KADIN

balik Balık Burcu Yıllık Yorumu

Satürn yıl boyunca Kova burcunda ilerliyor. Kontrol dışı bir alan olan 12. evinizde yaşayacağınız bu transit ile yıl boyunca kader ve nasip inancı doğru dengede çalışmalı. Hangi noktada sınır koymanız, hangi noktada verici olmanız gerektiğini öğrenecek, ilişkilerinizde yeni dengeler var edeceksiniz. Satürn, yıl boyunca siz Balık burçlarına "sabretmen ve nasibini beklemen gereken noktayı ile kararlı kalıp mücadele etmen gereken noktayı iyi belirle" diyecek. Yurtdışı konuları yıl boyunca gündemde olacak. Eğitim yoluyla yurtdışı bağlantıları, seyahatleri içerisinde olabilir, yabancılarla çalışmalar yapabilir, yurtdışı bağlantılı şirketlerle çalışabilirsiniz. Süregelen eğitiminizde tamamlanma ve mezuniyet adına destekleyici bir yıl olacak. Yasal konular, davalar yıl içerisinde karşınıza gelebilir. Adaletin çalışacağı bu süreçte, yasadışı, illegal durumlardan kaçınmalısınız. Zira adalet sizin için çalışabileceği gibi, sistem ve toplum için de çalışacaktır.

Köklü değişimleri getiren Satürn & Uranüs ve Jüpiter & Uranüs arasındaki açı, Ocak ve Şubat aylarında yakın çevrenizde önemli değişimleri getirecek. Bu aylarda sık sık görüştüğünüz, hayatınızın içinde olan bazı kişilerle mesafeleşme kararına gidebilirsiniz. Beklediğiniz değeri, sevgiyi görmediğinizi düşündüğünüz ilişkilerden uzaklaşabilirsiniz. Yeni hobiler edinebilir, kendinizi geliştirmeye odaklanabilir, dönemsel yurtdışı seyahatleri yapabilirsiniz.

30 Ocak - 22 Şubat aralığında Kova burcunda Merkür retrosu olacak. Bu tarih aralığında iç dünyanıza çekilebilir, bazı duygu ve düşüncelerinizi kendinize saklamak isteyebilir, kendinizi dinleme ve rahatlama arzusunda olabilirsiniz. Kısa süreli seyahatler iyi gelebilir. Yurtdışı bağlantılı, yabancı kültürlerden kişilerle tanışabilirsiniz. Yaşamınızdaki bazı kişilerle ilgili arka plan durumları öğrenebilir, bazı kişileri daha iyi tanıyabilirsiniz.

Jüpiter yılın büyük bir kısmında Kova burcunda ilerliyor. 12. evinizde yaşayacağınız bu transit ile maneviyat, yaşamın anlamı, yaşamda anlam arayışı öne çıkıyor olacak. Ruhsal ve spiritüel çalışmalara ağırlık verebilir, psikolojik destekler alabilir, ruhsal ve bedensel sağlığınız için alacağınız her destek ve hizmette iyileşme ve şifa ile karşılaşabilirsiniz. Aşk ilişkilerinde ise dağılma, kurban psikolojisi ve kendini feda etme durumlarına karşı kontrollü olma zamanı. Çocuklarınıza karşı fedakar ve verici yanınız yıl boyu öne çıkabilir. Çocuklarınızın geleceği için daha hırslı ve azimli olabilirsiniz. Bu süreçte plan dışı, sürpriz gebelik haberleri alabilirsiniz.

Jüpiter, 13 Mayıs - 28 Temmuz aralığında kısa bir süreliğinde Balık burcunda ilerleyecek. Bu tarih aralığında aşk duygusu, romantizm artabilir. İlişkilerden yana maddi destekler ve faydalar görebilir, hediyeler alabilirsiniz. Aşk ilişkilerinde ve partnerliklerde ise cinsellik ön planda olabilir. Tutkular ve arzular güçlenebilir. İlişkiyi cinsellik ayakta tutabilir, güçlendirebilir veya sonlandırabilir.

29 Mayıs - 22 Haziran aralığında İkizler burcunda Merkür geriliyor. Bu tarih aralığında kararsızlık, sorgulama ve ikilemler artabilir. Geçmişi ve geleceği daha çok düşünmeye başlayabilir, anda kalmakta zorlanabilirsiniz. Bir söz, bir tavır duygu dünyanızda, tavırlarınızda ani bir değişiklik yaratabilir. Bu dönemde etik değerlere dikkat etmeli, karma yaratacak durumlardan kaçınmalısınız. Dürüstlüğü koruma zamanı.

26 Mayıs tarihinde Yay burcunda Ay Tutulması, 10 Haziran tarihinde İkizler burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tarihler ve civarında yaşam düzeninizi değiştiren yenilikler kapınızı çalacak. Evlilik, boşanma gibi konular, bu konularla ilgili olarak taşınma ve düzen değişiklikleri gündeminizde olabilir. Aile içindeki iletişimde hassasiyetler doğabilir, ev içinde kısa süreli gerginlikler oluşabilir. Bu tarihlerde başlayacağınız ilişkiler, evliliğe giden uzun vadeli ilişkilerin habercisi olabilir.

27 Eylül - 18 Ekim aralığında Terazi burcunda Merkür geriliyor. Bu tarih aralığında her türlü paylaşımlar, ortaklıklar ve birliktelik öne çıkacak. Geçmiş bir ilişkiye özlem duyabilir, geçmişteki bir kişi ile tekrar bir araya gelebilirsiniz. Kapanmamış sayfalar bu dönemde tekrar ortaya çıkarak bir yüzleşme ve kapanışı getirebilir. Saklı duygularınızı dile getirebilir, daha önce fazlaca önemsediğiniz konularda bu dönemde daha umursamaz olabilirsiniz. Bedensel paylaşımlarda daha seçici olma, cinsellikte titiz davranma zamanı. Kısa süreli bir sağlık sorunu ve tedavi gündeme gelebilir.

19 Kasım tarihinde Boğa burcunda Ay Tutulması gerçekleşecek. Yıl boyunca İkizler-Yay aksında gerçekleşen tutulmaların aksine bu tutulma, yıl içerisindeki rotamızı değiştirecek, yılın enerjisinin dışında bir çizgide olacak. Bu tutulma tarihi ve civarında önemli bir tanışma yaşayabilir, bu süreçte tanışacağınız kişinin uzun vadede yaşamınıza çok fazla katkı sağladığını görebilirsiniz. Yaşadığınız bir ikilemi veya kararsızlığı bu tarihte net bir şekilde sonlandırabilir, kalıcı ve uzun vadeli seçimler ve kararlar içerisinde olabilirsiniz. Evliliğe dair adımlar, imzalar gündeme gelebilir.


Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

Okuyucu Yorumları 0 yorum