HABER

Kadir Topbaş'tan İstanbullulara müjde

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullular için sürpriz bir açıklama yaptı.

Kadir Topbaş'tan İstanbullulara müjde

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Beylikdüzü'nde gerçekleştirilen törende 100 yeni otobüs daha hizmete alındı. Kadir Topbaş, otobüslerden bazılarının Wi-Fi’li olduğunu, akıllı otobüs dönemine geçildiğini söyledi. Telefon şarj etmek için cihazlarda bulunan otobüsler, bugün trafiğe çıktı.

Beylikdüzü, Avcılar ve Esenyurt’ta hizmet verecek 100 yeni otobüs bugün törenle İETT’nin filosuna katıldı. Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı katıldı.

Beylikdüzü halkının da yoğun ilgi gösterdiği törende açıklama yapan Kadir Topbaş, İETT filosuna katılan otobüslerin bölgenin ulaşımında önemli bir görev üstleneceğini belirtti. Akılı otobüs dönemine geçildiğinin altını çizen Topbaş, otobüslerden bazılarında Wi-Fi hizmeti verileceğini ve vatandaşların telefonlarını şarj edebileceğini kaydetti.

Ulaşımın şehrin gelişmişliğinde önemli bir ölçüt olduğuna vurgu yapan Topbaş, Wİ-Fİ’li otobüslerin de tanıtımını da yaptı. Topbaş, “Şu anda İstanbul’da devreye soktuğumuz bir özelliği akıllı otobüsler olması. Bu otobüslerin bir özelliği internete girebilme imkanı veren sosyal medyayı takip edebilme imkanı veren bir sitem ağı oluşturduk. Ayrıca telefonları şarj edebilecek bir sistem getirdik. Hızlı şar dediğimiz bir sitemle telefonlar şarj edilerek İstanbul’a zaman kazandıracak.” dedi.

‘MARATONDA HALK KOŞUSU GRUPLAR HALİNDE OLACAK’

17 Kasım’da yapılacak olan Vodafone İstanbul Maratonu’ndan da bahseden Kadir Topbaş, maratonda bir takım değişikliklere gidildiğini belirtti. Avrasya Maratonu’nun ismini değiştirdiklerini kaydeden Topbaş, şunları söyledi: “Bazı değişimlerle yapıyoruz. Kent reklamı için böyle bir düzenleme yaptık. Biraz daha farklı başlangıç olacak, kente önemli bir katkı sağlayacak. 30 bin civarında maratoncunun katılımı bekliyoruz. Belki de artacak. Halk koşusu olarak da 100 binin üzerine çıkacak. Köprü güvenliği açısından da halk koşusunda bunu bölerek zaman aralıklarıyla köprüyü geçmeye sağlıyoruz. Köprüde endişe verici bir durum çıkmasın diye. İstanbul için önemli bir kazanım olduğunu düşünüyorum. TRT tarafından canlı yayın sağlanacak.”

Maraton öncesi bir takım önlemler alındığını kaydeden Topbaş, “Yeni düzenlemeler yapılıyor. İkinci köprüyü kullanacak şekilde düzenlemeler yapılıyor. Geçen 15 dakikalık 2-3 grup halinde köprüye giriş yaptırdık. Bu yıl da buna benzer bir düzenleme yapılacak. Bu etkinliğin reklam değeri ölçülemeyecek kadar büyük.” ifadelerini kullandı. (CİHAN)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön