Kağıthane'de korkutan yangın!

İstanbul Kağıthane Cendere'de bulunan bir fabrikada yangın çıktığı yönündeki ihbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. İlk bilgilere göre yaralı ve can kaybı yok. Fabrika yangını kısmen kontrol altına alındı ancak yoğun duman devam ediyor. Fabrikada havuz malzemeleri üretildiği ve içeride çok miktarda kimyasal maddenin olduğu bildiriliyor.

İstanbul Cendere'de bulunan bir fabrikada yangın çıktığı yönündeki ihbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi.

Fabrikada havuz malzemeleri üretildiği ve içeride çok miktarda kimyasal maddenin olduğu bildiriliyor.

Yangına Seyrantepe, Kağtıhane, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Bakırköy, Şişli itfaiye ekiplerinin yanı sıra Anadolu yakasından da Ümraniye ve Çavuşbaşı itfaiye ekipleri yönlendirildi. Yangını söndürme çalışmalarına helikopterler de müdahale ederken, yer yer patlamalar da oluyor.

erg1

Öte yandan yangın İstanbul'un dört bir yanından görülüyor. Bu arada yangının ormana yakın olması nedeniyle ormanlık alana sıçramasından endişe ediliyor.

Olay sırasında fabrikada çalışan işçilerden biri yaşananları, "Canımızı, kendimizi kurtardık. Nasıl olduğunu göremedik biz de. İçeride 10-15 kişi vardı, plastik PVC var. Tüpü götürdüm, taktım. Üstümüze sıçrayınca bıraktım, arkadaşlarımıza kaçın dedim" diye anlattı.

yangin2

Yangın hakkında bilgi veren Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç "Burası Sarıyer'e bağlı bir iş yeri. Biz de arkadaşlarımızdan haberlerden takip ettik. Bir kimyasal deposu olan bir yer. Sarıyer'e bağlı bir yer. Detaylı bilgim yok. Ama adres olarak yanlış ifade olduğunu belirteyim sizlere. Arkadaşlardan aldığım bilgi de kimyasal deposu olduğu konusunda" dedi.

yangin3

Yangın hakkında bilgi veren Sarıyer Belediyle Başkanı Şükrü Genç ise "İçeriden bilgi almaya çalışıyoruz şuan ama yangın kısmen kontrol altına alınmış durumda. Bizim ekiplerde alanda şuan. Bu bölge bize yeni geçmiş bir bölge. Arkadaşlar bu konu hakkında incelemelerine devam ediyor. Bildiğimiz kadarıyla orada bir üretem yok ama depolanmış malzemeler olabilir."

İBB'DEN YAPILAN İLK BİLGİLENDİRMEDE, ŞU İFADELER YER ALDI:

"Ayazağa mevkisinde 9 bin metrekare alanında kurulu kağıt ve kimyasal madde fabrikasında çıkan yangın İstanbul itfaiyesini alarma geçirdi. Saat 14.57'de alınan ihbar üzerine hareket eden ekipler, saat 15.04'te olay yerine ulaştı. Yangının kısa sürede yayılma eğilimi göstermesi üzerine Avrupa ve Anadolu yakasındaki itfaiye gruplarından takviye istendi. Olay yerine 19 gruptan 50 araç ve 125 personel gönderildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin diğer birimleri de alarma geçerek, itfaiyeye destek verdi. Yangının çevreye sıçraması önlenirken, söndürme çalışmaları sürüyor."

yangin1

DfkmsifWAAA5bxn


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Yavaş git hocam o nasıl araba kullanmak.
Esnaf ve işveren kan ağlıyor , sigortadan para almak için yapıyorlar.
@emrahunver_2014 kim olursa olsun ne olursa olsun kimse ekmek teknesini yakmaz. Zihniyete bak ya....
zihniyetine vızzıklayım senin ula kim yakar ekmek teknesini
istoçtan görülüyordu yangın allah yardımcıları olsun
Diğer Haberler