HABER

Kafası kadar tümörle doğdu

Rize'de, iki günlük bebekten 300 gram tümör alındı.

RİZE (İHA) - Rize Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayata kafası kadar tümörle gözlerini açan Cebir bebek, Rize'de ilk defa yapılan bir ameliyatın ardından boynundaki kitleden kurtularak sağlığına kavuştu.

Köksal ve Neslihan Cebir çiftinin boynunda 300 gram büyüklüğünde tümörle dünyaya gelen bebekleri Çocuk Cerrahisi Kliniği doktorlarından Op.Dr. Zafer Dökümcü ve Op.Dr. Burcu Karantinacı Tuna'nın birlikte gerçekleştirdikleri operasyonla sağlığına kavuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan Op.Dr. Dökümcü, doğum öncesi meslektaşıyla sorunu değerlendirdiklerini belirterek şöyle konuştu:

"Doğumun hemen sonrasında bebeğe doğumhanede ilk müdahalesini yaptıktan sonra Çocuk Sağlığı Yeni Doğan ünitemizde izlemeye aldık. Yaptığımız tetkikler sonucunda damarsal bir anormallik olarak değerlendirdiğimiz hastamıza beklemenin tehlikeli olabileceğine kanaat getirerek cerrahi girişim kararı verdik. Boyundaki kitlenin yüz ile yakın ilişkisinden dolayı ameliyatı Plastik Cerrahi ve Rekonstrüksiyon Kliniği doktorlarıyla gerçekleştirdik. Boynun sol yanını kaplayan kitleyi tamamen çıkarmayı başardık. Hastamız şu an sağlıklı ve günden güne daha iyiye gidiyor. Yenidoğan ameliyatları tamamen bir ekip işidir. Doğum öncesi teşhis aşamasından ameliyat hazırlığına, anesteziden ameliyat sonrası bakıma kadar geçen sürede pek çok kişinin emeği geçmiştir, bu başarı hastanemizin başarısıdır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön