HABER

Kadınlar cinselliği daha spontan yaşamak istiyor

Kadınlar cinselliği daha spontan yaşamak istiyor

Viyana - Dünyada kadınların yüzde 88'inin cinsellikle ilgili daha çok iletişim kurulması gerektiğine inandığı, yüzde 85'inin ise cinsel hayatlarını iyileştirmek için cinselliği içinden geldiği gibi, plansız yaşamak istediği kaydedildi.

Viyana'da toplanan 9. Avrupa Cinsel Tıp Derneği Kongresi'nde, 14 ülkede 14 bin kadın üzerinde gerçekleştirilen "Cinsellik ve Modern Kadın" konulu araştırmanın sonuçlarının bir bölümü açıklandı.

"Vardenafil" etken maddeli iktidar ilacı üreticisi Bayer tarafından gerçekleştirilen araştırmada, ayrıca "vitalseksüel kadın" denilen yeni bir kadın profilinin ortaya konduğu da belirtildi.

Dünyada 40 yaşın üzerindeki kadınların yüzde 48'inin cinsel yönden aktif olarak tanımlanan bu profile uyduğu belirtilerek, vitalseksüel kadınların, cinsellikte spontanlığın ve eşlerin tatmininin önemli olduğunu düşündüğü kaydedildi. Bu kadınların iletişimin, ilişkileri için vazgeçilmez bir öge olduğuna inandığı ve bu konuda harekete geçmekten çekinmediği ifade edildi.

Erkeklerin "sertleşme sorunu" ile ilgili bulguları da içeren araştırmaya göre, kadınların yüzde 76'sı, bu sorunun ilişki üzerinde son derece olumsuz bir etki yapabileceğini ifade etti.

Araştırma sonuçları 40 yaş üzerindeki vitalseksüel kadınların yüzdelerini de ortaya koydu.Türkiye'de bu tanıma giren kadınların oranı yüzde 30 iken, Avustralya'da
yüzde 45, Brezilya'da yüzde 54, Fransa'da yüzde 40, Almanya'da yüzde 36, İtalya'da yüzde 42, Güney Kore'de yüzde 66, Meksika'da yüzde 62, Polonya'da yüzde
58, Güney Afrika'da yüzde 45, Suudi Arabistan'da yüzde 60, İspanya'da yüzde 52, İngiltere'de yüzde 33 ve Venezuela'da ise yüzde 64 olarak gerçekleşti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön