HABER

Kalp masajı yetmedi....

Bilecik'in Vezirhan ilçesi yakınlarında meydana gelen tren kazasında ağır yaralanan ve bir saat kalp masajı yapılan makinist Hikmet Koçay kurtarılamadı.

Kalp masajı yetmedi....

BİLECİK (İHA) - Ağır yaralı makiniste olay yerinde bir saat kalp masajı yapıldığı ancak makinistin kurtarılamadığı belirtildi. Kazaya kırmızı ışıkta geçen bir trenin sebep olduğu, makas değişimi sebebiyle trenler yavaşladığı için facianın büyümediği bildirildi.

[

****](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/iki-yolcu-treni-kafa-kafaya-carpisti-iki-yolcu-treni-carpisti/5027/124083/sayfa/1/)

[

****](http://haber.mynet.com/detay/guncel/turkiyede-tren-kazalari/488157 )

Saat 10.15 sıralarında Vezirhan ilçesi Bayırköy yakınlarında iki ekspres kafa kafaya çarpıştı. Haydarpaşa'dan kalkan ve Eskişehir'e giden tren, kırmızı ışığa uymayınca karşı yönde bulunan ve makas değişimi sebebiyle yavaşlayan yolcu treniyle kafa kafaya çarpıştı. Kazanın ardından vagonlar devrilmezken, trenlerin ön kısımları hurdaya döndü. 2'si ağır 7 kişinin yaralandığı kazanın ardından olay yerine çok sayıda sağlık ve kurtarma ekibi sevk edildi. Bölgeye ambulanslar kara yoluyla ulaşamayınca iş makineleri 112 Acil Servis ekiplerine yol açmaya çalışıyor. Kazada ağır yaralanan makinist Hikmet Koşan'a raylar üzerinde sağlık ekiplerinin bir saat boyunca kalp masajı yaptığı bildirildi. Ancak Koşan'ın kurtarılamayarak hayatını kaybettiği belirtildi. Koçay'ın cenazesi ambulansla Bilecik Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Makinistin Eskişehirli olduğu öğrenildi.

Trenlerde toplam yaklaşık 700 yolcu bulunduğu, vagonların devrilmemesinin muhtemel bir faciayı önlediği öğrenildi. Bilecik Valisi Musa Çolak da olay yerine gelerek kurtarma çalışmalarını yönlendirdi, bilgi aldı.

TCDD yetkilileri, kazadan sonra yolcuları otobüslerle gitmek istedikleri yere gönderiyor.

Öte yandan kazayla ilgili bir kırım ve araştırma ekibinin bölgeye sevk edildiği bildirildi. Bilecik Devlet Hastanesi'ne de 7 yaralının geldiği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön