Kahvehanede cep telefonuyla okey oynadılar

Adana'da okey, tavla, iskambil oynanmaması kaydıyla açılan kahvehaneye gelen vatandaşlar, cep telefonlarındaki uygulamayla mobil okey oynadı.

Koronavirüs salgını vakalarının azalması nedeniyle başlatılan normalleşme süreci kapsamında, 1 Haziran itibarıyla iskambil, okey, tavla oynanmaması kaydıyla kahvehaneler hizmete açıldı. Oyun oynanmaması nedeniyle masaların çoğu boş kaldı. Vakit geçirmek için okey oynamak isteyen bir grup arkadaş, çareyi mobil oyunlarda buldu. Kahvehanede karton bardaklarda çay ve kahvelerini içen vatandaşlar, cep telefonlarındaki uygulamayla okey oynadı. Oyuncular birbirleriyle şakalaşırken en çok taş çalamamaktan şikayet etti.

GERÇEK OKEY KEYFİNİ HİSSETTİRMİYOR

Oyunculardan Kayhan Yılmaz, cep telefonunda gerçek okey keyfini yaşayamadıklarını söyledi.

Kahvehane işletmecisi Eyüp İşbulan ise 3 aydır koronavirüs nedeniyle dükkanının kapalı olduğunu ancak artık dükkanını açmasına rağmen oyun oynanmaması yüzünden müşteri gelmediğini kaydetti. 2 kişinin çalıştığı kahvehanesinde günlük dükkan açma masrafının 300 TL olduğunu kaydeden İşbulan, "Keşke oyunların da serbest olacağı gün kahvehanelerin açılması kararlaştırılsaydı. Bugün 30 tane çay sattım. İnsanlar oyun olmazsa gelmiyor. Çaylarını evlerinde de içiyorlar" dedi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
OTOBÜSLER TIKA BASA DOLU ARTIK İŞE GİDELECEKSE..BENCE KAHVEDE OYUNLARIN SERBEST OLMASI GEREKİYOR..ÇOK ANLAMSIZ..
kesinlikle artık normale dönüş başlasın insanlarda korku imparatorluğu kuruldu gripte virüs aşısıda var sonuç ortada salın artık insanve virüs beraber yaşamayı öğrensin
Kahvelerde okey,iskambil tarız oyunların oynatılmaması akla aykırı bir durum.Millet zaten çayını kahvesini içecekse evinde de içer.Toplu taşımada herkes iç içe otobüsdeki tutulacak demirleri ve plastikleri elliyorlar.Kahvelerdeki oyun oynatmanın bir örneğini verecek olursam şöyle; halı saha maçına gidiyorsunuz size futbol topu yerine tenis topu veriyorlar.Öyle bir saçma uygulama yapmışlar kahveler için :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler