Kafes dövüşçüsü Türk kızı kanlar içinde kaldı

ABD ve Uzakdoğu'da büyük ilgiyle izlenen gören kafes dövüşlerinin önceki akşam düzenlenen müsabakasında Türk kızı Ayşen Berik, İrlandalı rakibi Aisling Daley'e 2 dakika dayanabildi.

İngiltere'de yapılan ve oldukça kanlı geçen müsabakada, İrlandalı rakibinin yumruklarına maruz kalan Ayşen'in yüzü kanlar içinde kaldı. İngiliz televizyonunda canlı yayınlanan karşılamada yerde yüzü kan içinde kalan Ayşen müsabakayı sürdürmek istemesine rağmen hakem maçı sona erdirerek Aisling Daley'i galip ilan etti.

Maçtan sonra konuşan Ayşen Berik, "Yerde döğüşmekte zayıf olduğumu biliyorum. Alta düşünce kaybettim. Çok yeniyim ama bu maçla tecrübe kazandım ve bundan sonraki müsabakalarda zayif tarafımı kuvvetlendirmiş olarak ringlere çıkacağım. Cuma günü tartıldığım beş kilo fazlam çıktı. İki günde bu 5 kiloyu verdiğim için çok halsiz kaldım. Yoksa böyle iki dakikada yenilmezdim" dedi.

Londra doğumlu Türk kızı, maçtan sonra iki gözü mosmor olmasına aldırmadan televizyon sunucularına "Bu benim için tecrübe oldu" diyerek acımasız rakibini de tebrik etti. "Biz çocukken zaten abimle hep evde dövüş yapardık. Bu spora bu yüzden girdim" diyen Ayşen Berik, yakında dövüşmek için ABD'ye gitmeyi planlıyor. Türk kızı korkmadığını söylerken, erkeklerde iddialı maçlar çıkartan ağabeyi Sami Berik, "Bu spor zannedildiği gibi tehlikeli değil. Cage Rage'den bugüne kadar ölen olmadı. Kız kardeşim bu maça çok zor koşullarda hazırlandı. Herkes antrenmanlara konsantre olurken o bir yandan çalışıyordu" dedi.