Kalli'nin defterinde kaybetmek yok!

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, bundan sonra maç kayıplarına tahammül etmelerinin daha zor olacağını söyledi. Galatasaray'ın Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yaptığı antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Feldkamp, bu hafta zorlu bir rakip olarak nitelendirdiği Kayserispor ile oynayacaklarını ifade ederek, "İki haftadır, ligde kötü sonuçlar aldık. Bunlar Kasımpaşa ve Beşiktaş maçları oldu. Kasımpaşa maçına baktığımızda futbolda bazen bu tür sonuçlar olabiliyor, ama Beşiktaş maçını kaybettiğimiz için daha çok üzüldüm. Çünkü kaybetmememiz gereken bir maçtı. Fakat bazen yorgun olduğunuz dönemlerde kaybedebiliyorsunuz. Şuan puan cetvelinin üst sıralarındayız, artık bundan sonra puan kaybına tahammül etmemiz daha zor olacak" diye konuştu.
SERVET OYNAYACAK
Feldkamp, kasığındaki sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı çalışan Servet'i Kayserispor maçında oynatmayı düşündüğünü, belirterek "Bu bizim için daha olumlu olacak" dedi. Servet'in her maçta ve idmanda olmak istediğini belirten Alman çalıştırıcı, "Servet'in yapısında şu var, eğer antrenmana çıkmıyorsa rahatsızlık hissediyor. Her maçta her idmanda olmak istiyor. Servet'in bugün takımdan ayrı çalışması gerekiyordu. Ona bu konuları bilhassa ben anlattım. Bu yüzden antrenmanda onunla özel ilgilendim' ifadelerini kullandı.
"SAKATLIĞI GEÇEN OYUNCULARIMIZ OYNAYABİLECEK DURUMDA" Karl Heinz Feldkamp, sakatlığı düzelen futbolcularının oynayabilecek durumda olduğunu ifade etti. Hasan'ın bu hafta ilk defa takımla çalışmaya başladığını bildiren Alman teknik adam, şunları kaydetti: "Bu yüzden bu maçta oynaması erken olabilir. Ayhan ve Serkan daha olumlu görünüyor. Onlar bu dönemde bizimle olabilirler. Sakatlığı geçen oyuncularımızın hepsi oynayabilecek durumda. Okan da çok deneyimli bir oyuncu, aramıza katıldı ve oynayabilecek seviyeye geldi. Beşiktaş maçında da kadrodaydı. Kulübede maçı izledi, yaptığımız hataları o da gördü. O yüzden bize katkısı olabilir."
Feldkamp, Hakan Şükür, Ümit, Arda ve Okan ile yaptığı toplantıyla ilgili olarak da "Bu futbolcular diğerlerine nazaran, Galatasaray'da daha uzun süre olan futbolcular. Buradaki en büyük başarılarının yanı sıra, başarısızlıkları da gören deneyimli futbolcular" dedi.
Bir basın mensubunun, "Takım kaptanları oldukları için mi onlarla görüştünüz" sorusuna Feldkamp, "Benim için takım kaptanı, 90 dakika en iyi oynayan oyuncudur" karşılığını verdi. Feldkamp, "Geriye düştüğünüz maçlarda, skoru lehinize çevirmekte zorlanıyorsunuz" şeklindeki soruyu "Tam olarak doğru değil bu, geriye düştüğümüz zaman çevirdiğimiz maçlar da oldu. O kolay değil, bütün bunları yapmak için, saha içindeki deneyimli oyuncuların tecrübelerini, bildiklerini, genç futbolculara aktarmaları lazım" şeklinde cevaplandırdı. Alman çalıştırıcı, Lincoln'un performansıyla ilgili bir soruyu da "Lincoln'un ağır bir sakatlığı vardı. Ümit ediyorum ki, önümüzdeki dönemde yine en iyi formunu bulur" diye yanıtladı.
"FENERBAHÇE'NİN ALDIĞI SONUCU OLUMLU BULUYORUM"
Feldkamp, Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde, Sevilla'yı eleyerek çeyrek finale yükselmesini çok olumlu bulduğunu ve bu sonuçtan memnun olduğunu söyledi. Türk takımlarının Avrupa'da aldığı olumlu sonuçların herkesi memnun etmesi gerektiğini ifade eden Feldkamp, "Bu yüzden ben de Fenerbahçe'nin turu geçmesini çok olumlu buldum" dedi.
"Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde yoluna devam etmesi, şampiyonluk yarışında Galatasaray'ın şansını arttırır mı?" şeklindeki bir soruyu Alman çalıştırıcı, "Onu o şekilde düşünmüyorum, önemli olan Türk takımlarının Avrupa'da alacağı sonuçlar ve bunun da ülkemize getireceği sonuçlar" yanıtını verdi.