KADIN

''Kadınlar nesne değildir''

Kadınlar reklamlarda birer cinsel obje gibi kullanılıyor.

''Kadınlar nesne değildir''

Videoda, bazı cinsiyetçi reklamlara kadınlar tarafından alaycı yanıtlar veriliyor. Cinsiyetçilik, reklamlarda, sandviçten tutun da kıyafete kadar çok yaygın bir alanda kullanılıyor.

reklam 4

Ürünü, kadınların bedeni ve cinsiyeti üzerinden pazarlamak gibi kolay bir yol seçiliyor. Bu video, #WomenNotObjects etiketini kullanarak kadın karşıtlığı ve cinsiyetçiliğini tartışmaya teşvik ediyor. Videoda vücutların içindeki kişilerin annemiz, kızımız, kız kardeşimiz olduğu vurgulanıyor.

reklam 2

Video çevresinde şekillenen farkındalık kampanyası reklam ajanslarının ve pazarlamacıların reklam kampanyaları ve iletişim çalışmalarında yer verdikleri kadınları birer meta olarak kullanmaktan vazgeçmelerini sağlamayı hedefliyor. Bu farkındalık fikri ise reklam müdürü Madonna Badger'den çıkmış. Dört yıl önce evlerinde yangın çıkması sonucu 3 kızını kaybeden Badger, reklamverenlerin kadınların meta olarak kullanılmasını durdurmak için böyle bir işe giriştiğini söylüyor. Reklam kariyeri boyunca cinsiyetçiliğin bir sorun olduğunu vurgulayan Badger, genç kızlara bu reklamların zarar verdiğini farkındalık oluşturarak kızlarını onurlandırmak istediğini belirtiyor.

reklam 3

/

reklam-6

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön