Kalbi duran kişiyi kalp masajıyla hayata döndürdü

Mersin'in Tarsus ilçesinde serinlemek için girdiği ırmakta çırpınan, çevredekiler tarafından sudan çıkan Arif Üssük’ün (65) duran kalbi, kalp masajıyla yeniden çalıştırıldı. Üssük’e kalp masajı yapan Bedir Can, ''Hayatımda ilk kez kalp masajı yaptım. Bunu da filmlerde görmüştüm" dedi.

Kerimler Mahallesi'nde oturan Arif Üssük, 3 arkadaşıyla birlikte gittiği Keşbükü Irmağı'nda serinlemek için suya girdi. Bir süre sonra suda çırpınmaya başlayan Arif Üssük'ü gören çevredekiler yardıma koştu. Kıyıya çekilen Arif Üssük'ün kalbinin durduğu anlaşıldı. Sağlık ekiplerine haber verilirken Bedir Can, Arif Üssük'ü kalp masajı yaparak hayata döndürdü.

86ba82c1beb7d07c51431613efff28b8

Arif Üssük, gelen ambulansla Tarsus Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Yoğun bakıma alınan Üssük'ün hayatı tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Arif Üssük'ü hayata döndüren Bedir Can, "Hayatımda ilk kez kalp masajı yaptım. Bunu da filmlerde görmüştüm" dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Helal olsun amcama
Adam ölseydi şimdi mahkemede yargılanıyor olurdu. çünkü yanlış masaj yaptığında eğer insan kurtulacaksa da ölüyor. o iş o kadar basit değil
sanılanın aksine bunun için eğitim şart değil.kalp masajı suni tenefüs herkes yapabilir bilmeden.hatta kalbe yumruk bile atılabilir.tek şart kalbin tamamen durmuş olduğundan emin olmak
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler