HABER

Kağıthane Belediyesi eşcinsel ilişki skandalıyla çalkalanıyor! Açıklama geldi

Kağıthane Belediyesi'nde 4 işçi arasında eşcinsel ilişki skandalı patlak verdi. İddiaya göre; belediyede çalışan 3 çöp kamyonu şoförü ile çöp toplayıcısı işçi arasında ilişki yaşandı. Olay ortaya çıkınca işçilerin belediyeyle ilişiği kesildi. Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, konuyla ilgili açıklama yaptı

Kağıthane Belediyesi eşcinsel ilişki skandalıyla çalkalanıyor! Açıklama geldi

İstanbul'daki Kağıthane Belediyesi'nde yaşanan olay iddiaya göre şöyle gelişti:

3 çöp kamyonu şoförü, beraberlerinde çalışan çöp toplayıcısı işçi ile ilişkiye girdi. İşçilerden biri bir süre sonra olayı başka ekip arkadaşlarına anlatınca tüm belediye skandalla çalkalanmaya başladı.

İŞTEN ÇIKARILDILAR

Olay belediye yönetiminin kulağına kadar gidince soruşturma başlatılan, şoförler İ. D., A. A. ve R. S. tazminatsız olarak işten çıkarıldı.

Fesih bildiriminde, işten çıkarmaya gerekçe olarak, iş kanununda yer alan “Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller…” maddesi gerekçe gösterildi. Çöp işçisi M. Ş.’nin ise işine devam ettiği öğrenildi. Belediyeden bir kaynak “M. Ş. bu olayın mağduru. Bu nedenle işten çıkarılmadı” dedi.

2 İŞÇİ BELEDİYE'YE DAVA AÇTI

İşten çıkarılan A. A. ve R. S., geçen ay işe iade davası açtı. Dava dilekçesinde, işten çıkarmanın haksız gerekçeye dayandırıldığı savunuldu.

BELEDİYE'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Habertürk'ten Esra Boğazlıyan'a konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, olayın 2 yıl önce taşeronda çalışan işçiler arasında yaşandığını belirtip, 'Belediyemizle ilgisi yok, mesai saatleri dışında olmuş. Amirlere yansıyınca gereğini yapmışlar. Konu yargıda” diye konuştu.

Bu arada davacı kamyon şöförlerinin avukatları uzlaşma görüşmelerinden bir sonuç çıkmadığını belirterek, 'Müvekkillerin söz konusu olayla ilgili herhangi bir dâhillerinin olmadığını bildirdik. Ancak olumlu yanıt alamadık. Bu nedenle olay yargıya taşındı” açıklamasını yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
İŞTE AKP İŞTE TÜRKİYE
@buyukergun ne alakası var saçmalıyorsun bir tarafa birşey kaçsa akp den bileceksiniz
@buyukergun BUNUN AKP YLE NE ALAKASI VAR ADAMLAR KARAKTERSİZ ARSIZ NAMUSSUSSA HÜKÜMETİN NE SUÇU VAR ULAN BAŞINIZA TAŞ DÜŞSE DEVLETTEN BİLECEKSİNİZ ABARTMAYIN BU KADARDA BUNLAR KENDİNİ BİLMEZLER
akp ile ne alakasi var gerizekali bundan bunumu çıkardın cahil o kisi sende olabilirdin
bnudami akp yapti
bi araştır bakalım hangi zihniyete mensuplar hemen bok atarsınız sağa sola
@buyukergun Ne alakasi var akp yandasi olmayip belediyeye girme imkani varmi
@buyukergun Eger Akp ye uye degilsen,tanidigin yoksa,cumaya yada 5 vakit yoksa,belediyeye girme sansi varmu
@buyukergun sizin başınıza taş düşse dış mihraklar oluyor ama
ne o sen de şoförlerin arasindaydin sanırım böyle tepki verdiğine göre
@buyukergun 16sene delilmi toplandı.Vay be
çöp çıkarma ayini yapıyorlarmış
@extrabilenadam HEEE KİME NE YA HERKES HOŞLANDIGI SEYİ YAPSIN..EMİNİM BURDA YUH DİYENLERİN YARISINDAN COGU BOYLEDİR..SENELERCE NE AYİNLERE GÖZ YUMDUNUZ BU GARİBAN CÖPÇÜLERE Mİ YETTİ GÜCÜNÜZ....
3 çöp kamyonu ile şöförü ????? yani kamyonda işin içinde :D
Geri Dön