz. Bir işten diğerine atlamayalım. Bilgisayarımızı koruma altına alalım. Evraklarımızı iyi saklayalım. İş görüşmeleri tekrarlanabilir veya gecikebilir. Bunları göz önüne alarak düşünelim. İletişim, nakliye, haberleşmeyle alakalı her türlü belgeyi kontrol edelim.

OCAK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 OCAK ARASI

Sevgili Balıklar, 3 Ocak (saat 10:46)-3 Şubat (saat 18:51) tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Venüs döneminde, sevgiye, şefkate, merhamete açığız. Bu olgular başımızın tacı olacak. Negatif insanlar pek gözümüze gözükmesin isteyeceğiz. Bu geçiş, sizin en sevimli, en olumlu, en güzel yanlarınızı dış dünyada öne çıkartıcıdır. İnsanlar sizi zaten her zaman sevgi dolu bulmuşlardır. İlişkilerinize gösterdiğiniz özen, yardımseverliğiniz, halden anlayan ruhunuzla yine el üstünde tutulacaksınız. Çevrenizle olan ilişkinizi güçlendirici bu geçiş, haftanın en önemli enerji etkinliğidir. Ancak ben yine de, başkalarına yardım etmek, destek olmak anlamında lütfen biraz daha dikkatli olunuz diye minik bir tavsiyede bulunmak isterim. İyi niyetinizden kimsenin yararlanmasına da izin vermeyiniz. Tabii ki genel olarak hem rahatlatıcı, hem de huzurlandırıcıdır. İnsan o kadar aşamalardan geçiyor ki, bazen hakikaten bunalıyor. Hayatı ve kimseyi yargılamak istemediği halde çaresiz ve hiç hesap etmediği durumlarla karşılaşıyor. Böyle hallerde bir şeylere sarılmak istiyor.

Not: 3 Nisan-15 Nisan tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

4 Ocak 2017 (saat 17:17)-8 Ocak 2017 (saat 12:43) tarihleri arasında Yay burcunda gerileyecek Merkür etkisinde, iş hayatımız ve ailevi yaşantımızla ilgili kararlarımızı gözden geçirmemiz yararlı olacaktır. Karşımıza çıkan teklifi hemen kabul etmek, patron konumundaki kişilerle ilişkimize dikkat etmemek, sorumluluklar ve görevlerimizi ihmal etmek yanlış olur. İşleri zamanında bitirmek, yerine yetiştirmek pek kolay olmayabilir. Tekrarlanan toplantılar, görüşmeler canımızı sıkabilir. Ancak bir de olumlu tarafından bakalım. Eğer bir yanlış varsa, şimdi onu fark etmek mümkündür. Daha önce verilmiş bir karar aleyhimize gelişecek, yapılacak analiz işimize yarayabilir. Yarım kalan işler bitirebilir. Bu süre içinde, dosyalarınızı, önemli evraklarınızı, bilgisayarınızı güvenlik anlamında koruyun. Eski meseleler gündeme gelebilir. Geri hareketten önce işten ayrıldıysanız, tekrar geri dönmeniz yolunda gelişmeler yaşanabilir. Kabul etmediğiniz bir iş teklifine şimdi evet diyebilirsiniz. Lütfen bir daha düşününüz.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 29 Aralık 2016itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 15 Ocak 2017 kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

8 Ocak saat 12:43-12 Ocak saat 17:03 tarihleri arasında Merkür Yay düz geçişinde, bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabiliriz. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Sık sık işimiz için seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz. Merkür-Yay geçişi bilgece düşünmektir. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz. İş sorunu olanlar için yeni bir iş girişimi, verimli çalışabilmek adına yeteneklerinizi değerlendireceğiniz işlerde başarı, güçlü iletişim yönünde olumlu bir enerjidir. Kendimizi geliştirmemiz, eksiklerimizi tamamlamamız, yolumuzu belirlememiz için, ben biliyorum demek yerine, öğreniyorum, gelişiyorum, olgunlaşıyoruz demek gerekiyor. Doğru bilgiye ulaşmak, doğru bilgilendirmek zamanıdır. Dağılmadan, her bir detayın farkında ancak zaman kaybetmeden işlerimize odaklanmalıyız. Mali açıdan durumumuza bir bakmalı, daha iyi şartlarda yaşamak için neler yapmak gerekiyor, bunları tespit etmeliyiz.

9-15 OCAK ARASI

Sevgili Balıklar, 12 Ocak saat:14:34 tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, değerli bulduğumuz ne varsa ona sahip çıkacağımızı, ne pahasına olursa olsun kaybetmekten hoşlanmadığımızı işaret ediyor. Çocuklar, aşk hayatı, aile gibi olgulara, iyi bir işe ve güvenceye ihtiyacımız var. Merkür bugün Oğlak burcunda ilerlemeye başlıyor ve sizlerin yapmak istediklerinizi ciddi bir şekilde ele almanız gerektiğini vurguluyor. Çocuk sahibi olmayı düşünenler, finansal yatırımda bulunacaklar, çocukları olup onlarla ilgili planlar yapanlar sizler de bu Dolunayda çok iyi düşününüz. Başkalarından borç alarak, yüklü bir kredi çekerek, birilerine güvenerek yola çıkmayınız. Görünümlere baktığımızda, bugünlerde atılacak adımların risk taşıyıp taşımadığını kontrol ediniz. Bir anda karar verip, nasılsa hallederim diyerek harcamada bulunmayınız. Her şeyin bir hesabını yapınız. Sözgelimi çocuk düşünüyorsanız bunun büyük bir sorumluluk olduğunu bilelim. Aşkta gönlümüz kadar gözümüz de açık olsun. Dolunayın önemli bir görünümle örtüşmesi, hayallerimizin peşinden gitmenin, çabuk etkilenmelerin işaretçisidir. Biz bilinçli ve aklımız başımızda duruma bakarsak yanılmamış oluruz ve doğru bir karar veririz.

12 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bizim de ciddiyetle ilişkilerimizi, dostluklarımızı, projelerimizi, planlarımızı gözden geçirmemiz mümkün olacak. Etrafımızdaki insanlarla öyle pek eğlenceli sohbetlerimiz olmayabilir. Hatta çoğu zaman konuşmalarımız yaşımızdan büyük bir kişi izlenimi yaratabilir. Olgun görüş yapısında olan kişilerle konuşmak bize güven verir. Gerçekçiyizdir ve derinlemesine düşünürüz. Bu geçiş, duyarlı Balıklar için kararlılık anlamına gelir ki, gayet olumludur. Bu süreç Merkür geri hareketinin sona ermesi nedeniyle 19 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasındaki işlerin, meselelerin tekrar gündeme gelmesi ve yürürlüğe konması, işlerlik kazandırılması, halledilmesi yönünde etkili olacaktır.

16-22 OCAK ARASI

20 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu geçişinde çalışma hayatında, günlük yaşamda enerjiniz biraz düşebilir. Genelde geriye çekilmek, iç gözlemde bulunmak isteyebilirsiniz. Zaman zaman sizi kimsenin anlamadığını düşünebilirsiniz. Oysaki fiziksel ve ruhsal anlamda kendinize özen gösterme vaktinizdir. Yeni biriyle tanışırsak temkinli olalım. Kimdir neyin nesidir bir anlayalım.

23-31 OCAK ARASI

Sevgili Balıklar, 28 Ocak saat 03:07 Kova burcunda doğacak Yeniay, sizi zorlayan ve bu zorlanma nedeniyle kısıtlandığınız meselelere akılcı biçimde gözden geçirmeye davet ediyor. Özellikle borçlar başta olmak üzere yakın çevre, eğitim ve iş konularında mutlaka yeniden düşünmekte yarar var. Çünkü bunların halledilmesi için sizin de kendinize bir çeki düzen vermeniz gerekecek. Bazen şu iyi niyetlilik veya rehavet göstermek insanı bir hayli zorlar. Onun içindir ki, geleceğinizi düşünerek kendinizi yenilemeniz, size saygı göstermeyen, anlayışsız davranan kişilere karşı da tavrınızı belli etmeniz lazım. Herkes sınırını bilmeli ve saygılı olmalıdır. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Kazanç elde edici işler için enerjiniz gayet yüksek. Girişimde bulunarak ek kazanç elde edebilirsiniz. Gereksiz harcamalardan uzak durarak bütçenizi zorlamamış olursunuz. Kimseye borç vermeyiniz. Dost yok unutmayınız. Kiminle iş yapıyorsanız güvenilir mi değil mi diye bakınız. Borçlarınızı gününde ödeyiniz. Kimseden de borç almayınız. Bilmediğiniz kişilerle i yapmayınız. Geliştiren, katkısı olan, yararlı ilişkilere yöneliniz.

28 Ocak saat 08:39-10 Mart saat 03:33 tarihleri arasında, Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İki yıl sonra kazanç evinizde seyredecek. Bu çok güçlü bir enerji ve sizleri harekete geçiricidir. Ancak burada bir parantez açacağım. Lütfen hedefinizin farkında olunuz. Finansal konularda kazanma ve bütçe konusunda dikkatli olun. Olur olmaz şekilde değil, bilinçli, akıllı bir şekilde kazancınızı değerlendirin. Dalgalanmalar bu alanda sıkça yaşanıyor. Bazen geliyor, bazen para avuçlarınızdan kayıp gidiyor. Bilip bilmediğiniz işlere, kısa süreli hiçbir gelecek vaat etmeyen köklü olmayan risk taşıyan alanlara yönelmek yerine, akademik kariyerinize, yeteneklerinize, becerilerinize uygun alanlarda faaliyet gösterin. Daldan dala atmayın dersem daha doğru olacak. Bu geçiş size çabuk düşünme, çabucak harekete geçme, özgürce hareket etme arzusu verecek. Köklü olanı, uzun vadeli olanı tercih etmelisiniz. Ne fazla iyi niyetli, hayatı kendi haline bırakır gibi ne de öfkeyle oturup zararla kalmak gibi hallerden uzak durmalısınız.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-8-11-12-20-21-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 9-10-15-16-23-24
Aşkta En Şanslı Günler : 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5-6

Yeniay : 2-3-4-29-30-31 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 ŞUBAT ARASI

3 Şubat (saat 18:51)-4 Mart (saat 12:09) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Maddi ve manevi anlamda ayaklarınızın üzerinde dimdik durabilmek adına hem kaynaklarımız doğru kullanabilmek hem de kazanç elde etmek anlamında önem taşıyor. İşbirliğinde bulunmak, böyle bir enerji altında zor olsa da, eğer yararlı olacaksa neden denenmesin. Venüs-Koç geçişlerinde liderlik etmek, lider olmak, girişimde bulunmak, taviz vermemek, zevke düşkünlük, parayı sevmek gibi dürtüler sıkça yaşanır. İyi midir? Nasıl değerlendirdiğinize bağlı. Ancak ben derim ki, yaşadığımız eski tecrübeleri unutmayalım. Belki siz bir eliniz yağda bir eliniz balda kişisiniz. Olsun, yine de sınırları aşmayın. Eğer yokluk nedir bilen kişiyseniz, o zaman bol bol çalışın, çabalayın ve hedefinize varmak için azimli olun. Böylece arzu ettiğiniz yaşamı, hayatı kurabilirsiniz. Bu süreçte, yeni bir iş alanında veya devam eden işinizle ilgili konularda değişimler gündeme gelebilir. Yetersiz kazananlar, başka bir iş arayışına geçebilirler.

Not: 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Her burç mensubu yukarıda yorumunda sözü edilen konularda iç gözlemde bulunacak. Bu meseleleri tekrar ele alacak, üzerinde düşünecekler. Bütün bu gözlemler iç ve dış dünya arasındaki dengenin sağlanmasında, gerekli ile gereksizlerin tespitinde yardımcı olacaktır.

6-12 ŞUBAT ARASI

7 Şubat-26 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Kova burcu ilerleyişi, ilişkinizle ilgili konularda pürüz yaratan noktaları tekrar gözden geçirme gereği duyabilirsiniz. Kafanızın içindeki soru işaretlerini cevaplamak için kendinize zaman tanıyınız. Bir yanıyla size bağlı ancak diğer taraftan sanki bambaşka bir dünyada yaşıyormuş gibi davranan partneriniz ve ilişkiniz hakkında mutlaka gerçekçi olunuz.

Sevgili Balıklar, 11 Şubat saat 03:45 Aslan burcunda oluşacak Halkalı Ay Tutulması, sizin kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmenizi sağlayacak işlere, sağlıklı büyümeye, özgüvenli şekilde ilerlemeye hazırladığınız bir süreçtir. Maddi şartların iyileştirilmesi adına, verilecek doğru kararların göstergesidir. Önümüzdeki 6 aylık süreçte sağlıklı yaşam, doyumlu iş, etkili ifade, yetenek geliştirme, kararlılık yönünde kendinizdeki değişimleri fark edeceksiniz. Kendinize önem vereceksiniz. Birileri veya bir şeyler uğruna taviz vermeyecek, ben de önemliyim, özelim ve benim de ihtiyaçları var diyerek hakkınızı koruyacaksınız. Şikayetlerinizi hafife almayacak, bedeninize özen göstereceksiniz. Liderlik gücünüz, güven duygunuz özellikle kariyere dönük ve çıkarlarınıza yönelik şekilde kararlar vermenizde etkili olacak. Sağlıksız olanları geride bırakacak, gereksiz kaygı ve endişelerin sizi teslim almaması için, gayet dikkatli olacaksınız. Düzenlemek, derlemek, toparlamak, istikrarlı büyüme için hedefler koymak önümüzdeki zaman diliminde bir hayli etkili olacak. Sizler Satürn etkisinde mali konularda epeydir zorlanıyorsunuz. Fakat bu tutulmanın gücüyle; hangi iş- hangi ilişki yarar getirir, faydalı olur bunları tespit edeceksiniz. Paranıza sahip çıkacaksınız. Çünkü aldığınız dersler, bu konuda fazla iyi niyetin zararlarını size öğretti, öğretmeye de devam ediyor. Onun için aklımızı başımıza toplamalıyız. Hastalık var sağlık var diyerek kenarımıza para koymalıyız. Zararlı alışkanlıklarımız varsa, bunlardan kurtulmak adına kendimize özen göstermeliyiz.

13-19 ŞUBAT ARASI

18 Şubat-20 Mart arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Güneş dönemi bir yıl sonra kendinizi tam da istediğiniz gibi ifade edebildiğiniz, huzuru yüreğinizin derinliklerinde hissettiğiniz, izlenimde bulunarak hayatı algılamaya çalıştığınız, ruhsal anlamda şifalandığınız, bütünlük arzusu içinde etrafınızdaki insanlarla kaynaştığınız süreçtir. Tabii ki olumlu yönleri sizler açısından genel olarak ön plandadır. Mistik, yaratıcı çalışmalar, bilinmeyenleri rüyalar ve sezgiler yoluyla algılama, hisleri yazıya söze dökme bu dönemin karakteristik niteliğinde vardır. Bunun yanı sıra balıkların özündeki hassasiyet bu süreçte daha fazla yükselebilir. Fedakarlık haddinden fazla yükselir. Hayatın gerçeklerinden ziyade bizim ona verdiğimiz değer daha fazla önemsenebilir. Ayarımızı bilmeyi de unutmayalım.

20-28 ŞUBAT ARASI

Sevgili Balıklar, 26 Şubat saat 17:54 tarihinde Balık burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulması ve Merkür-Balık burcu seyri, aile hayatımızdan ilişkimize kadar geniş bir alanda iyice odaklanarak düşünmemizi gerektiriyor. Birçok işin altından kalkmaya gayret edeceğiz. Tabii ki hem maddi hem manevi anlamda duruma bakacağız. Bu Tutulmada iş ortaklıkları ve ilişkide dengeli paylaşımın önemi büyük. Kendimize, yapmak istediklerimize ve şartlarımıza dikkat ederek hareket edersek yararlı olur. Burada önemli olan size bir yararı var mı, sizden götürdüğü bir şey var mı? Ona göre karar vermek lazım. Bu Tutulmanın etkili olduğu bugünlerde Venüs ve Mars-Koç burcunda ilerliyor. Bu, maddi kazanç sağlayan ilişki ve ortaklıklara işaret ediyor. Aynı zamanda harcamaların da göstergesidir. Herhangi bir yenilik sizi kendine çeker. Arzu ettiğiniz bir şeyi satın almaktan çekinmezsiniz. Elinize bir para geçtiğinde ayarınızı biliniz. Paranızı nereye harcıyorsunuz buna dikkat ediniz. Eğer yararlı ve uzun vadeli bir para akışı ise, o zaman tabii ki ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Projelerin de aynı şekilde ele alınması, fayda-zarar hesabının yapılması doğru olacaktır.

26 Şubat-14 Mart tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Merkür, ev-ailevi-yerleşim-ilişkinizle alakalı meseleler üzerinde kişisel kararlarınızı gözden geçirmeniz ve bunu gerçekçi bir şekilde yapmanız gereken zaman dilimidir. Merkür burcunuzda, gereğinden fazla özverili davranmaya, sevdiklerinize aşırı düşkünlüğünüz nedeniyle iyi niyetinizin kullanılmasına yol açabilir. Lütfen bilinçli olunuz. Bu süreç home-ofis tarzı çalışanlar, yeni bir yere taşınmayı düşünenler, evle alakalı değişiklik düşünenler, aileyi ilgilendiren kararlar vermek isteyenler için önemli bir zamandır. Ancak her ayrıntının gözden geçirilmesinde yarar vardır. Mistik konularla ilgili çalışanlar, sanatçılar, dansçılar, müzisyenler, şairler için ilham gücünün yüksek olduğu bir zaman dilimidir.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-16-17-22-26-27
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-13-19-20
Aşkta En Şanslı Günler : 7-8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-2-28

Yeniay : 26-27-28 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında finansal kazanım evinizde gerileyecek Venüs, bizlere bekle diyor. Evet para evinizdeki bu yansıma, trafikte yanan sarı ışık gibi. Yeşil yandığında hızlıca öne atılmak için şöyle bir etrafımıza bakmak gerekiyor. Ne durumdayız, nelere ihtiyacımız var ve ne yöne gidiyoruz. Maddi anlamda bugüne dek nerelerde hata yaptınız, bunca yaşanmışlıklardan çıkardığınız ders nedir. Bu tarihler arasında Balığın doğasıyla uyuşmayan fakat bana göre ona en gerekli şey olan benmerkezci düşünme söz konusu. Evet Balıklar bu enerjinin etkisi altında özellikle para konusunda kendi iç dünyalarına çekilerek düşünme gereği duyacaklar. Bu düşünmede ne A ne B kişisi değil, bizzat kendinizi ele alabilirsiniz. Hızlı bir süreç değil bu. Sabır gerektiriyor. Bu tarihler arasında parasal konularda dikkatli olmanızı, elinize geçeni gereksiz savurmamanızı, parayı hayatınızın merkezine koyup, manevi değerlerinizi yok saymamanızı tavsiye ediyorum. Geri hareketler yeniden bakış zamanları olup daha sonra doğru bir karar verilmesini sağlar. Alacaklar bu süreçte gecikebilir, ihtiyacınız olmadığı halde gereksiz şeylere para harcanabilir, aldıklarınızdan memnun kalmamanız olasıdır. Birileri şuna para yatır der, gider yaparsınız. Sonrasında pişmanlık duyarsınız.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars da-Boğa burcunda ilerleyecek. Bir yanıyla kazanç elde etmeye yönelik hareket ediyoruz diğer yanıyla maddi-manevi açıdan garanti, uzun ömürlülük, güvence ve dayanıklılık anlamında çevre ilişkilerimizi ve her şeyi gözden geçiriyoruz. Eğitim veya iş hayatı, bilgilenmek, öğrenmek, öğrendiklerimizi başkalarıyla paylaşmak adına verilecek kararların ardında maddi kazanç son derece önemli hale geliyor. Neye para yatıracağız, nelere ihtiyacımız var, buna değer mi değmez mi diye bakmamız lazım. Bu süreci yöneten Venüs-Koç burcunda 4 Mart tarihinde ve Merkür-Boğa burcunda 31 Mart tarihinde gerileyecek. Durum böyle olunca paramızı öyle aklımıza estiği gibi harcamamalıyız. Yatırım düşünüyorsak, piyasanın durumuna bakmalıyız. Eğitim veya iş hayatımızla ilgili sağlam bir karar vermek istiyorsak hangi çevrede nasıl bir ortamda çalışmak veya okumak istiyoruz bunları gözden geçirmeliyiz. Burnumuzun dikine bakma zamanı değil, eğri ile doğruyu birbirinden ayırmak vaktimizdir.

Sevgili Balıklar, 12 Mart saat 17:54 karşıt burcunuz Başakta oluşacak Dolunay, iş veya özel ilişkilerimizin titizlikle ele alındığı ve her yönüyle gözden geçirilmesini gerektiriyor. Sizin yufka yüreğinizi biliriz. Özverinizi, başkalarını kendinizden önce düşünmenizi doğal karşılarım. Ancak bu Dolunayda yararlı ile yararsız olanı birbirinden ayırt etmek lazımdır. Bir de şu husus var. Her şey yolunda gidiyorsa, armudun sapı üzümün çöpü diyerek de iş veya özel konulara endişeyle yaklaşmak, eleştiride bulunmak fırsatları kaçırmak da olur. Biz bakacağız. Hakikaten dikkate değer, göze batan bir şey var mı? Dolunayın yöneticisi Merkür, burcunuzda ilerlediği için, sizin iyi niyetli düşünmeniz mümkündür. Ne olacaksa olsun, yeter ki huzursuz olmayayım diyerek, problemleri görmezden gelmek, ayrıntıları önemsememek yanlıştır. Birileri sizin adınıza karar verir, siz sonra öğrenirsiniz. Birisi iyi niyetinizi bilir, iki yerine bir verir, siz yeterli bulursunuz. Ancak bakıldığında hakkınız yenmiştir. Onun için biz dikkat etmeliyiz, evlilik, iş sözleşmesi, ortaklık veya boşanma gibi hayati konularda kimsenin hakkı, kimseye geçmemeli diyerek özen göstermeliyiz.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda finans konularında etkili olacaktır. Yuvanız-iş hayatınız-ilişkinizle alakalı konularda insanları etkileme, rekabetçi düşünme, aklınıza koyduğunuz bir şeyi yapabilme yönünde bir hayli etkilidir. Para hırsı verir ve insan bir an önce güçlü olmak, hedefine ulaşmak, artık rahat etmek isteyecektir. Bazıları bu dönemde eviyle alakalı harcamalara ağırlık verirken, iş ortaklarınız ve partneriniz parasal konularda size müdahalede bulunabilir, ilişkinizin niteliğine göre siz eşinize mali anlamda yardımcı olabilirsiniz. Ancak ipler genelde sizin elinizdedir. Yeni bir yere yerleşim, ailevi konularda yapılacak değişimler, paraya endeksli olabilir. Gücünüz nispetinde hareket etmekte yarar vardır.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş süreci, Mars-Boğa geçişi ve Venüsün iki ayrı burçta gerileme hareketiyle örtüştüğü için, bütçemiz-kazancımız-harcamalarımız konusunda aceleci davranmayacağız. Tutumluluk ve birikime yönelik şekilde düşünmek doğru olacaktır. İyi niyetliliğin sınırlarını bileceğiz. O yufka yüreğimiz bizi maddi açıdan zorda bıraktıracak kişilere karşı koruyacak. Çünkü biliyoruz ki, parasız kaldığımızda zorlanan biziz. O nedenle mevcut durumu veya kazançla ilgili meseleleri tekrar gözden geçireceğiz. Sağlam ve uzun vadeli düşüneceğiz. Durup bakacağız. İnceleyeceğiz. Huzurumuzu önemseyeceğiz. Çevremizdeki insanların gerek maddi gerekse farklı konularda söylediklerini, güvenilirlik ilkesi çerçevesinde ele alacağız. Doğru mu olur, yoksa yanlış diyerek inceleyeceğiz. Sahip olduğumuz her şeyin kıymetini bileceğiz. Har vurup harman savurduğumuz, bu nedenle zorluklar yaşadığımızın günleri unutmayalım dostlarım. Kendi kıymetimizin farkında olalım. Yeteneklerimizi kazanca dönüştürücü işlere ağırlık verelim.

27-31 MART ARASI

Sevgili Balıklar, 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle örtüşüyor. Finansal konularda geçtiğimiz Şubat başında yapılan planların, düşünülen işlerin tekrar gözden geçirilmesi, çevre şartlarına, artı ve eksilerine göre yeniden değerlendirilmesi gerekebilir. Bu aslında olumsuz değildir. Sözgelimi yeni bir çevreye yerleşmeyi düşünüyorsanız, daha uygun çözüm bulmanızda yardımcı olur. Harcamalara tabii ki dikkat etmeliyiz. Gönlümüze göre hareket etmek isteriz veya hızlıca halletmekten yanayızdır. Ancak evdeki hesap çarşıya uymuyorsa, durup bir anlamak gerekiyor. Açılmayalım, aklımız başımızda olsun. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerliyor ve Merkür önümüzdeki ay gerileyecek. Bu nedenle yakınlarımıza destek veya onlarla aramızdaki maddi konuların da dikkatlice analiz edilmesinde yarar var. Yolculuklar, eğitimden ticarete, satın almalar, emlak veya ilerisi adına düşünülen her türlü konuda bütçemize göre hareket etmek, hesabı iyi yapmak lazım. Zaten biz istesek de, şartlara göre hareket etmemizi gerektiren durumlar olabilir. Kredi çekmek, borçlanmak veya borç vermek zaman olarak uygun değildir. İyice düşünelim.

Sevgili Balıklar, 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, ailemiz, ilişkiler ve yakın çevremizle ilgili güvenlik, huzur ve istikrarlı düşünmenin işaretçisi oluyor. Eğitim hayatında olanlar, iş girişimde bulunacaklar, yakınlarıyla temasa geçecekler, çevreleriyle bağlantılarını güçlü tutmak isteyenler, ilişkisinde sağlamlık ve güven olgusunu temin edecekler için zihnin odaklanma gücünün yükseldiği vakitteyiz. Bu konularda sağlamlaştırma, teminat altına alma yönünde olumlu enerjiye sahipsiniz. Sakinlik, tedbirli düşünme belki Merkürün doğasına uygun değil. Ancak Balıklar için gayet faydalı. Kararsızlığa neden olan ikilemleri aza indirgeyen Merkür-Boğa geçişi, sahip olma istekliliği veriyor. Pratik olmayı, biriktirmeyi ve kaliteli olanı elde etmeyi sağlıyor. Gölgeli günleriyle birlikte 3 Nisan tarihinde etkili olacak Merkür geri hareketine kadar yürürlüğe koymak istediğiniz işleri hallediniz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-16-17-21-22-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 5-11-12-18-19
Aşkta En Şanslı Günler : 7
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-28

Yeniay : 25-26-27 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 NİSAN ARASI

Sevgili Balıklar, 3 Nisan (saat 03:25)-15 Nisan (saat 13:18) tarihleri arasında Venüs-Balık burcuna geriliyor. Bu süreç geçtiğimiz Ocak-Şubat aylarında verilmiş kararların, adım atılmış işlerin bugün geldiği noktaya bakmamızı ve eksikler varsa bitirmeyi, zorlanan durumlar varsa bunların nedenleri üzerinde durmayı gerektiriyor. Belki de yanlış bir yönde ilerliyoruz veya yeni gelişmeler bize farklı bir yolu gösteriyor, bunlara bakacağız. Venüs geri hareket dönemlerinde iç dünyamıza yönelerek rutinleşen davranış veya duygularımıza bir göz atarız. Özverimizin sınırlarını kontrol ederiz. Bazen çok sevdiğimiz birinden bu dönemde ayrılırız veya sevmediğimiz birinden hoşlanmaya başlarız. Bu çelişkiler, değişkenlikler doğaldır. Geri hareketin gölgeli günleri 22 Nisan tarihinde sona erene kadar bekleyip görmekte, anlamakta yarar var. Fiziksel yönde yapılacak değişiklikler (saçımızın rengi, estetik operasyon v.b işlemleri aceleye getirmemek lazım. Sağlığımıza önem vereceğiz. Duygularımızın bizi yanıltma ihtimalini göz önüne alacağız. Bu süreç sanatsal çalışmalar için ilham gücüdür. Hayallerimizi besler, büyütür. Hayranlık, bağlılık, etkilenme, esinleme, tasarlama gibi ruhsal etkileri öne çıkartır. Sevginin en saf halini yüreğimizde hissetmemizi sağlar. Ancak ben bu dönemde sosyal ilişkiler başta olmak üzere çevremizle bağımızı temel insani duygular kadar, gerçekçilik yönüyle de ele almanızdan yanayım.

10-16 NİSAN ARASI

Sevgili Balıklar, 11 Nisan saat 09:08 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, maddi veya özel amaçlı kurulan ortaklıkların, girişimlerin veya ilişkilerin bize olan etkilerini, sonuçlarını hatırlatıcıdır. Eşit paylaşım, hak ve hukuk olguları, sağlamlık ve uzun ömürlülük bu Dolunayda üzerinde önemle durmamız gereken ilkelerdir. Kiminle ne gibi sözleşmemiz, anlaşmamız, bağımız varsa, şimdi bunları tekrar gözden geçireceğiz. Çünkü bu Dolunayın yöneticisi Venüs, burcunuzda, Merkür de Boğa burcunda geriliyor. Durum böyle olunca sizler şimdi durup bir resme bakmalısınız. Verilen sözlerin, atılmış adımların, yapılmış görüşmelerin sonuçlarını almakta gecikiyorsanız, bunu olumsuz karşılamayın. Her zorlukta bir hayır vardır diyerek duruma bakın. Diyelim ki, şimdi bir planlama, girişim düşünüyorsunuz. O zaman da sabırlı olun. Kredi çekimi, kefil olmak, birilerine güvenip harcamada bulunmak vakti değildir. Eğer karşımıza bir fırsat çıkarsa, bunu artı ve eksileriyle mutlaka gözden geçirelim. Fırsat düşkünlerine meydan vermeyelim. Bir borcun bitirilmesi veya bir davanın sonuçlanması halinde, yeni bir borca girmeyelim. Bir söz vardır. İyi niyetimin kullanım tarihi doldu. Evet aynen, biz de ilişkilerimiz, parasal konular, yatırımlar, planlarımızla ilgili kurduğumuz ilişkilere gerçekçi şekilde bakalım.

Sevgili Balıklar, 10 Nisan(Saat 02:14)-20 Nisan (Saat 20:37) Merkür-Boğa burcunda geriliyor. Uzun vadeli ve güvenliğimizi öne alarak kendimizi ifade edeceğiz. Sakinlik bu geçişte bir hayli etkilidir. İnsan sahip olduğu değerlerin farkında ve pratik şekilde düşünerek işlerini yoluna koyabilir. Maddi kazanç konuları kıymetlenir. Güvenilir insanlarla olmayı tercih ederiz. Hiçbir işi şansa bırakmayız. Bastığımız yerin farkında olarak, huzurlu bir ortamda yaşamayı tercih ederiz. Karmaşık ve tuhaf hiçbir şeyden hoşlanmayacağız. Üretmek, biriktirmek ve tutumluluğu esas alırız. Yakın çevremizdeki insanlarla güçlü bağlar kurarız. Güzellik, konfor duygumuz yükselişe geçer.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 3 Nisanitibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 10 Mayıs tarihine kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

15 Nisan (saat 13:18)-28 Nisan (saat 16:13) tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Venüs döneminde, sevgiye, şefkate, merhamete açığız. Bu olgular başımızın tacı olacak. Negatif insanlar pek gözümüze gözükmesin isteyeceğiz. Bu geçiş, sizin en sevimli, en olumlu, en güzel yanlarınızı dış dünyada öne çıkartıcıdır. İnsanlar sizi zaten her zaman sevgi dolu bulmuşlardır. İlişkilerinize gösterdiğiniz özen, yardımseverliğiniz, halden anlayan ruhunuzla yine el üstünde tutulacaksınız. Çevrenizle olan ilişkinizi güçlendirici bu geçiş, haftanın en önemli enerji etkinliğidir. Ancak ben yine de, başkalarına yardım etmek, destek olmak anlamında lütfen biraz daha dikkatli olunuz diye minik bir tavsiyede bulunmak isterim. İyi niyetinizden kimsenin yararlanmasına da izin vermeyiniz. Tabii ki genel olarak hem rahatlatıcı, hem de huzurlandırıcıdır. İnsan o kadar aşamalardan geçiyor ki, bazen hakikaten bunalıyor. Hayatı ve kimseyi yargılamak istemediği halde çaresiz ve hiç hesap etmediği durumlarla karşılaşıyor. Böyle hallerde bir şeylere sarılmak istiyor.

17-23 NİSAN ARASI

20 Nisan (Saat 20:37)-3 Mayıs (Saat 19:33) Merkür-Koç burcuna geriliyor. Finansal konularda bu dönemde karar almak, uygulamak, doğru iz üzerinde ilerlemek mümkün olmayabilir. Bazen öylesine dikkatsiz davranılır ki, elinizdekini kolayca savurmanız mümkündür. Harcamaların mutlaka belli bir sistem içinde yürütülmesi, kontrollü davranılması gerekir. Ancak bu o kadar kolay olmayabilir. Aldığınız malının iade koşullarını göz önüne almalı, gereksinim dışı para harcamamalısınız. İş girişimlerinde veya paraya dayalı işlerinizde mümkün mertebe temkinli olmakta yarar var.

20 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketini göz önüne alınca, sağlam, uzun vadeli ve güvenliğimizi öne alarak kendimizi ifade edeceğiz. Huzur önemsenecek. İnsan sahip olduğu değerlerin farkında ve pratik şekilde düşünerek işlerini yoluna koyabilir. Maddi kazanç konuları kıymetlenir. Güvenilir insanlarla olmayı tercih ederiz. Hiçbir işi şansa bırakmayız. Bastığımız yerin farkında olarak, huzurlu bir ortamda yaşamayı tercih ederiz. Karmaşık ve tuhaf hiçbir şeyden hoşlanmayacağız. Üretmek, biriktirmek ve tutumluluğu esas alırız. Yakın çevremizdeki insanlarla güçlü bağlar kurarız. Güzellik, konfor duygumuz yükselişe geçer.

21 Nisan saat 13:32-04 Haziran saat 19:16 tarihleri arasında Mars-İkizler burcunda ilerleyecek. Ancak bu geçişin yöneticisi Merkürün geri hareketi, gölgeli günleriyle birlikte 10 Mayıs tarihine kadar etkilidir. Eviniz ve ailevi konularda, finansal meselelerde her durumu dikkatli bir şekilde gözden geçirme vaktidir. Ayrıca bir malın, mülkün, paranın paylaşımı yönünde de önem taşıyor. Evdeki hareketlilik, parasal anlamda bir hayli aktif. Fakat yarar ve zarar olasılıklarını hesaba katmak lazım. Yerleşim yerinizi değiştirmek, ev almak, kiralamak gibi konuların da gözden geçirilmesinde yarar var. Kira kontrat yenilenmesi söz konusuysa, maddelerin tekrar incelenmesi lazım. şu anda oturduğunuz yerle ilgili sorunlar varsa, bunların ilerisi adına şöyle bir ele alınması gerekecek. Ev içinde birbirinizi anlayışla dinlemeyi bilmelisiniz. Hedefiniz ister kişisel ister ailevi olsun, finansal açıdan artı ve eksileriyle bakmak gerekiyor.

24-30 NİSAN ARASI

Sevgili Balıklar, 26 Nisan saat 15:16 Boğa burcunda doğacak Yeniay, yakınlarımız, çevremizle olan iletişimimiz, eğitimden iş hayatına kadar her alanda güvencemiz, maddi-manevi kazancımız konularında etkilidir. Burada önemli olan, yaşadığımız ortam, nefes aldığımız çevrenin güvenliğidir. Her şey gözden geçirilir, artı ve eksilerine bakılır. Ona göre karar verilir. Ancak unutmayalım, Merkür geriliyor ve paramızı nereye harcadığımız son derece önemli. Aklımıza estiği gibi bir yenilikte bulunmak, bütçemizi aşmak zamanı değildir. Üzerinde düşüneceğiz. Bir yere taşınmayı istiyorsak, iyice araştıralım. Alacak-borç hesaplarımızı gözden geçirelim. Yatırım düşünüyorsak, hangi tercih daha uygundur, uzun vadelidir bir bakalım. Karşımıza bir fırsat çıksa dahi, kelepir olsa bile yine de ölçüp tartalım. Bilgi ve tecrübemize göre iş tercihlerinde bulunalım. Plan ve projelerimizin eksikleri var mı, bir bakalım. Yeniayın görünümleri, para ve iş konularına dikkatlice bakmamızı vurguluyor. Oldubittiye getirmeyelim. Evlilik, tayin, terfi, boşanma gibi meseleler varsa, bunları da geleceğe dönük düşünerek analiz edelim. Bundan sonraki yolunuzda çalışma hayatında ustalık, sağlıklı, verimli olana yönelmek, kendimize önem vermek, sağlıklı yaşamak, kişisel gelişim gibi konular ön planda olacaktır. Bunu da şimdiden belirteyim.

Sevgili Balıklar, 28 Nisan 2017-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Aslan-Kova burç aksı üzerinde etkili olacak düğüm geçişinde, çalışma hayatınız, sağlığınız, kendinizle gurur duyacağınız işlere yönelmenin ve bu konularda kendinizi geliştirmenin işaretçisidir. Çevrenizdeki insanlar üzerinde etkili olmayı, iş ortamında başarılarınızla adınızdan söz ettirmeyi, yeteneklerinizi bir alanda ustalaşarak değerlendirmeyi seçersiniz. Şu ana kadar yazdıklarım olumlu yöndeki gelişmelerdir. Ancak dikkat edilmesi gereken konular da var. Sözgelimi, birileri sizi takdir etmese de, insanlara gönülden yardımcı olmayı bilmek gerektiğidir. Siz sadece bireysel arzularınızın tatmini ve ne kadar özel biri olduğunuzun bilinmesi, alkışlanmak adına hareket ediyorsanız, bunu göremediğinizde ne yaptığınız işten ne de hayattan zevk almazsınız hatta daha fazla yapayım derken kendinizi yorarsınız. Bir işe, bir hedefe gönlünüzden katılmıyorsanız, rol yapmayınız. Sağlığınızı risk altına alacak şekilde hareket etmek veya beslenmenize dikkat etmemek, başarının önüne geçtiği gibi, sizi başkaları tarafından kurban durumuna da düşürebilir. Kalp rahatsızlıklarına karşı lütfen dikkatli olunuz. Aşırı yorulmaktan, stresten, riskli diyetlerden, bilip bilmeden alınan ilaçlardan, kendinizi güç durumda bırakacak yoğunluklardan kaçınınız. Yetersiz bilgiye sahipseniz, kendinizi o alanda yetiştiriniz. İş saatlerinizi, iş koşullarınızı ve haklarınızı gözetiniz. Gizli saklı işler, tuhaf gruplar, arkadaşlıklara karşı dikkatli olunuz. Ne kendinizi ne sağlığınızı ne de başkalarını zor duruma düşürecek işlere kalkışmayınız. Elinizde doğru bilgi, belge olmadan hareket etmeyiniz. Uzman olmayan kişilere sağlığınızı emanet etmeyiniz. Aklınız ve kalbinizin onaylamadığı bir şeyi yapmayınız. Bu süreçte yetenekli olduğunuz alanlarda karşınıza fırsatlar çıkabilir. Çocuklarınızın sağlığı, çocuk sahibi olmayla alakalı meseleleri bu dönemde fazlasıyla önemsersiniz. Gelişimin yolu, gerçek anlamda verimli olacağınız ve yapmaktan keyif duyacağınız işlere yönelmektir. Hobilerinizi işe dönüştürebilirsiniz.

28 Nisan (saat 16:13)-6 Haziran (saat 10:26) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Maddi ve manevi anlamda ayaklarınızın üzerinde dimdik durabilmek adına hem kaynaklarımız doğru kullanabilmek hem de kazanç elde etmek anlamında önem taşıyor. İşbirliğinde bulunmak, böyle bir enerji altında zor olsa da, eğer yararlı olacaksa neden denenmesin. Venüs-Koç geçişlerinde liderlik etmek, lider olmak, girişimde bulunmak, taviz vermemek, zevke düşkünlük, parayı sevmek gibi dürtüler sıkça yaşanır. İyi midir? Nasıl değerlendirdiğinize bağlı. Ancak ben derim ki, yaşadığımız eski tecrübeleri unutmayalım. Belki siz bir eliniz yağda bir eliniz balda kişisiniz. Olsun. Yine de sınırları aşmayın. Eğer yokluk nedir bilen kişiyseniz, o zaman bol bol çalışın, çabalayın ve hedefinize varmak için azimli olun. Böylece arzu ettiğiniz yaşamı, hayatı kurabilirsiniz. Bu süreçte, yeni bir iş alanında veya devam eden işinizle ilgili konularda değişimler gündeme gelebilir. Yetersiz kazananlar, başka bir iş arayışına geçebilirler.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-12-13-17-18-22-23-26-27-30
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-8-15-16-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 3-4-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23-24 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MAYIS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-7 MAYIS ARASI

3 Mayıs saat 19:33-16 Mayıs saat 07:07 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda düz ilerleyecek. Finans konularında etkili olacaktır. Yuvanız-iş hayatınız-ilişkinizle alakalı konularda insanları etkileme, rekabetçi düşünme, aklınıza koyduğunuz bir şeyi yapabilme yönünde bir hayli etkilidir. Para hırsı verir ve insan bir an önce güçlü olmak, hedefine ulaşmak, artık rahat etmek isteyecektir. Bazıları bu dönemde eviyle alakalı harcamalara ağırlık verirken, iş ortaklarınız ve partneriniz parasal konularda size müdahalede bulunabilir, ilişkinizin niteliğine göre siz eşinize mali anlamda yardımcı olabilirsiniz. Ancak ipler genelde sizin elinizdedir. Yeni bir yere yerleşim, ailevi konularda yapılacak değişimler, paraya endeksli olabilir. Gücünüz nispetinde hareket etmekte yarar vardır.

8-14 MAYIS ARASI

Sevgili Balıklar, 11 Mayıs saat 00:42 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, eğitim veya iş hayatınız, bir yere yerleşmek ve finansal konularda etkilidir. Daha iyi olacağını düşündüğümüz bir yol tercihinde bulunabilirsiniz. Bu size hayli cazip gelebilir. Hatta maddi açıdan veya tam da isteğinize göre size bir yenilik vaat ediyor olabilir. Farklı bir tarz yaşam sürmek, değişik yerler görmek, kendinizi güçlü hissetmek için kabul edebilirsiniz. Dolunayın yöneticisi Mars-İkizler burcunda ilerliyor. Bu durumda yerleşim yeriniz ve finansal açıdan duruma bakmanız gerekiyor. Bu planınız veya bu fırsat sizin için çalışma veya yaşama ortamı olarak tatmin edici mi? mevcut durumunuza göre daha mı rahat edeceksiniz. Hesabınızı mutlaka iyi yapınız. Tabii ki insan hayatında bir şeyler değişsin ister. Belki de yıllardır arzu ettiğiniz bir şeyler vardı. Şimdi onu yapmaktan yanasınız. Gidip yerinde görmek, araştırmak, oradaki koşullara bakmak yararlı olur. Böylece daha gerçekçi bir karar verirsiniz. Burada önemli olan, sizin değişime ne kadar açık olduğunuz ve bunu ne kadar istediğinizdir. Ancak bir başka önemli husus, hakikaten buna değer olup olmadığını her yönüyle gözden geçirmenizdir. Eğer tamamsa, tabii ki bu kararı verebilirsiniz.

15-21 MAYIS ARASI

Sevgili Balıklar, 16 Mayıs saat 07:07-7 Haziran saat 01:15 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, ailemiz, ilişkiler ve yakın çevremizle ilgili güvenlik, huzur ve istikrarlı düşünmenin işaretçisi oluyor. Eğitim hayatında olanlar, iş girişimde bulunacaklar, yakınlarıyla temasa geçecekler, çevreleriyle bağlantılarını güçlü tutmak isteyenler, ilişkisinde sağlamlık ve güven olgusunu temin edecekler için zihnin odaklanma gücünün yükseldiği vakitteyiz. Bu konularda sağlamlaştırma, teminat altına alma yönünde olumlu enerjiye sahipsiniz. Sakinlik, tedbirli düşünme belki Merkürün doğasına uygun değil. Ancak Balıklar için gayet faydalı. Kararsızlığa neden olan ikilemleri aza indirgeyen Merkür-Boğa geçişi, sahip olma istekliliği veriyor. Pratik olmayı, biriktirmeyi ve kaliteli olanı elde etmeyi sağlıyor.

20 Mayıs-21 Haziran arasında tarihleri arasında Güneş-İkizler burcunda ilerleyecek. Bu süreci yöneten Merkür-Boğa burcunda seyir halinde. Bu durumda, ailevi ilişkilerde, yuvanızı ilgilendiren konularda gayet soğukkanlı şekilde düşünürsünüz. Huzur, güvence ve kaliteli olanı önemsersiniz. Kardeşlerinizi ilgilendiren konular evde bir hayli etkilidir. Bir malın paylaşımı, ev satın alımı-kiralanması konuları gündeminizde yer alır. Kendinizi evinizde huzurlu hissedersiniz. Güven duyduğunuz kişilerle görüşürsünüz. Evinizde olmak sizi rahatlatır. 7 Haziran sonrası sizin için iletişim gayet önemlidir. Kimseyi pek dinlemezsiniz. Ancak mantıklı, işe yarar tavsiyelere önem verirsiniz. Taşınabilirsiniz. Yaz sezonu nedeniyle seyahat planınızı yaparsınız. Kışlıkların kaldırılması, değişiklik arzusu bu tarih sonrası yoğunlaşır.

22-31 MAYIS ARASI

Sevgili Balıklar, 25 Mayıs saat 22:45 tarihinde İkizler burcunda doğacak Yeniay, evimiz alanı içinde kültürel konulara, zihinsel aktivitelere, iletişime vereceğimiz önemi işaretliyor. Yaz geliyor ve yavaş yavaş tatil planı yapanlarımız olabilir. Belki de yeni bir eve yerleşmeyi düşünüyoruzdur. Bütün bunlar ev ve ailevi konularda bir değişimin göstergesi olabilir. Yeniayın yöneticisi Merkür-Boğa burcunda ilerliyor. Bu çevremizle olan ilişkimizi güçlendiricidir. Maddi-manevi anlamda yakınlarımıza destek olabiliriz. Belki de bir ofis açmayı düşünürüz veya evimizden işimizi yaparız. Güvenli bir yerde oturmak, yaşamak isteriz. Evimizde aktif oluruz. Seçkinliğe önem veririz. Değeri olan her şeyin kıymetini biliriz. Güvendiğimiz insanlara evimizi açarız. Yeniayın görünümleri, kendimizi güçlü bir şekilde ifade edeceğimiz işlere yönelmemizde yardımcı oluyor. Cömert yüreğimiz ve ışığımızla insanlara sağlıklı yaşamaları, morallerini yükseltmelerinde destek oluruz. Bu bir tür rehberlik hizmetidir. Bilgimizi paylaşırız ve deneyimlerimizi başkalarına aktarırız. İşimizi de bu yönde seçeriz. Diğer bir görünüm, parasal konularda hesabımızı bilmemiz gerektiğini söylüyor. Gerçekçi şekilde hedefler belirlemeliyiz. Paramıza sahip çıkmalıyız. Yarınlarımızı düşünerek, yatırım yapmalıyız.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-9-10-14-15-19-20-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 5-12-13-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22

Yeniay : 19-20-21 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6-31 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-11 HAZİRAN ARASI

04 Haziran saat 19:16-20 Temmuz saat 15:19 tarihleri arasında Mars-Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu süreçte aşkta bir hayli hassas, sevilmeye, korunulmaya, gözetilmeye ihtiyaç duyarız. Böyle insanlara yöneliriz. Sabırsız davranabiliriz. İlişkide problemler varsa, bunları çözmekte daha fazla enerjiye ihtiyacımız olacak. Ancak bu gerginlik, öfke veya baskı kurmak şeklinde olmamalı. Hayatı olumsuz hale getiren strestir. O zaman siz de bu süreçte, çözüm bulmak adına gerçekçi olmalısınız. Ne üstünü örtmeli ne de gereğinden fazla alınganlık, sübjektif düşünüp kendinizi üzmemelisiniz. Bekar Balıklar için bu dönem, özellikle Bayan Balıklar için, karşılarına çıkabilecek bir erkeğin işaretçisidir. Bu kişinin, hem ailesiyle hem de ilişkilerinde bugüne dek bir takım sorunlar yaşamış olduğunu, şimdi artık daha güçlü bir kadın arayışı içinde size yöneldiğini söyleyebiliriz. Sizin de, bu dönemde ilişkide başarılı olmak için, seçimlerinizi mutlaka ciddiyet ve sorumluluk çerçevesinde ele almanız lazım. Hayatın güzel yanlarının keyfine varmak istiyorsanız, enerjinizi yükseltici, pozitif insanlara yöneliniz ki, sonradan üzülmeyiniz.

6 Haziran saat 10:26-5 Temmuz saat 03:11 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Huzur ve sakinlik arzumuz yükseliyor. Maddi değerlerin, satın alma gücünün ve uzun vadeli düşünmenin önemi büyük. Ne kadar sevsek de, karşımızdaki kişinin bizde soru işaretleri uyandırmasın istemeyiz. Güvenilirlik önemlidir. Mantığımızın sesine kulak vereceğiz. Bu süreçte insan güzelliklerin kıymetini bilir ve onları korumaya özen gösterir. İlişkilerinde uyumsuzluktan hiç hoşlanmayız. Güzelliğimiz, konforumuz, kendimizi rahat hissetmemiz önemlidir. Yakın çevremizde bulunan tanıdık bildik insanlarla görüşmeyi tercih ederiz. Kardeşlerimizle ilişkimiz güçlenecek. Maddi-manevi anlamda rahatlayacağız.

7 Haziran saat 01:15-21 Haziran saat 12:57 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, partnerin evlilik veya bir arada yaşama konusunda yüzeysel düşünmesine yol açabilir. Uzun zamandır bir arada olan çiftler yerleşim, ailevi veya yuvanızla ilgili konular üzerinde çok yönlü düşünmek gerekiyor. Yolculuklar yoğun olabilir. Birbirinizi görmekte zorlanabilirsiniz veya ev-iş arası koşturmaca artabilir. Bilinçli ve dikkatli bir şekilde işlerimizi planlayalım ve kararlarımızı, iki yönlü şekilde artı ve eksileriyle tartarak verelim.

Sevgili Balıklar, 9 Haziran saat 16:10 Yay burcunda doğacak Yeniay, işinizle ilgili konularda şu aralar en fazla sizi yoran mesele, aşırı yoğunluk ve kazanç anlamındaki tatminsizlik. Bir şeyleri kabullenmekte, gerçekçi bakmakta, insanlarla anlaşmakta zorlanıyorsunuz. Fikirleri, hal ve tavırları, iş ortamındaki tuhaflıklar veya kurumsal zorluklar sizi yoruyor Değişik arayışlara yöneltiyor. Bazen de hangi işe yetişeceğinizi şaşırıyorsunuz. Bu duruma bir düzen getirmek, dağılmamak lazım. Çünkü bu sefer de evinizde, ailenizle ilişkinizde huzursuz olursunuz. Oysaki Jüpiter bu Dolunayın yöneticisi olarak mali açıdan sizi rahatlatıcı gelişmeleri işaret ediyor, fırsatları getiriyor. Ancak sizin de harcama alışkanlıklarınızı, yatırım veya parayı değerlendirme tercihlerinizi düzenlemeniz gerekir. Çünkü borcunuz olunca kafanız rahat olmuyor. Böyle olunca da, işinizde verimli olmanız zorlaşıyor. Belki de bu nedenle önünüze çıkabilecek bir işi düşünmeden kabul edebilirsiniz. Ancak ben derim ki, iyice bir bakınız, güvencesi var mı, size uygun mu? Daha fazla sorumluluk yükler mi? inceleyiniz. Bu Dolunayın bir başka etkin görünümü, yakın çevrenizden göreceğiniz desteği, bunu size iyi geleceğini işaret ediyor.

12-18 HAZİRAN ARASI

Sevgili Balıklar haftanın enerjileri, çalışma iş hayatındaki sorunları eve taşımaya neden olabilir. Düşünürüz, analiz ederiz. Amacımız ilerisi adına hakikaten sağlam olan işlere yönelmektir. Arzumuz böyle olunca, biraz hassas düşünmemiz, kendimizi daha fazla güven içinde hissetmek ihtiyacımız yükselecektir. İş-ev arasındaki dengeyi iyi sağlamak gerekiyor. Siz sakın ola ki, hayallerinizin gerçekleşmeyeceğini düşünmeyin. Çünkü onlar size ait. Siz kararlı olduğunuzda hedefinize ulaşırsınız. Zihniniz bu hafta hızlı çalışıyor. Bundan yararlanalım. İşimize gücümüze, özel hayatımıza önem verelim. Bu niye böyle olmuyor, şu neden şöyle diyerek kendimizi yormayalım. Haftanın enerjileri, yeni bir yere taşınmayı düşünenler, ofis anlamında bir yer açmayı planlayanlar, bir ev satın almayı isteyenler, bir yuva kurmayı düşünenler, kısaca yenilikte bulunmak isteyenler için mali yönde fırsatlar getiricidir. Akıllıca tercihlerimizi belirleyelim.

19-25 HAZİRAN ARASI

Sevgili Balıklar, 21 Haziran-22 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerlemeye başlayacak Güneş aşk hayatınız, çocuklarınız, iş yaşamınızdaki verimlilik ve kendinizi ifade konularındaki gayet olumlu bir dönemin başlaması anlamı taşır. Şimdi sizler, duygu dünyanızla alakalı her konuda güvencenizi ön planda tutarak ilişkiler yaşamak isteyebilir, sizde bu hissi uyandırmayan, tedirgin eden ve geleceği olmayan kişilerle bir araya gelmemeye özen gösterebilirsiniz. Duyarlılığın yoğunlaşacağı bu süreç, bir Balık için büyümek ve gelişmek adına sesini yükseltmeyi ve kendine yeni bir yol çizmek için eskiyle alakalı her şeyi geride bırakmayı kabul etmelidir. Çünkü artık bir dönem kapanmak üzeredir, yeni bir pencereden hayata bakabilmek için gözlüğünün rengini değiştirmesi lazımdır. Şimdi öyle durumlar olur ki, hem geçmiş ve hem gelecek aynı anda sizi kendi tarafına çekmeye çalışabilir. Bir bakarsınız geçmiş bildiğiniz yerde durmakta ve boynunu bükerek dön demektedir ama gelecek ise tam önünüzde size gülümsemekte hadi gel diyerek çağırmaktadır. Güneşin bir daha bu alandan transit geçmesi için en az bir yıl beklemek gerekeceğinden aşk hayatınızla ilgiyi konularda bu seyir müddetince hem ilişkilerdeki rolünüzü hem de yaşamsal anlamda ne yapmak istediğinizi, kişisel açıdan gelişmeniz adına yapmak istediklerinizi kafanızın içinde belirlemenizi tavsiye ediyorum.

21 Haziran saat 12:57-6 Temmuz saat 03:20 tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, aile yaşamı, evlilik, iş ortaklığı ve birebir aşk hayatınızla ilgili konularda hassasiyetle düşünmenizi sağlayıcıdır. Bazen eskiye ait anılar, çocuklukta yaşanılanlar aklımızdan geçer. Eğer ilişkimizde problemler varsa bunlar üzerinde durabiliriz. Çocuk sahibi olmayı düşünürsek, kontrollerimizi yaptırabiliriz. Bir ofis açarak çalışmayı düşünürsek piyasanın durumuna bakabiliriz.

Sevgili Balıklar, 24 Haziran saat 05:31 Yengeç burcunda doğacak Yeniay, yakınlarımıza, çevremize olan duyarlılığımız, sevdiğimiz her şeyi koruma içgüdümüz ve aşka verdiğimiz önem ve çocuklarla ilgili konularda etkilidir. Bu Yeniayın özünde hassasiyet, romantizm, sosyal projeler, finansal veya ilişki konuları da bir hayli vurgulanıyor. Şimdi Yeniayın görünümlerine bir göz atalım. Ay-Merkür kavuşumu, sevdiklerimize olan düşkünlüğümüz, onların rahatını düşünmemiz, şefkat duygusuyla yaklaşmamızı sağlıyor. Aşkta sevecenlik, ilgi bizim için önemli. Çocuklarımız kıymetli. Onların güvenilir bir hayat sürmelerini istiyoruz. Çocuk sahibi olmayı düşünebiliriz. Venüs-Pluto görünümü, yakın çevrenizle olan bağınızı güçlendiricidir. Size güven veren dostlarınızdan destek görürsünüz. Onların yanında olursunuz. İnsanlara destek amaçlı çalışmalar, paylaşımlarda bulunursunuz. Bekar Balıklar bu dönemde biriyle tanışabilirler. Sanatsal aktiviteler, hem işinizi hem hobilerinize zaman ayırmak Yeniayın etkileri arasında yer alır. Başarıyı önemsersiniz. Güvenilir olana yönelirsiniz. Seçicisiniz. Planlı ve programlı hareket etmek hoşunuza gidecek. Kazanç elde edeceğiniz iş fırsatları karşınıza çıkabilir. Ay-Mars kavuşumu, aile ve çocuk konularına eğilirsiniz. Koruyucu annelik veya hamilelikle ilgili konulara meraklı olursunuz. Ay-Jüpiter görünümü, gelecek amaçlı yatırım, çocuk sahibi olmak, bir yuva kurmak, bir hobiniz için destek almak, arzu ettiğiniz şekilde bir anlaşmaya varmak konularını öne çıkarıyor. Ay-Neptün görünümü, sizi mutlu eden, rahatlatan, sakinleştiren ve hayatı güzel yanlarıyla ele alarak hayallerinizin peşinden gitmenizi sağlayan bir yansıma olarak Yeniayda etkili oluyor.

26-30 HAZİRAN ARASI

Sevgili Balıklar hafta başındaki görünüm ticari-eğitim-yolculuk-girişim-araştırma konularında fikirlerinizi diğer insanlarla paylaşmanızda destektir. Geleceğini görmek, huzur ve güven içinde yaşamak isteyen Balıklar çocuk, aşk, yaratıcılık gerektiren yeteneklerini geliştirme, öne sürme, köklendirme anlamında gayet şanslılar. Bu tarihlerdeki enerjilerin tümünde, kendinizi garanti altına almak, ailenizi genişletme, kendinize güvenli bir yaşam kurma yönünde bir start söz konusudur.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-11-12-16-20-21-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-9-22-23-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18-19

Yeniay : 15-16-17 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28-29-30 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-9 TEMMUZ ARASI

5 Temmuz saat 03:11-31 Temmuz saat 17:54 arasında Venüs-İkizler burcunda ilerleyecek. Evimiz, ailemizle ilgili konularda bizim iki yönlü hareket etmemize, yerleşim yerimizle ilgili meselelerde kararsız kalmamıza, tam olarak emin olamamamıza da neden olabilir. Bu etkiler doğaldır. Bu geçişi yöneten Merkür-Aslan burcunda ilerleyeceği için, çalışma ortamında insanların davranışları, size değer vermeleri, takdir etmeleri gayet önemlidir. Gururlusunuz. Birisi sizi kırdığında cevabınız sert olabilir. Güzelliğiniz, çekiciliğiniz, sağlığınız, kendinizden eminliğiniz bu dönemde yükselir. Kafanızı karıştıran meseleleri gayet başarılı şekilde çözüme kavuşturursunuz. İletişim, seyahat, yolculuklar bu dönemde etkili olacaktır.

6 Temmuz saat 03:20-26 Temmuz saat 02:41 tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bilhassa çalışma hayatımızda iletişimin önemi ön planda olacaktır. İnsanlarla konuşacağız, ikna etmeye çalışacağız, bol bol söyleşide bulunacağız ve bildiklerimizi aktaracağız. Dinlenir olmak için, dinlemeyi de bilmemiz gereken zamandır. El yeteneklerimizi sanatsal veya farklı bir alanda değerlendirebiliriz. Eğitmenlik de bunlardan biridir. Ancak işlerinizi çok iyi organize etmeniz gerekiyor. Bu dönem, ailevi, ilişkiniz ve çalışma hayatınızla ilgili konularda yapılacak gözden geçirmelerin, düzenlemelerin, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme arzunuzun işaretçisidir. İşimizden memnun muyuz? Çalışma ortamında konum olarak lider bir pozisyonda mıyız? İşimizi severek mi yapıyoruz? Serbest mi yoksa birinin emri altında mı çalışmaktayız? Hangi durum olursa olsun, burada asıl nokta, verimli bir işe sahip miyiz sorusuna cevap vermek. Yetkin miyiz değil miyiz? Bütün bunlara bir bakmalıyız. Bir de sağlıklı mıyız? Ne gibi şikayetlerimiz var? Bunları da ele almalıyız. Merkür ileri geri hareketiyle Aslan burcunda 31 Ağustos-5 Eylül arasında gerileyecek. Yukarıdaki konular o tarihlerde tekrar gündemimizde yer alacak.

Sevgili Balıklar, 9 Temmuz saat 07:07 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, proje ve planlamaların ciddiyetle ele alındığı, finansal görüşmeler, iş bağlantıları, bir ürünü veya işi başkalarına sunmak amaçlı son kontrollerin ve hazırlıkların tamamlandığı bir zamanı işaret ediyor. Biraz yorucu olsa da, bunlar halledildiğinde kendinizi iyi hissetmeniz mümkündür. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn-Yay burcunda ilerliyor. Yeni bir şeyler yapmak arzumuz yüksek. Ancak sorumluluklar da bir o kadar yoğun. Hemen her istediğimiz kolayca gerçekleşmiyor. Farklı bir şeyler ortaya koyarak, alternatif yollar arıyoruz. Kim ne yapıyor ona bakıyoruz. Piyasanın durumu önemli. Sizler bu Dolunayda tam özgür değilsiniz. Uymanız gereken kurallar, sınırlar var. Bu sizi biraz yoruyor olabilir. Kitlelere ulaşmak için sosyal medyayı çok iyi kullanmak lazım. Görünümlere baktığımızda, ılımlı yaklaşım, empatide bulunmak, ciddi bir duruş, kendinizden emin olmak sizi başkalarıyla yaklaştırıcı ve ciddiye alınmanızı sağlayıcı olur. Bu kadar da kendinizi yıpratmayın olur mu? sizin yüreğiniz büyüktür ve niyetiniz güzeldir. Bunlar karşılıksız kalmaz. Aşka hayatınızda yer verin. Her şeyi iş, güç, para değildir. İnsanın ailesi, sevdikleri, çocuklarıyla temasta olması iyidir. Eğer bir şeyler canınızı sıkıyorsa sınırınızı çizersiniz. Başkalarının sizi üzmesine izin vermezsiniz.

10-16 TEMMUZ ARASI

Sevgili Balıklar bu haftaki enerjiler, yaşamı güzelleştirmek, kendinizi korumak, ailenizi dış dünyanın baskısından uzak tutmak amacında olduğunuzu gösteriyor. Değişimler yavaş yavaş sizi güçlendirecek kıvama gelecektir. Zamanı iyi kullanarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Eğer sizi durduran duygusal veya farklı bir sorununuz varsa, bunu ancak kendinize güven duyarak çözümleyeceğinizi biliniz.

17-23 TEMMUZ ARASI

20 Temmuz saat 15:19-05 Eylül saat 12:35 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu geçişte, kararlılığımız epeyce yüksektir. Hırslı çalışırız, başarılı olmak isteriz. Gücümüzü kanıtlamak için mücadele ederiz. Tabii ki ayarını bilmezsek, kendimizi hasta edebiliriz. Olabildiği kadar ve gerektiği kadar diyerek hareket etmekte yarar var. Aynı işte beraber çalıştığımız kişileri rakiplerimiz olarak görüp, onları geride bırakmak için riskler almamalıyız. Kompleks insanlar gibi davranmamalıyız. Bazen aşırı gurur hem sizi işinizden eder hem de başkalarının gözünde sizi komik duruma düşürür. Sağlık kontrollerimize tabii ki önem vereceğiz. Ne zaman rahatsızlansak tüm ilgiyi üzerimize çekmek isteriz. Kilomuza dikkat edelim. Çünkü kalbimiz bu dönemde zorlanabilir. Güç gerektiren sporlar, aktiviteler problemlere yol açabilir. Mutlaka doktorumuza danışalım. Çalışma ortamında birileri veya biz baskın tavırlar sergileyebiliriz. Herkes kendini bulunmaz sanabilir. Dikkat edelim derim. Aşırı yorgunluktan sakınalım.

22 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında, sıcaklığıyla bizi ısıtan, ışığıyla aydınlatan, astrolojik anlamıyla kendini ifade ve yaratıcılık yönlerimizin açığa çıkmasında, fiziksel sağlığımızın güçlenmesinde, saygınlık ve liderlik gücü elde etmemizde bize destek olan Güneş, yöneticisi olduğu Aslan burcunda seyredecek. Bu seyir sağlık, çalışma hayatı, günlük tempomuz, işimizde ustalaşma, hobilerimiz, çocuklarımız anlamında etkilidir. Bu konularda durumumuz nedir, verimli çalışıyor muyuz, kendimizi güçlü bir şeklide ifade edebiliyor muyuz, bunları mutlaka gözden geçirmemiz lazım. Bencil yaklaşımlar hem ruhsal hem fiziksel anlamda zararlı sonuçlar doğurabilir. İşimizde ustalaşmaya önem vermezsek gelişmemiz mümkün değildir. Baskın olma veya tam tersine pasifleşme, birileri üzerinde etkili olmak için kibirli davranışlar yarar getirmez. Bilakis insanlarla aramızda problemler oluşturabilir. Bu yıl ki, Güneş-Aslan geçişi, gölgeli günleriyle birlikte 7 Ağustos itibariyle Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu tarih sonrası, ilişki, iş ortaklığı konularında ve sağlığınızla ilgili mevzuları dikkatli bir şekilde ele alınız. Evlilik, boşanma gibi konularında hemen karar vermeyiniz. Tekrar gözden geçiriniz.

Sevgili Balıklar, 23 Temmuz saat 12:46 Aslan burcunda doğacak Yeniay, çalışma hayatına, günlük yaşamda hareketli olmaya, kendinizi göstermeye hevesli olursunuz. Her konuya hakim olmaktan hoşlanırsınız. Sizin kıymetinizi, iyi niyetinizi takdir edecek insanlara her türlü desteği verirsiniz. Elinize aldığınız işi başarırsınız ve zorlukları güce dönüştürebilirsiniz. Şimdi beraberce bu Yeniayın görünümlerine bakalım ve geniş açıdan durumu inceleyelim. Ay-Uranüs görünümü, sevdiklerimizi memnun etme çabamızın işaretçisidir. Maddi-manevi anlamda çok insana destek oluruz. Ancak hesabımızı da bilmek vaktidir. Çocuklarımız için harcamalarda bulunabiliriz. Onların rahatı, güvenliği bizim için kıymetlidir. Aşkta duyarlıyız ve korumacıyız. Ancak yeri geldiğinde baskılara boyun eğmeyiz. Maddi konularda aşırıya kaçmazsak, birilerini memnun edeceğiz diye kendimizi zor duruma sokmazsak, fırsatları iyi değerlendirip üç beş kuruş kenara atarsak bu Yeniayda gayet olumlu bir iş yaparız. Ay-Mars kavuşumu, güzellik, spor, kişisel bakım, cesaret gerektiren işlerde size kuvvettir. Tabii ki sağlığınızı da ihmal etmeyin. Özellikle kalp sağlığınıza önem veriniz. Becerilerinizi geliştirme veya başkalarına öğretme gibi ustalık gerektiren işlerde başarılı olursunuz. Kendinize iyi bakınız. Siz önemlisiniz lütfen unutmayınız.

24-31 TEMMUZ ARASI

26 Temmuz saat 02:41-13 Ağustos saat 04:00 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişle beraber ilişkide iletişimin, ayrıntıların önemi bir hayli vurgulanıyor. Sizden farklı düşünen bir partnerle veya karşınıza çıkacak kişilerle anlaşmakta zorlanmalar olabilir. Ancak bu zorluk, ilişkinin özündeki niyete bağlı olarak gelişecektir. İyi niyet, sevgi, saygı varsa, her şey çözüme kavuşur bir şekilde. Ancak problem varsa, bir de rutin olarak devam ediyorsa, bu geçişle beraber sözcükler endişe yaratıcıdır. Detaylı ve eleştirel düşünmek, sürekli kusur bulmak beraberliği zorlar. Tam tersine problemi tespit etmek, bunu çözmek için atılmış olumlu bir adım olacaktır. Merkür geri hareketi 13 Ağustos-31 Ağustos arasında etkili olacak. Yukarıdaki konular tekrar gündem maddemizde yer alacak.

31 Temmuz saat 17:54-26 Ağustos saat 07:29 tarihleri arasında Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Aşkta sahiplenici ve koruyucu davranmanın, uyumlu, merhametli, duyarlı olmanın işaretçisi bu dönem, romantik paylaşımların da göstergesidir. Yüreğimizin kapılarını sevgiye, sevgiliye açık tutmak bu sürecin genel ifadesidir. Rahatlık ve güven duygusu son derece kıymetli olup, bunu bize vermeyen bir kişiyi yanımıza yanaştırmayız. Yeme-içme, aile işleri, emlak, danışmanlık, ev alım satım kiralama gibi konularda gelir getirici olabilir. Ancak bir borcun altına girmeden önce veya size ait bir emlak satışı veyahut kiralama gibi işlerde hem piyasanın durumuna hem de karşımıza çıkan fırsatlara, kendi kararlarımıza, başkalarıyla alakalı parasal işlerde gelir-gider dengesini gözetelim. Kardeşlerimizle ilişkimize önem verilir, her gittiğimiz yer bize evimiz gibi gelir.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-13-14-17-18-22-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-20-26
Aşkta En Şanslı Günler : 22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15-16

Yeniay : 12-13-14-15 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 25-26-27 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-6 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Balıklar, 4 Ağustos tarihinde ikinci kez oluşacak Jüpiter-Pluto görünümü, sosyal dünya, ortaklıklar, kredi, borçlar, miras gibi hukuki işleriniz, yakın dostluklar ve arkadaşlıklar, hedefiniz, ideallerinizle ilgili konularda tutkunuzu, hırsınızı, arzularınızı işaretliyor. Kim bilir kaç dost, can, sevgili, eş, yakınlarınız nedeniyle acı tecrübeler yaşadınız. Belki de maddi-manevi anlamda zarar gördünüz. Siz koştunuz, dert yoldaşı oldunuz ancak kimse size el uzatmadı, sizin gibi yar olmadı. Aradığınızı bulamadınız, yanıldınız ve yorulduğunuz. Ancak şu var ki, hayatın ödülleri gibi dersleri de var. Her yaşanan zorlu tecrübe bize bir şeyler öğretiyor. İşte bu görünüm, edindiğiniz tecrübeler doğrultusunda şimdi dostluk ilişkilerinizi, finansal durumunuzu, ideallerinizi tekrar düzenlemek adına sizi kendinizle yüzleştiriyor. Yanlış tercih ve kararlar vermemeniz için, bundan böyle kimlerle nasıl bir ilişki kurmanız gerektiğini bilecek, paranıza dikkat edecek, hedefinizi belirleyecek ve ilerleyeceksiniz.

7-13 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Balıklar, 7 Ağustos saat 21:22 tarihinde burcunuzda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, 21 Ağustos tarihindeki Güneş tutulması öncesinde, bir şeyler canımızı sıkmaya başlar. Çalışma ortamında yaşanan bir sorun, yeni işe başlamışsanız ortama alışmada zorluk, sağlığınızla ilgili bir şikayet, aşk veya çocuklarla alakalı bir mesele buna sebep olabilir. Ancak bütün bunlar aslında biraz da kendinize gelmeniz için uyarıcıdır. Bir şeyleri fazla kafanıza takıyor, hassas düşünüyor da olabilirsiniz. İş yerinde, günlük hayatta insanların baskın halleri, yanınızda çalışanlar veya mesai arkadaşlarınızla aranızda geçen sorunlara çözüm bulmak bazen zor olabilir. Şimdi biraz kafanızı dinlendirmek, rahatlamak, enerjinizi yükseltmek zamanıdır. Yoksa daha fazla kendinizi hasta edebilirsiniz. Kalp sağlığınıza iyi gelecek egzersizleri tavsiye ediyorum. Yanlış beslenme sonucu şişmanlık veya kulaktan dolma bilgiyle yapılan diyetler, ilaç alışkanlığı, zayıflamak amaçlı kullanılan ürünler bunlara lütfen dikkat ediniz. Araç ve gereçlere, bilgisayarınıza, gizli belge ve evraklara da dikkat ediniz. Sizi stres altına alabilecek kişilerden şu aralar uzak durunuz. Acil olmadıkça ameliyat kararı almayınız. Gizli ilişkilerden uzak durunuz. Bunlar açığa çıkabilir çünkü. Şifrelerinizi iyi koruyunuz. Aceleyle karar vermeyiniz. İşten ayrılmak veya her işi üstünüze alarak yük altına girmeyiniz.

Sevgili Balıklar, 13 Ağustos (saat 04:00)-31 Ağustos (saat 18:28) Merkür-Başak burcunda geriliyor.

- Evlilik veya uzun süreli ciddi ilişkiler
-İlişkilerin ciddiyete dönüşme aşaması
-İlişkide dengelerin yerine oturtulması adına her türlü konu
- İlişkilerde görüş farklılıklarının saptanması aşaması
- Yeni bir ciddi ilişki kararı alma veya boşanmaya karar verilmesi
- Karşıt görüşteki insanlarla olan iletişiminiz
- Birebir ilişkilerdeki bağlılık ve ciddiyet

-Yeni yapılacak kontratlar(iş-ev veya v.b)

-Yasal konular
Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.

- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi (gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

14-20 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Balıklar haftanın enerjileri, güven olgusunun önemini vurguluyor. Belki biraz takıntılı davranabiliriz, hatta kimi zaman iddialı. Değerlerimize bir ufak zarar geleceğini hissetsek tartışmaktan kaçınmayız. Hedefimizi gerçekleştirmek için her çareye başvurabiliriz. Yeter ki, bir ses gelsin ve bir nefes, bir heyecan olsun hayatımızda. İsteklerimiz gerçekleştiğinde bir balık gibi derinliklerden yüzeye çıkabiliriz. Bir limana demir atmaya bile razı olabiliriz. Bazen mızmız çocuklar gibi davranabiliriz.

21-31 AĞUSTOS ARASI

Sevgili Balıklar, 21 Ağustos saat 21:26 Aslan burcunda oluşacak Tam Güneş Tutulması, Merkürün iki ayrı burçtaki geri hareketiyle ilişkili olduğundan tabii ki dikkatli bir incelemeyi gerektiriyor. En altta size ufak bir not hazırladım. Onu mutlaka önemseyiniz. Şimdi gelelim bu Tutulmanın görünümlerini incelemeye. Öncelikle, çalışma hayatında, maddi konularda, kariyer planlamanızda, ilişkilerinizde kısaca kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek istediğiniz her meselede inceleyici, gözlemci olmalısınız. Bir şey sizde kuşku, endişe uyandırdığında bunun üstünü örtmemeli, araştırmalısınız. Üretime dönük ve yeteneklerinize göre bir iş tercihinde bulunmalısınız. Riskli yatırım, borçlanma, kredi, mal-mülk paylaşımı gibi konularda sağlam, güvenilir ve uzun vadeli olanına yöneliniz. Zaten bu Tutulmada kendinizi güçlü hissetmediğiniz hiçbir olgunun içinde yer almazsınız. Sağlığınız bu son derece önemli. Güzellik, estetik, bakım, hijyen, beslenmeye önem vereceksiniz. Hiçbir şeyi hafife almayacaksınız. Almamalısınız da. Bilmem ifade edebildim mi? bunlar çok önemli. Siz kendi bedeninize, ruhunuza değer verirseniz, verimli işler çıkarırsınız. Kendinizi gözlemleyin daima. Bugün nasılım, bugünler de kendimi iyi hissediyor muyum, ne gibi şikayetlerim var diyerek kendinizle hep bağlantıda kalın. İşinizde yükselmek için dil öğrenin, kültürel faaliyetlere açık olun, akıllı ilişkiler kurun, yarar-zarar hesabı yapın. Bu bana faydalıdır, bundan zarar görebilirim diyerek muhasebede bulunun. Proje üretin, başkalarını eğitin, o konuda yetkin birey olun. Dünyanın bin bir türlü hali var diyerek, başka alanlarda beceri geliştirin. Son olarak tekrar söyleyeyim. Hayata katılın, duygusallığı bir yana bırakın. Başkalarının sizi desteklemesini beklemeyin. Siz kendinize güvenin. Hiçbir şeyi gözden kaçırmayın. Hayalci olmayın. Bir yanlış, bir hata varsa yüzleşin. Bu sizi geliştirir. Zararlı alışkanlıklarınızdan sağlık anlamında uzak durun.

Not: Şimdi gelelim tüm burçlar için dikkat edilecek tarihlere. Merkür bu Tutulma esnasında iki ayrı burçta geriliyor. Sadece 13 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında, özel ilişki veya iş ortaklığı, evlilik, boşanma, sağlık, çalışma hayatınızla ilgili konularda lütfen incelemede bulunun, hemen karar vermeyin. Her bir detaya dikkat edin. Bekleyin, gelişsin, netleşsin ondan sonra tercihte bulunursunuz.

23 Ağustos-22 Eylül tarihleri arasında, Güneş-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönem, ilişkiniz-iş hayatınız-ailevi konular üzerinde dikkatlice durulan zaman dilimidir. İlişkinizde eğer sorunlar varsa, bunların sebepleri bulunmalı, düzeltilmesi mümkünse karşılıklı olarak çaba sarf edilmelidir. İlişki düzgün şekilde yürüyorsa, bu dönemde evlenmek gibi bir kararın verilmesi, bu meselenin aileyle görüşülmesi, olur veya olmazları üzerinde yeniden gözden geçirmeler faydalıdır.

26 Ağustos saat 07:29-20 Eylül saat 04:15 tarihleri arasında Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek ve ardından 31 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında Merkür-Aslanda gerileyecek. Yorumunuzu bu geri hareketi göz önüne alarak hazırladım. Çalışma hayatının şartlarını göz önüne alarak aşırı gurur yapmak yerine, becerilerimizi farklı bir şekilde ortaya koyarak, cevabımız işimizdir diyerek hareket etmekte yarar var. El becerilerimiz bu dönemde gayet verimlidir. Başladığımız işi kolayca bitirebiliriz. Farkına vardığımız yanlışları düzeltebiliriz. Bir projemiz varsa, onun üzerinde düşünürüz, gerekli olan araçları tespit ederiz ve yöntem belirleriz. Sağlık kontrollerimizi yaptırırız. Diyetimizi ihmal etmeyiz. Egzersiz, spor programına başlarız. Ellerimizin bakımı, saçlarımız, cildimizle ilgili güzelleştirme, tazeleme, canlandırma işlemleri yaparız. Ürün değiştirmeyiz. Sadece deneriz. Dengeli hareket etmeye, sözümüzü bilmeye, kompleksli davranmamaya çalışırız. 12 Eylül sonrası Merkür’ün gölgeli günleri bittiğinde işlerimiz arzu ettiğimiz şekilde yoluna koyabiliriz. Yeni plan ve projelerimizi uygularız. Sağlığımız düzelir, tazeleniriz.

Sevgili Balıklar, 31 Ağustos (saat 18:28)-5 Eylül (saat 14:29) Merkür-Aslan burcuna geriliyor.

-Çalışma ortamınız, iş hayatınız ve kullanılan yöntemler
- Staj, ustalık, çıraklık konuları
-İş temponuz içinde üstlendiğiniz tüm görevleriniz
-Sağlığınız
-İş arkadaşlarınızla olan ilişkiniz ve iletişiminiz
-Beden ve zihin arasındaki denge

-Günlük faaliyetleriniz

-Evcil hayvanlarınız

-Aciliyeti olmayan operasyonlar
Merkür Geri Hareket süresince yukarıda belirtilen alanlarda:

- İletişimde hoşgörülü tarzda, birlik beraberlik ruhu içinde hareket etmeli.
- Durumunuzu riske atacak faaliyetlerde bulunmamalı, dikkatli olmalı.
-Bu süreç içinde yukarıdaki konularda baskılarla, gecikmelerle, tersliklerle karşılaşmanız halinde ani kararlar vermemeli, karar değişikliklerine gidilmemeli, elinizden geldiğince sakin olmaya çalışmalı.
-İletişim kurmakta zorlanacağınız için, olayları kendi akışı içinde değerlendirmeye çalışmalı.
-Unuttuğunuz, aklınızdan çıkmış düşünceler birdenbire yenilenmiş haliyle hatırınıza gelmeye başlar. Bunlar üzerinde gözden geçirmelerde bulunabilirsiniz.

- Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları geri hareketin bitim tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 12 Eylül itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi (gölgeli günlerin başlangıcı) yani 6 Ağustos tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-18-27
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-16-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 18
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 9-10-11 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23-24 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 EYLÜL ARASI

05 Eylül saat 12:35-22 Ekim saat 21:29 tarihleri arasında Mars-Başak burcunda seyredecek. İlişki meseleleri gündem maddemizde ilk sırada önemini koruyor. Bir başka insanla bir hayat kurmak, paylaşmak, farklılıkları olgunlukla karşılamak, sen ve ben diye değil, biz olmak adına bir araya gelmek bu dönemde üzerinde durduğumuz konu başlıkları olacaktır. Mars-Başak burcu iki yönlü tepkiye, davranışlara neden olabilir. Partnerin eleştirel yaklaşımları ve kimi zaman yükselen bencilliği. Bizim bu süreçte, kendi bakış açımız ve ilişkimize verdiğimiz değere karşılık, onun yaklaşımları ve davranışları tabii ki problem yaratıcı olabilir. Sorunlu bir ilişkide, Mars geçişleri muhalif hareketlere, bazen zıtlaşmalara, birbirimizi anlamakta zorlanmalara davetiye çıkabilir. İlişkinin henüz başında olanlar için bu farklılıklar lezzetli gelebilir. Ancak ilerlemiş bir beraberlikte, evlilikte hele bir de, anlaşmazlık varsa, sıkıntı yaratır. İş sorunları veya bir takım nedenlerle partnerin birçok şeyi daha fazla kurcaladığına şahit olabiliriz.

5 Eylül (saat 14:29)-10 Eylül (saat 05:52) tarihleri arasında etkili Merkür-Aslan burcu süresince, bilhassa çalışma hayatımızda iletişimin önemi ön planda olacaktır. İnsanlarla konuşacağız, ikna etmeye çalışacağız, bol bol söyleşide bulunacağız ve bildiklerimizi aktaracağız. Dinlenir olmak için, dinlemeyi de bilmemiz gereken zamandır. El yeteneklerimizi sanatsal veya farklı bir alanda değerlendirebiliriz. Eğitmenlik de bunlardan biridir. Ancak işlerinizi çok iyi organize etmeniz gerekiyor. Bu dönem, ailevi, ilişkiniz ve çalışma hayatınızla ilgili konularda yapılacak gözden geçirmelerin, düzenlemelerin, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme arzunuzun işaretçisidir. İşimizden memnun muyuz? Çalışma ortamında konum olarak lider bir pozisyonda mıyız? İşimizi severek mi yapıyoruz? Serbest mi yoksa birinin emri altında mı çalışmaktayız? Hangi durum olursa olsun, burada asıl nokta, verimli bir işe sahip miyiz sorusuna cevap vermek. Yetkin miyiz değil miyiz? Bütün bunlara bir bakmalıyız. Bir de sağlıklı mıyız? Ne gibi şikayetlerimiz var? Bunları da ele almalıyız.

Sevgili Balıklar, 6 Eylül saat 10:03 tarihinde burcunuzda oluşacak Dolunay, başta karşı cins olmak üzere, tüm ilişkilerde bugün prensiplerinizi, sınırlarınızı, değerlerinizi çok iyi koruyunuz. Çünkü bu duyarlılıkta, birileri bu iyi niyetin kullanmaya kalkışabilir. Özellikle iş hayatında, ilişkide bunu yaşayabiliriz. Fiziki anlamda yapılacak yeniliklerin kalıcı olmama ihtimalini göz önüne alınız. Biraz beklemekte yarar var. Çabuk fikir değiştirme, duygularınızın esiri olma ve kararsızlık bugün bir hayli etkili olabilir. İşlerinizin takibini iyi yapınız. Dolunayın görünümleri içinde en etkilisi Jüpiter-Kuzey düğüm arasında gerçekleşecek. Finansal konularda sizi destekleyici bir eş veya ortağın, olumlu bir gelişmenin işaretçisi oluyor. Ancak sizin mutlaka hem ilişkilerinizde hem de sağlıkla ilgili konularda kendinize dikkat ve özen göstermeniz faydalıdır. Bakın, güzel gelişmeler var. Ancak bunları hem beden hem ruh olarak hissedebilmemiz, tadını çıkarmamız, faydalanmamız için kendimize özen göstermemiz gerekiyor. Kalp sağlığınızı ihmal etmeyiniz. Şimdi bu Dolunayda yeteneklerinize uygun şekilde hedefinizi belirleyip sıkı çalışarak, üretime dönük düşünerek, disiplini ihmal etmeden ilerleyiniz. Hayal değil, gerçekleri merkez alınız. İş tercihlerinizde, özel hayatınızda gelişim yolunuz, yorumunuzda söz ettiğim noktalardır. Bunlara dikkat edersek, Dolunayı doğru şekilde anlamış oluruz.

10 Eylül (saat 05:52)-30 Eylül (saat 03:42) tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişle beraber ilişkide iletişimin, ayrıntıların önemi bir hayli vurgulanıyor. Sizden farklı düşünen bir partnerle veya karşınıza çıkacak kişilerle anlaşmakta zorlanmalar olabilir. Ancak bu zorluk, ilişkinin özündeki niyete bağlı olarak gelişecektir. İyi niyet, sevgi, saygı varsa, her şey çözüme kavuşur bir şekilde. Ancak problem varsa, bir de rutin olarak devam ediyorsa, bu geçişle beraber sözcükler endişe yaratıcıdır. Detaylı ve eleştirel düşünmek, sürekli kusur bulmak beraberliği zorlar. Tam tersine problemi tespit etmek, bunu çözmek için atılmış olumlu bir adım olacaktır.

11-17 EYLÜL ARASI

Sevgili Balıklar bu haftaki enerjiler her alanda güven, sorumluluk ve sağlamlık ilkesini merkez alarak kararlarımızı gözden geçirmemizde önem taşıyor. Sağlıklı ve gerçekten istikrarlı olana yöneleceğiz. İnsanlarla olan ilişkimizde kendi kafa yapımıza uygun olanla bağlantı kuracağız. Artık verimli olmayan, zorla katlandığımız hiçbir şeyi hayatımızda istemeyeceğiz. Seçimlerimizi de buna göre yapacağız.

18-24 EYLÜL ARASI

Sevgili Balıklar, 20 Eylül saat 08:30 Başak burcunda doğacak Yeniay, ilişkimize bütünüyle bakmaktan ziyade detayları daha fazla önemsediğimiz zaman dilimini işaret ediyor. Birbirimize ne kadar önem veriyoruz, ne gibi konular sorun yaratıyor, problemlerimiz nedir bütün bunlar üzerinde duracağız. Özellikle ilişkide fedakarlık, özverinin karşılıklı sorgulanması bu Yeniayda bir hayli etkileyici olacaktır. Venüsün bugün Başak burcunda seyrine başlaması ve Merkürün ileri-geri hareketinden sonra düz seyirle ilerlemesi zaten ilişki konularında akıllı, gayet titiz, soru işaretsiz ve sağlıklı beraberlik için gerekli olanları tespitte destektir. Artı ve eksileriyle bakılacak, tartılacak ancak eleştirel değil, çözüme odaklı şekilde durum değerlendirilecek. Bu ister ilişkisinde problemli olanlar veya kısa süre önce beraberliği başlamış olanlar geçerli bir durum. Yeniayın etkin bir görünümü var. Bu görünüm, mantıklı düşünce ile hayallerin çatışması gibi duruyor. Bir yanımız her şeyin farkında analiz ederken, diğer bir yanımız hayallere kaptırmış gidiyor. Bize düşen bunun ayarını bilmek. Evet gerçekçi olmalıyız ancak illa her şey kusursuz olmalı dememeliyiz. Evet bir ilişkide romantizm, ılımlılık iyidir fakat her şey iyi olacak, dur hele diyerek de bir şeyleri görmezden gelmemeliyiz. Yeniayın bir başka yönü, finansal konularda harcamalara dikkat etmenin önemini vurguluyor. Evet canımız bir şeyler çekiyor, alıyoruz, ediyoruz da, bunu ödeyecek kişi de biziz. Hesabımızı bilmeliyiz. Bir ilişkide, iş ortaklığındaki paylaşımları maddi-manevi anlamda adil ve hakça olmasına da önem vermeliyiz.

20 Eylül saat 04:15-14 Ekim saat 13:11 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkide paylaşım, yaklaşım biçimi ve niyetin karşılıklı olarak gözden geçirilmesinde fayda var. Birbirine destek olmak, yan yana yürümek, eleştirmeden, yargılamadan bir olmak halinin önemi büyük. Hangi taraf eleştirel, sürekli irdeleyen, hiçbir şey beğenmeyense, bu dönemde kendini terbiye etmesi gerekiyor. Çünkü bu durum, ilişkinin gelişmemesine neden olur. İhtiyaçlara göre belirlenen, sen şunu yaparsan ben de sana iyi davranırım gibi kriterler koymak yanlış olacaktır. Problemli ilişkilerde özellikle, partneri sürekli gözlem altında tutmak, ne yapıyor ediyor diye kontrol etmek uygun değildir.

22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu dönemde maddi açıdan bizi destekleyecek ortaklıklara, ilişkiye önem veririz. Belki de bir sıkıntımız vardır. Bunu aşabilmek için mecburen çıkarlarımızı düşünürüz. Ona göre iletişimde bulunuruz. Bu yanlış değildir. Evli Balıklar bu dönemde, eşlerinin parasal durumuyla yakından ilgilenirler. Bir sıkıntı varsa, ortaklaşa göğüs gerilir. Boşanma arifesinde olan Balıklar, nafaka davasıyla uğraşırlar. İş ortaklığı yapacak Balıklar, öncelikle ortağın güvenilirliği üzerinde durmalı, mutlaka yasal bir sözleşme yapmalılar. Cinsel yaşam bu süreçte pek önemsenmez. Burada önemli olan iki kişinin nezaketli, uyumlu, paylaşıma dönük şekilde hareket etmesidir. Yeni evlenecek Balıklar bu dönemde kredi çekerek eksiklerini görebilirler. Tabii ki bütçenizin şartlarını mutlaka gözden geçiriniz. Güneş-Terazi sürecinde Balıklar ilişkide titizlenebilir, öyle her şeyi beğenmeyebilirler. Bu durumda partnerin sevgisi, ilgisi ve empatide bulunması gayet kıymetlidir. Eğer partner, düşündüğünüz kriterlere uygun değilse ilişkiyi sürdürmek yerine ayrılabilirsiniz.

25-30 EYLÜL ARASI

30 Eylül (saat 03:42)-17 Ekim (saat 10:58) tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Kazancımızla ilgili konuları gözden geçirme ve hesaplamalarda bulunma zamanıdır. Eğer bir ortaklık ilişkimiz varsa, artı ve eksi anlamında analizde bulunma vaktidir. Sözleşme maddelerine uygun davranılıyor mu, anlaşmazlıklar var mı? Diyelim ki, bir iş teklifi adlınız ve sadece söze dayalı kabul ettiniz. Bu şekilde yapılan mali bağlantılardan kaçınınız. Sağlam iş için, sağlam bir sözleşmeyi tercih ediniz.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-10-14-15-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 12-13-18-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 14-15
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 8

Yeniay : 5-6-7 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 18-19-20 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EKİM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-8 EKİM ARASI

Sevgili Balıklar, 5 Ekim saat 21:40 Koç burcunda oluşacak Dolunay, aşk-iş-finans-evlilikle alakalı konularda etkili olup, bütün bu işleri dengeli olacak şekilde hesap etmenin, analizde bulunmanın işaretçisidir. Sözgelimi hayatın keyfini çıkarmak için, sağlıklı yaşam için paraya ihtiyacımız var. Bizim de buna göre kazanç konularına bakmamız, mantıklı olmamız gerekiyor. Çocuklarımız varsa onların geleceğini düşüneceğiz. Evlilikte eleştirel yaklaşımlar yerine, ortaklaşa düşünebilmek önemli. Bu Dolunayın yöneticisi Mars-Başak burcunda, Venüs ile kavuşum yapacak. Eğer boşanma davamız varsa, nafaka meseleleri bu Dolunayda önemlidir. Evlilik yapılacaksa, eşin mali ve iş durumuna mutlaka bakılmalıdır. Bir iş kurmayı düşünüyorsak, bir ortakla yola devam edeceksek, hukuki bir sözleşmenin yapılması şarttır. Evet ince eleyip sık dokuyoruz fakat bunun ilerisi adına önemli olduğunun farkındayız. Farkında olmamız gerekiyor. Kredi çekmek, borç altına girmek için uygun bir zaman değil. Fakat geri ödemelerin ne olacağını tespit etmek, araştırmak önemlidir. Acil bir paraya ihtiyaç duyabilirsiniz veya başkaları için gerekiyordur. Bunlar bu Dolunayda karşımıza çıkabilecek konu başlıkları olarak görülüyor. Merkür-Terazi burcunda ilerlediği için, evdeki hesabın çarşıya uymaması mümkündür.

9-15 EKİM ARASI

Sevgili Balıklar, 10 Ekim 2017 (saat 16:20)-8 Kasım 2018 (saat 15:38) tarihleri arasında Jüpiter-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç, hayatın anlamını yakından keşfetmenin, özünü ve derinliğini anlamak adına yolculuğun, maddi-manevi anlamda başkalarıyla kurulan güçlü bağların işaretçisidir. Öyle insanlar ve öyle fırsatlar karşınıza çıkar ki, yaşam felsefeniz, inancınız, bakış açınız değişir. Bu olumlu yöndedir. Yolunuzda ilerlerken, bir bakarsınız farklı ancak sizin için tatmin edici bir başka ideale kendinizi adamışsınız. Bu adanmışlık duygusu, dağılmanın, kararsızlığın sonudur. Yolum bu, hedefim bu diyerek ilerlersiniz. Zihniniz en yüksek seviyede rehberiniz olur. Sezgileriniz ışığınız olur. Bir ilişki hayatınızda çok önemli bir dönüşümün, değişimin başlangıcı olur. Birbirinize özel anlamda değer katarak, hem kendinizde hem de ona var olan gizli güzellikleri tutkuyla buluşturarak farklı bir aşkla buluşabilirsiniz. Eğitim, ticaret, uluslar arası, yabancı ülke, felsefe, din, yayıncılık, akademik alanda başarılı tercihlerde bulunabilir, başkalarına rehberlik yapabilirsiniz. Bir yolculuk, proje, organizasyon kanalıyla kendinizi tanıtabilirsiniz. Hayatın anlamını derinlikli keşfederek ben kimim sorusuna cevap bulmak ve bu keşif yolculuğunda güçlü ve zayıf yanlarınızın farkına varıp, yeniden doğmak, yeni bir sayfadan hayata bakmak mümkündür. Değer verdiğiniz ne varsa bu dönemde ona sahip çıkarsınız. Hiçbir şeyin hafife alınmaması gerektiğini bilirsiniz. Kazanmak kadar kaybetmenin, dibe vurmak gibi yükseğe çıkmanın da insana kattığı derslerin, ödüllerin bilinciyle hırslı ve kararlı şekilde yaşama tutunursunuz.

14 Ekim saat 13:11-07 Kasım saat 14:38 tarihleri arasında Venüs-Terazi burcunda ilerleyecek. Bu süreç, maddi gelirlerin genelde eş kanalıyla olabileceğini işaret ediyor. Bekar Balıklar için hoş bir etki diyebiliriz. Finansal açıdan beklediğiniz destekleri görürsünüz. Ancak küçük bir uyarıda bulunayım. Bu geçiş ilişkilerinizi parasal yönüyle ele alarak değerlendirmenize neden olabilir. Bir de kredi kartlarımıza yine de yüklenmemeye çalışalım. Sanatsal aktiviteler gelir getirici olabilir.

16-22 EKİM ARASI

17 Ekim (saat 10:58)-5 Kasım (saat 22:19) tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. Öncelikle çalıştığımız yerle ilgili meselelerin ve durumumuzun gözden geçirilmesinde yarar var. Eğitim ve uzmanlık, ticaret, maddi ve manevi değerlerimiz ve inancımız gayet önemli. Bunlara özel bir şekilde odaklanacağız. Kendimizi, ailemizi, ilişkilerimizi gözden geçireceğiz. Bunca sene elde ettiğimiz tecrübeleri, öğrenmemiz ve geliştirmemiz gerekenleri tespit edeceğiz. Biz kimiz, kimlerle bağımız var, ailemizle aramızdaki sorunlar, ilişki ve iş ortaklıklarında özlediğimiz nedir bütün bunlar üzerinde düşüneceğiz. Karşılaştığımız kişilerin bizden farklı olan yönlerine odaklanacağız. Bu insanlarla nasıl bir iletişimde bulunmak gerekiyor, bunları çözmeye çalışacağız. Eğitimden geçebiliriz, biz eğitim verebiliriz. Bize danışılabilir, biz başkasına danışabiliriz.

Sevgili Balıklar, 19 Ekim saat 22:12 Terazi burcunda doğacak Yeniay ve yöneticisi Venüsün Terazi burcunda ilerlemesiyle, hakça ve adil paylaşımlara önem vereceğiz. Bu hem finansal konularda hem de özel paylaşımlarda öne çıkacak. Bu şekilde olmayan her şeyin gözden geçirildiği, ona göre bir yön belirlendiği bu Yeniayda görünümler bir hayli önem taşıyor. Şimdi birlikte bunları gözden geçirelim. Finansal konuları geleceğe dönük şekilde ele almakta kesinlikle yarar görüyorum. Günlük düşünmemek lazım. Tabii ki eşimiz, iş ortağımız veya birilerinin bize sunduğu fırsatlara gerçekçi ve tarafsız şekilde bakacağız. Sadece kendimizden yana düşünmeyeceğiz. Bu önemli. Fakat bir başka önemli durum, gelecek vaat etmesi. Her şeyde bu önemli. Venüs zaten gerekli desteği sunacaktır. Bize hakikaten gerekli olan kişileri, olanakları getirebilir. Biz de, ona göre doğru bir karar verebiliriz. Kazanç kayıp ilişkisini doğru kurduğumuzda, zaten yaş tahtaya ayak basmayız. Yapacağımız anlaşmalara, gelen tekliflere, sunulan önerilere dikkat ederiz. Genel yapısında Balıkların, iyi niyetli düşünme hali vardır. Bu halimiz birilerinin iyi niyetimizi kullanmasına izin vermeyecek şekilde ayarlanırsa gayet iyi olur. Ben bu Yeniayın yeni kazanç yolları, ortaklığı, yoldaşlığı konularında destekleyici olacağını düşünüyorum. Eğer sizi güç duruma düşüren birileri veya bir şeyler varsa onlardan kurtulmanız mümkün olacak.

22 Ekim saat 21:29-09 Aralık saat 11:59 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Maddi yöndeki tüm ortaklıklar, finansal ve kişisel anlamdaki gelişim anlamında önemlidir. Mars, isteklerimizi elde etmemizi sağlayan fiziksel gücümüzdür. Terazi ise, başkalarıyla ortaklık, ilişki, uyum ve denge demektir. İkisi yan yana gelince, kişi isteklerini elde etmek için başkasıyla ortaklık kurabilir veya bu ortaklık nedeniyle zarar görebilir. Demek oluyor ki, önce kimlerle işbirliği yaptığımızı, parasal bağlantımız olduğunu, özel paylaşım anlamındaki ilişkimizi akıllıca ele almak zorundayız. Yarar-zarar hesabımızı ortaya koymalı, sorunların üstünü kapatmadan çözümlemeliyiz.

23-31 EKİM ARASI

23 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Güneş her yıl olduğu gibi genel anlamıyla sizler için yenilenme, yaşamınız için yeni adımlar atabilme ve eskiyle olan tüm bağlarınızın yarattığı sıkıntı ve çaresizliği bir kenara koyabilme anlamı taşır. Yolculuklar, eğitim hayatınız, vizyonunuz, inancınız, yeni çevreler edinmeniz, yabancı dil ve araştırma işleriniz, akademik kariyer ve mesleki olarak kendinizi geliştirmeniz, inancınızı ayakta tutarak her şeyin altından kalkabilmenizi sağlayan içsel motivasyonunuz yüksek olacaktır. Girişimde bulunmak, finansal anlamda desteklenmek, ortaklık kurmak, miras, hukuki işleri yoluna koymak mümkün olacaktır.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-11-12-20-21-25-26-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 9-10-16-23-24
Aşkta En Şanslı Günler : 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 5-6

Yeniay : 2-3-4-30-31 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-5 KASIM ARASI

Sevgili Balıklar, 4 Kasım saat 08:23 Boğa burcunda oluşacak Dolunay, iş, eğitim, çevre, yakınlarımızla ilgili konular gündem maddemizde yer alıyor. Biz güven arzuluyoruz. Kazanmak, başarılı olmak ve maddi sıkıntılarımızın üstesinden gelecek yenilikler yapmaktan yanayız. Mevcut kazancımız borçlara, yakınlarımıza veya bir yerlere gidiyor. Durum böyle olunca eldekiyle geçinmek, ayakta durmak kolay değil. Bir kısım Balıklar kardeşiyle miras konusunda sıkıntı yaşıyor veya kardeşiniz sizi maddi yönde zorluyor. Kredi borçları, eşinizin maddi gücü veya eşinizin ailesine, kardeşlerine düşkünlüğü doğal olarak sorun çıkartıyor. Bütün bunları çözümlemek pek kolay değilse de, aslında bu yaşananlar bir uyarıdır. Böylece insan, parasına sahip çıkmayı, kendi kazanmayı, kazandığını gereksiz harcamamayı, birilerine bu kadar iyi niyetli olmamayı, hukuk çerçevesinde hakların bölüşülmesi gerektiğini öğreniyoruz. Bu uyarılar sizi üzmesin, yormasın, bilakis güçlendirsin. Hani bir söz vardır. Kötü komşu insanı mal sahibi yapar diye. Aynen öyle. Şimdi siz öğrendiğiniz bu dersle para kazanmak için var gücünüzle çalışacak, hesabınızı bileceksiniz. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs-Terazi burcunda ilerliyor. İnancımız, dünyaya bakış açımızda insanlarla ilişkimiz, görüş alışverişi etkili olacak. Bir bakacağız etrafımıza. Kimlerle ne gibi bağımız var. Ne getirir, ne kazandırır diye düşünmemiz doğaldır. Ancak, sadece bunun üzerine kurulmuş ilişkilere karşı dikkatli olalım. Çünkü canım dediğimiz kişi bizi zor durumda bırakabilir. Aynı şekilde biz, borç-alacak nedeniyle birileriyle yolları ayırabiliriz. Ben haklıyım, onlar haksız diye düşünmeyelim. Bundan sonra dostumuzu, düşmanımızı bilelim. Paramıza sahip çıkalım.

05 Kasım saat (22:19)-03 Aralık saat (10:34) tarihleri arasında Merkür Yay geçişinde bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabiliriz. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Sık sık işimiz için seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz. Merkür-Yay geçişi bilgece düşünmektir. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz. İş sorunu olanlar için yeni bir iş girişimi, verimli çalışabilmek adına yeteneklerinizi değerlendireceğiniz işlerde başarı, güçlü iletişim yönünde olumlu bir enerjidir. Kendimizi geliştirmemiz, eksiklerimizi tamamlamamız, yolumuzu belirlememiz için, ben biliyorum demek yerine, öğreniyorum, gelişiyorum, olgunlaşıyoruz demek gerekiyor. Doğru bilgiye ulaşmak, doğru bilgilendirmek zamanıdır. Dağılmadan, her bir detayın farkında ancak zaman kaybetmeden işlerimize odaklanmalıyız. Mali açıdan durumumuza bir bakmalı, daha iyi şartlarda yaşamak için neler yapmak gerekiyor, bunları tespit etmeliyiz. 3-23 Aralık tarihlerinde Merkür Yay burcunda gerileyecek. Tüm burçlar, yukarıda belirtilen konulardaki işler tekrar gündem maddemizde yer alacak.

6-12 KASIM ARASI

07 Kasım saat 14:38-01 Aralık saat 12:14 arasında, Venüs-Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Devam eden veya başlayacak bir ilişkide tutkulu bir devre. Kuşku uyandıran, soru işaretleri taşıyan hiçbir şeye prim vermiyoruz. Balıklar bu dönemde işlerine odaklı, azimli ve kararlı şekilde ilerlemekten yanalar. Finansal iş veya özel paylaşımların yine aynı olgular çerçevesinde ele alınacağı bir süreçteyiz. Hiçbir işi şansa bırakmaktan yana değiliz. Sezgilerimiz gibi aklımız da bize doğruları gösteren bir rehber olacaktır. Merak ettiğimiz her konuda hem derinlikli düşünürüz hem de başarılı kararlar veririz.

13-19 KASIM ARASI

Sevgili Balıklar, 18 Kasım saat 14:42 tarihinde Akrep burcunda doğacak Yeniay, hayatın gizemleri, bilinmeyenleri, iç dünyamız, hayatın anlamı üzerine derinlikli düşünmeyi işaret ediyor. Belki size biraz soyut gelebilir ancak tam tersine maddi-manevi kazanç elde etmeye yönelik neler yapabileceğimizi saptıyoruz. Biz hep farklı açıdan bakarız dünyaya. İyilik, güzellik, dünyanın sonu yok, insanlara destek ol falan. Ancak bir gerçek var ki, ayakta durmamız gerekiyor. Para kazanmamız, nasıl akıllıca hareket edebiliriz, hangi yolda ilerlersek bu bize fayda sağlar. Bunları araştırıyoruz. Belki başka bir ülkede çalışmak, başka bir şehre yerleşmek, yolculuklar yapmak gibi. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Terazi burcunda ilerliyor. Bu bizim maddi-manevi anlamdaki ortaklık veya özel ilişkimizde her şeyin adil ve dengeli şekilde olması isteğimizdir. Miras, hukuk, borçlar, alacaklar, krediler gibi konularda hak gözetilmesini bekleriz. Çünkü biz bu Yeniayda bu konuları da derinlikli ele alıyoruz. Kimsenin de bize bir oyun oynamaması için, iyi niyetimizi de sorguluyoruz. Bu Yeniayın bir başka özel etkisi, yeni iş arayışlarımızdır. Yenilik hevesimizdir, değişik bir şeyler yapma arzumuzdur. Çünkü biz rahat etmekten yanayız. Kazançlı çıkmaktan yanayız. Hiç kimsenin hakkına el uzatmıyoruz, kimsenin de bunu yapmasına izin vermeyeceğiz. Ancak gerekirse, anlaşmaya, uzlaşmaya, ılımlı ve dengeli şekilde duruma bakmayı da bileceğiz. Burada önemli olan karşımızdaki kişinin niyeti. Niyeti ne ise, biz de ona göre hareket edeceğiz. Biz de değiştik artık, biz de kendimizi keşfettik artık. Neyin ne olduğunu hayat bize öğretti artık.

20-30 KASIM ARASI

22 Kasım-21 Aralık tarihleri arasında Güneş-Yay burcunda ilerleyecek. Bu süreç genel olarak, bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabildiğimiz zaman dilimidir. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Sık sık işimiz için seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-8-17-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler : 6-12-13-19-20
Aşkta En Şanslı Günler : 8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-2-29-30

Yeniay : 1-26-27-28 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13-14 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYI HAFTALIK YORUMLARINIZ

1-10 ARALIK YORUMLARI

1 Aralık saat 12:14-25 Aralık saat 08:26 tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek ve 3 Aralık itibariyle Merkür-Yay burcunda gerileyecek. İş hayatında ve ailevi ilişkilerde kararlarımızı gözden geçirmemizde yarar var. Karşımıza çıkan teklifi hemen kabul etmek, patron konumundaki kişilerle ilişkimize dikkat etmemek, sorumluluklar ve görevlerimizi ihmal etmek yanlış olur. İşleri zamanında bitirmek, yerine yetiştirmek pek kolay olmayabilir. Tekrarlanan toplantılar, görüşmeler canımızı sıkabilir. Geri hareketten önce işten ayrıldıysanız, tekrar geri dönmeniz yolunda gelişmeler yaşanabilir. Kabul etmediğiniz bir iş teklifine şimdi evet diyebilirsiniz. Lütfen iş ilişkilerinizi ve durumunuzu derinlemesine analiz ediniz.

Sevgili Balıklar, 3 Aralık saat 18:47 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Bu nedenle, iş hayatımız ve ailevi yaşantımızla ilgili kararlarımızı gözden geçirmemiz yararlı olacaktır. Karşımıza çıkan teklifleri, iş şartlarımızı, patron konumundaki kişilerle ilişkimizi, sorumluluklar ve görevlerimizi şu aralar yerine getirirken, bir ileri bir geri durumlar yaşanabilir. İşleri zamanında bitirmek, yerine yetiştirmek pek kolay olmayabilir. Tekrarlanan toplantılar, görüşmeler canımızı sıkabilir. Ancak bir de olumlu tarafından bakalım. Eğer bir yanlış varsa, şimdi onu fark etmek mümkündür. Daha önce verilmiş bir karar aleyhimize olacaksa, üzerinde düşünmek daha doğru bir tercihte bulunmamızı sağlayabilir. Ailemizle olan iletişim çok önemli. Sadece konuşan ancak dinlemeyen bir eş, anne veya baba, ev arkadaşımızla bir arada yaşamak pek kolay değil. Aynı şekilde bizim de bu şekilde davranışta bulunmamız iş hayatımızı etkileyebilir. İşimize karışan birileri olabilir. Ailemizle ilgilenmemiz gerektiği için, işlerimizi zamanında yapmak zorlaşabilir. Yerleşim yerimizden uzakta bir iş karşımıza çıkabilir. EV sahibimiz veya kiracımızla aramızda problemler oluşabilir. Bunların hepsi aslında bizim daha dikkatli şekilde duruma bakmamız yönünde faydalıdır. Merkür geri hareketi, onarım sürecidir. Demek oluyor ki, biz bugünlerde yaşadığımız aksilikleri geride bırakacak farklı çıkış yolları bulabiliriz. Yeter ki, bilinçli, soğukkanlı olalım. EV-iş hayatımızla ilgili konuları akılcı şekilde ele alalım. Bugün Jüpiter-Neptün görünümü oluşacak. Bu sizler için, yurtdışı, eğitim, akademik kariyer, dini veya felsefik çalışmalar, keşif, mistizm, sanat, güçlü insanlarla karşılaşmak, bir proje ve planlamanın, ideallerinizi gerçekleştirme yönünde manevi bir desteğin, moral motivasyonun, kararlılığın işareti olacaktır. Benim tavsiyem yorumunuzda yer alan dikkat notlarını, Ocak 2018 tarihine kadar önemsemenizdir. Bu tarih sonrası, şimdi yaşanan sorunları aşabilecek yeni görüşme ve gelişmeler gündeme gelebilir.

Sevgili Balıklar, 3 Aralık (saat 10:34)-23 Aralık (saat 04:51) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Merkür etkisinde, iş hayatımız ve ailevi yaşantımızla ilgili kararlarımızı gözden geçirmemiz yararlı olacaktır. Karşımıza çıkan teklifi hemen kabul etmek, patron konumundaki kişilerle ilişkimize dikkat etmemek, sorumluluklar ve görevlerimizi ihmal etmek yanlış olur. İşleri zamanında bitirmek, yerine yetiştirmek pek kolay olmayabilir. Tekrarlanan toplantılar, görüşmeler canımızı sıkabilir. Ancak bir de olumlu tarafından bakalım. Eğer bir yanlış varsa, şimdi onu fark etmek mümkündür. Daha önce verilmiş bir karar aleyhimize gelişecek, yapılacak analiz işimize yarayabilir. Yarım kalan işler bitirebilir. Bu süre içinde, dosyalarınızı, önemli evraklarınızı, bilgisayarınızı güvenlik anlamında koruyun. Eski meseleler gündeme gelebilir. Geri hareketten önce işten ayrıldıysanız, tekrar geri dönmeniz yolunda gelişmeler yaşanabilir. Kabul etmediğiniz bir iş teklifine şimdi evet diyebilirsiniz. Lütfen bir daha düşününüz.

Tüm burçlar için önemli Not:

Merkür gölgeli günleri, geri hareketin başlama tarihinin bir hafta öncesi 27 Kasım itibariyle etkili olmaya başlar. Geri hareketin bitiş tarihinin bir hafta sonrası 30 Aralık kadar etkili olur. Bu tarihleri merkez alarak, yorumunuzda sözü edilen noktalara dikkat edilir.

09 Aralık saat 11:59-26 Ocak 2018 saat 15:56 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Mars döneminde, finansal açıdan sizi güçlendirecek eğitim ve iş tercihlerinizi yapabilirsiniz. İnsanları bilginizle, tecrübenizle etkilersiniz. Çıkarlarınızın bilincinde hedefinizi belirlersiniz. Askerlik, polislik, öğretmenlik, rehberlik, seyahat, akademik kariyer, mistik faaliyetler için de uygundur. İnsan bu dönemde inandığı yola baş koyar ve kararlı bir şekilde ilerler. Fiziksel çekicilik yükselir. Karşı cins üzerindeki etkiniz, yeni aşkların işaretçisidir. Bu dönem, neyin yararlı ve yararsız olduğunu tespitte önem taşıyor. Mars, hangi alanda güç sahibi olduğunuzu birilerine göstermenizde joker karttır. Sizi kimsenin ezmesi, yok sayması mümkün olmaz. Sınav, tez, yarışma, engelleri geride bırakma dönemin başarıyla sonuçlanması mümkün gelişmeleridir. Bir işe el attığınızda, bir karar verdiğinizde bunu uygulayabilecek kişisiniz.

11-17 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Balıklar bu haftaki enerjiler, sorumlulukların bizi yorması, mali konuların çözüme kavuşturulması, kazanç getirici işler üzerinde düşünmenizi sağlıyor. Değişik yöntemler arıyoruz. Kendimizi geliştiriyoruz. Sevdiklerimizi sahipleniyoruz ve endişelerimizden kurtulmanın yollarını arıyoruz. Zaten Merkür geri hareket dönemindeyiz. İş hayatımız ve ailevi yaşantımızla ilgili kararlarımızı gözden geçirmemiz yararlı olacaktır. Karşımıza çıkan teklifi hemen kabul etmek yanlış olur. İşleri zamanında bitirmek, yerine yetiştirmek pek kolay olmayabilir. Tekrarlanan toplantılar, görüşmeler canımızı sıkabilir. Fakat bir de olumlu tarafından bakalım. Eğer yanlış giden bir şeyler varsa, şimdi bunları fark edeceğiz. Yarım kalan işleri bitireceğiz. Bu süre içinde, dosyalarınızı, önemli evraklarınızı, bilgisayarınızı güvenlik anlamında koruyun. Eski meseleler gündeme gelebilir. Geri hareketten önce işten ayrıldıysanız, tekrar geri dönmeniz yolunda gelişmeler yaşanabilir. Kabul etmediğiniz bir iş teklifine şimdi evet diyebilirsiniz. Lütfen bir daha düşününüz.

18-24 ARALIK YORUMLARI

Sevgili Balıklar, 18 Aralık saat 09:30 tarihinde Yay burcunda doğacak Yeniay, Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. Biz hedeflerimizi, iş hayatımızı, yaşadığımız toplumu gözlem altına alıyoruz. Dünyada ne olup bitiyor, ne gibi gelişmeler var, bunlara hem kişisel girişimlerimiz hem de farkında olmak adına derinlikli bakıyoruz. Böyle de olması gerekiyor. Çünkü anlamak, öğrenmek, keşfetmek gerekiyor. Geri hareketleri yeniden bakış halidir. İnsan birçok ayrıntıyı yakalar, eksiklerini tamamlar, kontrollerini yapar. Tam tersine huysuz, abartılı, düşünmeden her şeye atlayan, kararlar alan kişi olursak, sonradan zorlanırız. Jüpiter bu Yeniayın yöneticisi olarak Akrep burcunda ilerliyor. Bu sizi zaten olumlu yönde destekleyicidir. Kariyer hayatınızı netleştirmede, neyi seçeceğinizi görmekte odaklanmak demektir. Biz bu Yeniayda, tercihlerimizi ele alıyoruz ve hedefimizi belirliyoruz. Yeniayın görünümleri, iş ve finansal konularda aktif kılıyor bizi. Ancak harcamalara dikkat etmek, işimizde aklı başında düşünmek gerekiyor. Zaten 20 Aralık tarihinde Satürn-Oğlak burcunda 2,5 yıllık seyrine başlıyor. Bu sizler için gayet olumlu bir geçiştir. Projeler, planlamalar, işinizde başarı, sosyal hayatta saygınlık, statü, güvenilirlik anlamında büyük bir kuvvettir. Sizin bilginize, işinize, yolunuza saygı duyarlar. 13 Ocak 2018 tarihinde Merkür-Satürn kavuşumu gerçekleşecek. Bu da yeni bir iş, plan, fırsat, görüşme ve ciddiyetle bir şeyleri ele alarak sağlamlaştırma yönünde gayet olumludur. Demek oluyor ki, biz bu Yeniayda birçok meseleyi akıllıca gözden geçirerek, doğru bir tespitte bulunmaya başlıyoruz.

Sevgili Balıklar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bu dönem kendinize hedef, yol, amaç, plan belirleme ve bunların sorumluluğunu üstlenme zamanıdır. Dış dünyadan kendimizi soyutlayamayız. Bir şekilde onun içinde yer alırız. Dostluklar kurarız, gruplara gireriz, ekip çalışmaları yaparız, işimizi, kendimizi tanıtırız. İnsanlara yardımcı oluruz, alanında deneyimli ve başarılı kişilerle bağlantı kurarak hem gelişiriz hem de birlikte bir şeyler başarmanın tadını çıkarırız. Bu doğru bir yoldur. Ancak bireysel hırs, baskı, kendinizi merkeze oturtma çabasıyla hareket ederseniz, karşınıza sizin gibi insanlar çıkar ve test edilirsiniz. Satürn sınavdır. Ne ekerseniz onu biçmenizdir. Mütevazı yaklaşımlar, destekleyici çalışmalar, gönülden katılımlar, imece ile hareket edenler için bu süreç başarıdır, takdirdir. Tam tersi hareket edenler için kimseden destek görmemek, ıssızlaşmak, sevilmemektir. Hatta kendinizi bile sevmemektir. Anlamsız işler ve uğraşılar içinde kaybolursunuz. Bunun yerine, biraz önce belirttiğim şekilde dönemi değerlendirmek hakikaten en doğrusudur. Satürn, sorumluluktur. Dönem içinde bir projenin sorumluluğunu üstünüze alabilirsiniz. Tüm gücünüzle çalışırsınız. Başkalarına eğitmenlik verebilir, onlara rehberlik edebilirsiniz. Bu yol belki yavaş ve zorlu olabilir. Ancak sabırla ilerlemeniz halinde, insanlara ışık olmanın huzurunu, tatminini yaşarsınız. Ki bunun hazzı ne büyük zenginliktir. Sosyal yaşam bu dönemde öyle çok eğlenceye, heyecana, fazla hareketliliğe dönük değildir. Genelde işe ve hedefe dönük, önceden planlanmış, saat ve günü ayarlanmış görüşmeler şeklindedir. Yaşça büyük kişilerle bir araya gelinir, eskilerden konuşulur, tecrübelerden yararlanılır. Biz de bu dönemde yaşça küçük kişilere ablalık, ağabeylik yaparız. Bu süreç size hakikaten olgunluk katar. Önceden çok hızlı yaşayan biri olsanız bile, Satürn-Oğlak geçişinde insanlar sizdeki durgunluğu, ağırbaşlılığı görürler. Bu olumsuz değil, bilakis bilgece bir duruştur. Size apayrı bir çekicilik kazandırır. Satürn böyle bir güçtür işte. İnsana kattığı tevazu ve erdemlilik, ne de güzeldir.

21 Aralık-20 Ocak 2018 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş dönemi, idealleri olan bireyin, mantıklı düşünebilen ve duygusal hassasiyetlerini dengeleyen her Balık için ganimet anlamına gelir. Çünkü Balık su, Oğlak Topraktır. Su ile buluşan Toprak üretir, verimli kılar ve hayatın devamını sağlar. Demek ki, hayallerinin peşinden koşmak isteyen Balıklar hedeflerine odaklanıyor, başarmak için gayret gösteriyorlar diyebiliriz. Para kazanmanın, ayakları üstünde durmanın, uzun vadeli düşünmenin kolay olduğu bu süreç işinizde kariyer basamaklarını yavaş ama etkili şekilde çıkmak, sizin işinize verdiğiniz öneme göre şekillenecektir. Bu bir aylık sürecin gayet akıllıca değerlendirilmesi şarttır. İşlerinizi asla yarım bırakmadan, hırslı bir şekilde çalışmayı sürdürünüz. Arkadaş çevrenizi, genelde başarılı ve kendini oluşturmuş insanlardan seçiniz. Oyunu kuralına göre oynamayı biliniz.

23 Aralık saat (04:51)-11 Ocak 2018 saat (08:09) tarihleri arasında Merkür Yay düz geçişinde, bilgi ve tecrübemizi hedefimize varmak amacıyla kullanabiliriz. Fikirlerimizi dile getiririz veya iletişim alanında meslek sahibi olabiliriz. Sık sık işimiz için seyahatlere çıkabiliriz veya böyle bir görev üstleniriz. Bir müddet için bir iş yerinde çalışır, tecrübe ediniriz. Dayanıklı ve sabırlı olmayı öğreniriz. Merkür-Yay geçişi bilgece düşünmektir. Hayatın önünde olandan ziyade arka planındaki ruhu keşfederiz. İş sorunu olanlar için yeni bir iş girişimi, verimli çalışabilmek adına yeteneklerinizi değerlendireceğiniz işlerde başarı, güçlü iletişim yönünde olumlu bir enerjidir. Kendimizi geliştirmemiz, eksiklerimizi tamamlamamız, yolumuzu belirlememiz için, ben biliyorum demek yerine, öğreniyorum, gelişiyorum, olgunlaşıyoruz demek gerekiyor. Doğru bilgiye ulaşmak, doğru bilgilendirmek zamanıdır. Dağılmadan, her bir detayın farkında ancak zaman kaybetmeden işlerimize odaklanmalıyız. Mali açıdan durumumuza bir bakmalı, daha iyi şartlarda yaşamak için neler yapmak gerekiyor, bunları tespit etmeliyiz.

25-31 ARALIK YORUMLARI

25 Aralık saat 08:26-18 Ocak 2018 saat 04:43 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Başarılı olmak, takdir edilmek, saygınlık kazanmak, dikkat çekmek istersiniz. Garantili işleri tercih edersiniz. Gerçekçi düşünürsünüz. Bastığımız yerin güvenli olmasına dikkat ederiz. Bu enerji sizi rahatlatır. Dağılan tüm zihniniz toparlanır. Gerçek ile yalan arasındaki farkı net şekilde tespit edersiniz. Toplumsal ilişkilerde, işiniz gereği yapılacak görüşmelerde, projelerde ciddiyetinizi muhafaza edersiniz. İşleriniz bu tarihlerde sağlamlaşır ve başkaları tarafından da takdirle karşılanır. Güçlü, işinde başarılı, sadık, istikrarlı kişileri partner olarak tercih edersiniz.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-14-15-19-20-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-9-10-16-17-31
Aşkta En Şanslı Günler : 5-6
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26-27

Yeniay : 23-24-25-26 (Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10-11 (Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Aşk Uyumu

Yükselen Burç