Ufkunuzu Genişletecek 99 Kamasutra Seks Pozisyonu

Tarihi M.Ö.

Ufkunuzu Genişletecek 99 Kamasutra Seks Pozisyonu

Tarihi M.Ö. 400'lü yıllara kadar dayanan Kamasutra, Hindu yaşam şekillerinden biridir. Sanskritçe dilinden gelen bu kelime kama; zevk ve sutra; kitap kelimelerinin birleştirilmesi ile 'zevkin kitabı' anlamına gelir. Özellikle çiftler üzerinde öğretileri bulunan Kamasutra yalnızca cinsel birleşme esnasındaki pozisyonlar ve isimleri öğreten bir kaynak değildir. Kadın ve erkek kavramlarını tanımlayıp, çiftler arasındaki uyumun ve dengenin yakalanması, çift olarak yaşamın sevdirilmesi gibi amaçları barındırır. Bu amaçlara ek olarak da cinsel ihtiyaçların giderilmesinde çiftlerden herhangi birinin başka bir kişiye istek duymasını da engellemiş olur. Ayrıca Kamasutra seks pozisyonları cinsel hayatınıza renk katmak, ilişkinizi canlandırmak ya da daha cesur ilişki pozisyonları denemek için de fırsat sunar.

99 Kamasutra Seks Pozisyonu

1. Mandal pozisyonu

mandal pozisyonu

Erkek yatağa sırt üstü uzanır. Kadın da erkeğin üzerinde bacakları kapalı bir şekilde ileri geri hareket edecek şekilde pozisyon alır. Bu pozisyonda kontrol kadında olduğu için kadının orgazmı daha çabuk gerçekleşir.

2. Ziyaretçi pozisyonu

ziyaretçi pozisyonu

Plansız bir anda gelişen cinsel ilişkinin gözdesi olan bu pozisyonda kadın ve erkek ayaktadır. Yüzleri birbirine dönüktür ve birleşme öncesi kadının klitorisi ile erkeğin penisinin uyarılması her iki tarafında orgazm olmasını hızlandırır. Bu pozisyonda önemli olan kadın ve erkeğin boylarının birbirine yakın olmasıdır. Aksi halde bu pozisyonda ilişki gerçekleşemez.

3. Köprü pozisyonu

köprü pozisyonu

Kamasutranın en zorlu vuruş pozisyonları arasında olan köprü pozisyonunda erkeğin son derece esnek olması gerekir. Erkek köprü kurar, kadın ise erkeğin üstüne çıkarak ayaklarından aldığı kuvvetle yukarı aşağı hareketler yaparak cinsel birleşmeyi gerçekleştirir.

4. Ayrılan bambu pozisyonu

ayrılan bambu pozisyonu

Kadının sırtüstü uzandığı bu pozisyonda bir bacağını erkeğin omzuna uzatırken diğer bacağını erkeğin oturması için uzatır. Erkek de bir eliyle oturduğu bacağı diğer eliyle de omzundaki bacağı tutarak cinsel birleşmeyi sağlar.

5. Toe Kurbağa pozisyonu

toe kurbağa pozisyonu

Kadının sırtüstü uzanıp bacaklarını açtığı bu pozisyonda, erkek kadının üstünde ileri geri hareketler yapar. Kontrol çoğunlukla erkektedir fakat kadın bacaklarını erkeğin beline sararak kontrolü erkekle paylaşabilir.

6. Fişek pozisyonu

fişek pozisyonu

Kadın sırtüstü yere uzanır ve dizlerini kendisine doğru çekerek bacaklarını kaldırır. Erkek ise dizlerinin üzerinde durur, bu pozisyonda yüzü kadına dönüktür. Kadın ayaklarını erkeğin göğüsüne koyar, erkek ise ellerini kadının dizlerine koyar. Bu şekilde denge sağlanır.

7. Kıvrılmış melek pozisyonu

kıvrılmış melek pozisyonu

Seks esnasında fazla yorulmak istemeyen kişiler ya da hamileler için ideal olan bu pozisyonda, kadın yana dönük bir şekilde uzanır ve dizlerini kendisine çeker. Erkek de kadının arkasında kaşık pozisyonu alarak birleşmeyi gerçekleşir. Bu pozisyonda birden fazla cinsel ilişki türlerini deneyebilirsiniz.

8. Binici pozisyonu

binici pozisyonu

Erkek ayaklarını uzatarak sırtüstü uzanır. Kadın da sırtı dönük bir şekilde erkeğin kucağına oturur ve dengesini sağlayabilmek için erkeğin bacaklarını tutar.

9. Kahraman pozisyonu

kahraman pozisyonu

Kadın sırtüstü uzanır ve dizlerini göğüslerine çekerek ayaklarını havaya kaldırır. Erkek de dizleri üstüne oturarak kadının kalçasının önünde durur. Kontrolün erkekte olduğu bu pozisyona uzun süre devam edilmemelidir.

10. Kavrama pozisyonu

kavrama pozisyonu

Misyoner pozisyonuyla benzerlik gösteren bu pozisyonda kontrol kadındadır. Kadın sırtüstü uzanarak kalçasını birleşme esnasında yukarı kaldırır.

11. Öğle keyfi pozisyonu

öğle keyfi pozisyonu

Uzun bir seks sonrası dinlenme pozisyonu olarak kullanılan bu pozisyonda, erkek yana doğu uzanır. Kadın da sırtüstü uzanır ve tam açı yapacak şekilde erkeğe yaklaşır. Kadının bacakları erkeğin belinde durur ve birleşme gerçekleştirilir.

12. Arkadan pozisyon

arkadan pozisyon

Çoklu orgazma ulaşmayı denemek isteyenler için ideal olan bu pozisyonda, kadın erkeğe arkasını döner. Erkek ise kadının arkasından sarılır ve birleşme sağlanır.

13. Çarpı pozisyonu

çarpı pozisyonu

Kadın bir bacağını düz bir şekilde uzatırken diğerini göğüsüne kadar kendisine çeker. Erkek de kadının bacaklarının arasına, uzanan bacağının üzerine oturarak birleşmeyi gerçekleştirir.

14. Oturma pozisyonu

oturma pozisyonu

Erkek bir sandalyeye oturur. Kadın ise sırtı dönük bir şekilde erkeğin kucağına oturur. Yorgun erkekler ve hamile kadınlar için ideal olan bu pozisyonda kontrol kadındadır.

15. Tominagi pozisyonu

tominagi pozisyonu

Kadın sırtüstü uzanır ve bacaklarını göğüsüne kadar çeker. Erkek de kadının kalçasının önünde dizlerinin üzerinde oturarak birleşmeyi sağlar.

16. Dizüstü pozisyonu

dizüstü pozisyonu

Kadın ve erkek karşılıklı olarak dizüstü oturur. Kadın bacaklarını açar, erkek de kadının bacakları arasından birleşmeyi gerçekleştirir.

17. Yerleşmiş top pozisyonu

yerleşmiş top pozisyonu

Erkek yarı oturarak dururken, kadın çömelerek erkeğin kucağına oturur. Erkek, kadının beline sarılarak dengeyi sağlar. Kontrol kadındır.

18. Tarla sürme pozisyonu

tarla sürme pozisyonu

Kadın dirseklerinden güç alarak yatağın ucuna, bacakları dışarıda kalacak şekilde uzanır. Erkek de kadının kalçasını kaldırarak birleşmeyi sağlar. Bu pozisyon için güçlü kol kaslarına sahip olmanız gerekir.

19. Parlayan ardıç pozisyonu

parlayan ardıç pozisyonu

Erkek bacaklarını uzatarak oturur, kadın ise erkeğin üzerine çıkar ve ileri geri hareketlerle birleşmeyi gerçekleştirir. Kontrol kadındadır.

20. Kanca pozisyonu

kanca pozisyonu

Erkek yan yatar, kadın da yüzü erkeğin ayaklarına gelecek şekilde yan yatar. Erkeğin bacaklarını kendi bacakları arasına alan kadının oldukça esnek olması gerekir.

21. Klasik pozisyon

klasik pozisyon

Kadın sırtüstü uzanarak bacaklarını hafifçe aralar. Erkek de elleriyle yerden destek alarak kadının bacakları arasına girer. Bu pozisyonda her iki tarafın birbirine bakması sekse derinlik kattığı gibi yakınlık kurulması açısından da önemlidir.

22. Fan pozisyonu

fan pozisyonu

Kadın erkeğe sırtını dönerek masanın üzerine doğru eğilir. Dirseklerini çapraz bir şekilde koyarak masadan destek alır. Bu pozisyonda ne kadar aşağıda kalırsa alacağı zevk o kadar fazla olur. Erkek ise kadının arkasından kalçalarını tutarak birleşmeyi gerçekleştirir. Kontrol erkektedir.

23. Sfenks pozisyonu

sfenks pozisyonu

Erkek için oldukça yorucu olan bu pozisyon kadının orgazma ulaşmasını kolaylaştırır. Kadın yüzüstü yere uzanır ve dirseklerinden destek alır. Bir bacağı dümdüz uzatılmış dururken diğer bacağı dizden bükülü bir şekilde durur. Erkek ise bu pozisyonda kadına arkadan yaklaşır ve tüm gücü kollarından alır. Kadının arkasından birleşmeyi gerçekleştirir.

24. Salyangoz pozisyonu

salyangoz pozisyonu

Kadın sırtüstü uzanarak dizlerini göğüsüne kadar çeker. Erkek ise dizlerinin üzerinde çömelir ve ellerinden destek alarak kadının bacaklarının arasında dengesini sağlar. Kadın ise yorulduğunda bacaklarını erkeğin omuzlarına koyarak dinlenebilir. Erkeğin ileri geri hareketleriyle birleşme sağlanır.

25. Kayma pozisyonu

kayma pozisyonu

Kamasutranın kolay pozisyonlarından biri olan bu pozisyonda kadın, sırtüstü uzanır ve başının altına bir yastık alabilir. Erkek de ellerini arkadan destek alacak şekilde uzatarak, dizlerinin üzerine oturur. Kadın bacaklarını bükerek, kalçasını kaldırır. Hareketi kadının, dengeyi ise erkeğin sağladığı bu pozisyonda oldukça derin bir birleşme gerçekleşebilir.

26. Kışkırtma pozisyonu

kışkırtma pozisyonu

Kadın kollarını dirseklerine kadar bükerek öne doğru eğilir ve pozisyondaki gücünü ön kol kaslarından alır. Erkek ise kadının arkasına geçerek öne doğru eğilir ve birleşmeyi gerçekleştirir. Erkeğin elleri boşta olacağı için çoklu orgazmı sağlayabilmesi açısından kadının göğüslerini ya da klitorisini uyarabilir.

27. Kolon pozisyonu

kolon pozisyonu

Anal seks için uygun olan bu pozisyonda, erkek kadının arkasında ayakta durur. Kolon bölgesinde birleşmeyi gerçekleştirir.

28. Çömelmiş kaplan pozisyonu

çömelmiş kaplan pozisyonu

Erkek için kolay fakat kadın için zorlayıcı olan bu pozisyonda kadın oldukça güçlü kalça kaslarına sahip olmalıdır. Erkek yatağa sırtüstü uzanır ve bacaklarını yataktan aşağıya sarkıtır. Kadının sırtı erkeğe dönüktür ve kadın erkeğin üzerinde çömelmiş bir şekilde birleşme hareketini gerçekleştirir.

29. Menteşe pozisyonu

menteşe pozisyonu

Kamasutra pozisyonlarında dengenin kurulmasının oldukça zor olduğu bir pozisyondur. Kadın dizleri üstüne çöker ve bu esnada dirseklerinden destek alır. Erkek dizlerinin üstüne çöker ve bu esnada yalnızca bir elinden destek alır. Kontrol erkektedir.

30. Gemi pozisyonu

gemi pozisyonu

Tüm kontrolün kadında olduğu bu pozisyon özellikle erkeğin yorgun olduğu günler için idealdir. Erkek sırtüstü uzanır ve kadın bacaklarını erkeğin her iki tarafından da sarkıtarak üzerine yerleşir.

31. Denge pozisyonu

denge pozisyonu

Erkeğin G noktasını uyarmasına olanak sağlayan bu pozisyon tam bir denge pozisyonudur. Erkek bacaklarını açarak sırtüstü uzanır ve kadın arkası dönük bir şekilde erkeğin üzerine oturur. Bacaklarını göğüslerine kadar geçip, kollarını göğüslerinin önünde tutması gerekir. Erkek kadını kalçalarından tutarak destekler ve hareketi kalçaları tutan elleriyşe gerçekleştirir. Kadın dilerse elleriyle erkeğin perinesini uyarabilir.

32. Kurbağa pozisyonu

kurbağa pozisyonu

Kamasutranın bu pozisyonu için kadın oldukça güçlü kalça ve bacak kaslarına sahip olmalıdır. Erkek yatağın ucuna oturur ve bir ayağı yere değer. Kadın ise erkeğe sırtı dönük bir şekilde kurbağa gibi çömelir ve kucağına oturur. Kadının kontrolünde olan bu pozisyonda birleşmeden sonra, ileri geri hareketlerle orgazm sağlanır.

33. Mum pozisyonu

mum pozisyonu

Kadın kalçasının ve başının altına birer yastık koyarak sırtüstü uzanır. Bacaklarını dizlerinden bükerek kendisine çeker fakat ayaklarını havada tutar. Erkek ise bacakları kadının iki yanına gelecek şekilde dizleri üzerine oturur ve ileri geri hareketleri ile birlikteliği sağlar.

34. Zafer kemeri pozisyonu

zafer kemeri pozisyonu

Bu pozisyonu için kadının çok esnek olması gerekir. Kadın dizlerini kırarak erkeğin bacaklarının üstünde sırtüstü yatar. Kadının başı erkeğin ayaklarının arasında kalır. Erkek ise bacaklarını uzatarak oturur ve birleşme gerçekleşir.

35. Balkon pozisyonu

balkon pozisyonu

Bu pozisyon daha çok kadının enerjik olduğu durumlarda tercih edilir. Erkek bacaklarını uzatarak yere oturur ve bir eliyle de duruşunu dengeler. Kadın ise yüzü yere bakacak şekilde erkeğin üzerine oturur ve iki eliyle yerden destek alarak duruşunu destekler.

36. Klips pozisyonu

klips pozisyonu

Tüm kontrolün kadında olduğu bu pozisyonda, erkek kapalı bir şekilde ayaklarını uzatır. Kadın bacaklarını iki yana açarak, erkeğin üstüne oturur ve ellerinden destek alarak geriye doğru eğilir. Bu şekilde birleşme gerçekleştirilir.

37. Fısıltı pozisyonu

fısıltı pozisyonu

Erkek yan dönerek uzanır, kadın ise bacaklarını bükerek yan dönmüş şekilde erkeğin karşısına geçer. Kadın bacaklarını erkeğin beline sıkıca sarar.

38. Kenetlenme pozisyonu

kenetlenme pozisyonu

Fazlasıyla güç ve enerji gerektiren bu pozisyon açık alanda seks için idealdir. Erkek ayakta durup kadını kucağına alır. Kadın ayaklarını erkeğin beline kenetler ve erkek de kadının kalçasını ya da belini tutarak duruşunu destekler. Kadın pozisyonundaki duruşunu destekleyebilmek için sırtını duvara yaslayarak yardım alabilir.

39. Meydan okuma pozisyonu

meydan okuma pozisyonu

Bu pozisyon için güçlü bir sandalyeye ve dengede durabilme yeteneğine ihtiyaç vardır. Kadın sandalyenin üzerine çıkıp dizlerini bükerek öne doğru eğilir. Erkek ise kadının arkasında ayakta durarak belinden tutar ve ileri geri hareketlerle birleşmeyi sağlar.

40. Diz çökmüş el arabası pozisyonu

dizçökmüş el arabası pozisyonu

Özellikle kadın için yorucu olan bu pozisyonda, kadın bir bacağının üzerine diz çökerken diğerini havaya düz bir şekilde kaldırır. Havaya kaldırdığı bacağının zıt kolunu ise yere paralel uzatarak dengesini kurar. Erkek de kadının arkasında diz çöker. Kadının kalçalarını tutarak dengesini kurmasına yardımcı olur.

41. Örümcek pozisyonu

örümcek pozisyonu

Erkek bacaklarını açarak oturur ve ellerinden destek alabilmek için avuç içleri yere değecek şekilde arkaya uzanır. Kadın ise bacaklarını erkeğin iki yanına açarak kucağına oturur. Kontrolün tamamen kadında olduğu bu pozisyonda, kadın da tıpkı erkek gibi ellerini arkaya uzatarak birleşmeyi sağlar.

42. Bükülme pozisyonu

bükülme pozisyonu

Kamasutranın bu pozisyonu özellikle yorgun çiftlerin birleşmesi için tercih edilir. Kadın, kalçasını havada tutabilmesi için yastığın üzerine doğru sırtüstü uzanır. Erkek ise kadının bacaklarının arkasında oturarak, kendi bacaklarını kadının başının iki yanına uzatır. Erkeğin kadını kendisine çekmesiyle gerçekleşen pozisyonda erkeğin esnek olması gerekir.

43. Şezlong pozisyonu

şezlong pozisyonu

Kadın ve erkeğin kontrolü aynı anda sağladığı bu pozisyon için çiftin güçlü olması gerekir. Erkek ellerini arkaya yaslayarak kalçasının üzerine oturur. Kadın ise başının altına bir yastık alır ve bacaklarını erkeğin omuzlarına uzatır. Erkeğin bacaklarının arasında sırtüstü uzanır ve çiftler bu şekilde cinsel birleşmeyi gerçekleştirirler.

44. Şelale pozisyonu

şelale pozisyonu

Oldukça esneklik ve güç isteyen bu pozisyon için çok fazla dikkat edilmesi gerekir. Erkek bir sandalye üzerinde otururken kadın onun kucağına yerleşir. Cinsel birleşme gerçekleştikten sonra kadın kendini geriye doğru atar. Bacaklarını erkeğin beline dolar. Erkeğin elleri boşta kalacağı için kadının göğüslerini tutması birleşmenin derinliğini artırabilir.

45. Çift kat pozisyonu

çift kat pozisyonu

Erkek sırtüstü yatar. Kadın sırtı dönük bir şekilde erkeğin üzerine uzanır ve dirseklerinden destek alır. Bacaklarını, erkeğin bacakları üzerine bükerek koyar. Erkek de kadını belinden tutarak dengesini kurmasını sağlar. Bu pozisyon genellikle ilişki esnasında pozisyon değiştirirken kullanılabilir.

46. Basket pozisyonu

basket pozisyonu

Kamasutranın bu pozisyonu göğüs orgazmı için elverişlidir. Erkek bir bacağını uzatırken diğer bacağını dizinden bükerek oturur. Kadın ise erkeğin kucağına oturur ve ilişkinin kontrolünü sağlar. Erkeğin elleri boş olacağı için kadının kalçalarını dengenin daha iyi sağlanabilmesi için tutabilir.

47. Yunus pozisyonu

yunus pozisyonu

Kadın sırtüstü uzanır. Erkek ise kadının bacakları arasına yerleşerek, kalçalarını kaldırır. Kadının tüm vücut ağırlığı omuzları ve başına paylaştırılacağı için bu pozisyonun çok uzun süre devam ettirilmesi tavsiye edilmez.

48. Ters kovboy pozisyonu

ters kovboy pozisyonu

Erkek sırtüstü uzanır. Kadın ise sırtı dönük bir şekilde erkeğin kucağına oturur. Dengesini sağlayabilmek için erkeğin bacaklarına ellerini koyarak yukarı aşağı hareketlerle birleşmeyi gerçekleştirir.

49. Lotus çiçeği pozisyonu

lotus pozisyonu

Erkek bağdaş kurarak oturur. Kadın ise bacaklarını erkeğin beline dolayarak, kucağına oturur. Kontrol yer yer kadında olsa da erkek kadının kalçasını tutarak kontrolü eline alabilir. İlişki esnasında kadın ve erkeğin yüzü birbirine dönük olduğu için derin bir birleşme sağlanabilir.

50. Dik lotus pozisyonu

dik açı pozisyonu

Kadın bacakları yataktan ya da masadan sarkacak şekilde sırtüstü uzanır. Başının altına yastık alabilir. Erkek ise kadının bacakları arasında ayakta durarak birleşmeyi gerçekleştirir.

51. Amazon pozisyonu

amazon pozisyonu

Erkek bir sandalyeye oturur. Kadın ise erkeğin kucağına oturur ve kadının ayaklarının yere değmesi gerekir. Bu sebeple buna uygun bir sandalye yüksekliği seçilmeli. Çoklu orgazmı sağlamak için elverişli bir pozisyondur.

52. Kapanma pozisyonu

kapanma pozisyonu

Hamileler için uygun olan bu pozisyonu, romantik bir birleşme isteyenler de tercih edilebilir. Partnerlerin her ikisi de dizlerini çekebildiği kadar çekerek kaşık pozisyonunda yan uzanırlar. Kadının sırtı erkeğe dönüktür.

53. Yıldız pozisyonu

yıldız pozisyonu

Kadın bir bacağını dizinden büküp, diğer bacağını uzatarak sırt üstü yatar. Erkek, kadının uzattığı bacağı kalçasının altına alarak kadının bacakları arasına girer. Erkek dengeyi koruyabilmek için arkaya yaslanarak ellerinden güç alabilir.

54. Amuda kalkma pozisyonu

amuda kalkma pozisyonu

Erkek ayakta iken kadın ellerinden güç alarak bacaklarını erkeğe doğru kaldırır. Fiziksel olarak kadının kol kaslarının çok güçlü olması gereken bu pozisyonda erkek kadının kalçalarından tutarak dengede kalmasına yardımcı olur.

55. Atlıkarınca pozisyonu

atlıkarınca pozisyonu

Erkek arkasına yaslanarak bağdaş kurma pozisyonunda oturur ve dengesini sağlamak için ellerini arkasına koyar. Kadın kolları ile erkeğin başını kollarının arasına alır ve at binme pozisyonunda erkeğin kucağına oturur. Erkek destek almak amaçlı arkasına yaslanabilir, bu pozisyonda kontrolü elinde bulunduran kadın hızı ve derinliği kendisi belirler.

56. Süper 8 pozisyonu

süper 8 pozisyonu

Kadın kalçasının altına yastık koyarak sırtının üzerine uzanır ve bacaklarını açar. Kadının bacaklarının arasına giren erkek kollarından destek alabilir. Çift yönlü olan bu pozisyonda hem kadın hem erkek hızı ve derinliği belirleyebilir.

57. Doruk noktası pozisyonu

doruk noktası pozisyonu

Ayakta olan bu pozisyonda erkek kadını kucağına alır ve dizlerini hafifçe büker. Kadın kollar ile erkeğin boynuna, bacakları ile de erkeğin beline sarılır. Erkeğin güçlü olması gereken bu pozisyonda kolaylık sağlamak amacıyla pozisyona oturarak başlamak daha sağlıklı olur.

58. Ayakta el arabası pozisyonu

ayakta el arabası pozisyonu

Kadın köpek pozisyonuna benzeyen bu pozisyonda, kollarını dirsekten büküp bir yastık üzerine koyar. Erkek dizleri bükük bir şekilde arkadan yaklaşarak birleşmeyi gerçekleştirir. Oldukça zor ve tehlikeli olan bu pozisyonda birleşme başladıktan sonra erkek, kadının ayak bileklerinden tutarak hafifçe yukarıya kaldırır.

59. Köpek pozisyonu

köpek pozisyonu

Daha çok doggy olarak bilinen bu klasik pozisyon, her iki taraf için fazlasıyla keyiflidir çünkü birleşmede her iki taraf için de maksimum temas sağlanır. Kadın dizlerinin üzerine çökerek kollarından destek alır. Erkek ise arkadan, kadını kalçalarından tutarak hızı ve derinliği kontrol eder.

60. Nirvana pozisyonu

nirvana

Klasik pozisyonlardan birisi olan nirvana pozisyonunda, kadın bacakları birbirine yapışık bir şekilde sırtüstü uzanarak elleriyle de yatağın baş kısmını tutar. Erkek de kadını bacaklarının arasına alarak üste geçer ve birleşmeyi başlatır.

61. Kilit pozisyonu

kilit pozisyonu

Çiftlerin yüz yüze baktıkları bu pozisyonda yakınlık kurmaları daha kolaydır. Kadının yüksek bir masanın üzerine oturup elleriyle de arkasına yaslanarak güç aldığı bu pozisyonda, erkek ayaktadır. Kadın ayaklarını erkeğin beline dolar ve birleşme bu şekilde gerçekleşir.

62. Rock 'n' roll

rock 'n' roll

Kadın sırtüstü uzanır ve ayaklarını yüzüne doğru çekerek havaya kaldırır. Kadının ters takla atacakmış gibi durduğu bu pozisyonda başının altına bir yastık alması gerekir. Erkek dizlerinin üzerine çökerek kadının kalçasını kaldırır ve birleşme bu şekilde gerçekleşir.

63. Geri kayma pozisyonu

geri kayma pozisyonu

Erkek sırtına yastık alarak yatağın kenarına oturur ve bacaklarını yataktan aşağıya sarkıtır. Kadın dizlerini erkeğin omzuna gelecek şekilde bükerek erkeğin kucağına oturur. Kadın elleriyle zeminden destek alabilir.

64. Çapraz anahtar pozisyonu

çapraz anahtar pozisyonu

Kadın yatağın ucuna sırtüstü uzatır. Bacaklarını ise havaya çapraz bir şekilde kaldırır. Erkek de kadının bacaklarının arasında durarak, ayak bileklerinden tutar.

65. Maymun pozisyonu

maymun pozisyonu

Bu pozisyonda erkek sırtüstü uzanarak dizlerini göğüslerine kadar çeker. Kadın sırtı dönük bir şekilde erkeğin üzerine yerleşerek ayaklarından aldığı güçle hareket eder. Birleşme gerçekleştikten sonra bütün hareketler kadının kontrolündedir.

66. Açık lotus pozisyonu

açık lotus pozisyonu

Kadın bağdaş kurarak sırtüstü uzanır ve ayakları tavanı gösterir. Erkek ise dizlerinin üzerinde durarak kadının bacakları arasından birleşmeyi gerçekleştirir. Erkek elleriyle destek alabilir.

67. Tamamen açık pozisyon

tamamen açık pozisyon

Kadın başının altına bir yastık alarak sırtüstü uzanır. Erkek de kadının bacakları arasında diz çökerek, kadının kalçalarını elleriyle kaldırır. Kadın da birleşme esnasında bacaklarını erkeğin beline dolar.

68. Indrani pozisyonu

ındrani pozisyonu

Kadın sırtüstü uzandığı yerde, bacaklarını çekebildiği kadar göğüslerine çeker. Erkek ise kadının bacakları arasında dizleri üstüne oturarak birleşmeyi gerçekleştirir. Elleri boşta kalan kadın erkeği kendisine çekerek pozisyona derinlik katabilir.

69. Askıya alınmış pozisyon

askıya alınmış pozisyon

Kamasutranın bu pozisyonu için erkeğin oldukça güçlü olması gerekir. Erkek duvardan güç alacak şekilde, duvara yaslanır ve kadını kalçasından tutarak kucağına alır. Kadın da bacakları ve kalçası ile erkeği sıkıca kavrar.

70. Askılı makas pozisyonu

askılı makas pozisyonu

Kamasutranın en zor pozisyonu bu pozisyondur. Hem kadının hem de erkeğin güçlü ve esnek olması gerekir. Kadın, ayak bilekleri yatakta olacak şekilde bir eliyle yerden destek alarak yan uzanır. Erkek; kadının alttaki bacağının her iki yanında bacakları olacak şekilde pozisyon alır ve diğer bacağı da eliyle havaya kaldırır.

71. Pervane pozisyonu

pervane pozisyonu

Büyük penisli erkekler için ideal olan bu pozisyonda, kadın bacaklarını birleştirip sırtüstü uzanır. Erkek yüzünü kadının ayaklarına gelecek şekilde pozisyon alır ve ileri geri hareketlerle birleşmeyi gerçekleştirir.

72. Eğilmiş kaplan pozisyonu

eğilmiş kaplan pozisyonu

Erkeğin bacaklarını uzattığı pozisyonda, kadın yüzü erkeğin ayaklarına bakacak şekilde kucağına oturur. Birleşmenin hızını kadın belirler.

73. Çapraz çizgi pozisyonu

çapraz çizgi pozisyonu

Kadın bacaklarını açarak erkeğe arkasını dönerek uzanır. Erkek ise kadına dik olacak pozisyonda yanına uzanır. Kadın üstte olan bacağını kaldırır, erkek kadının bacaklarının arasına girerek birleşmeyi gerçekleştirir.

74. Erotik V pozisyonu

erotik v pozisyonu

Erkeğin ayakta olduğu bu pozisyonda kadın yüksek bir yerin kenarına oturur. Kadın destek almak için kollarını erkeğin boynuna dolar. Kadın arkasına doğru yaslanmış bir şekilde bacaklarını, dizleri erkeğin omzuna gelecek seviyeye kadar kaldırır. Erkek kontrolün tamamen kendisinde olmasından dolayı kadının kalçalarını tutarak dengeyi sağlar.

75. Catherine tekerliği pozisyonu

catherine tekerliği pozisyonu

Kadın ve erkeğin karşılıklı oturarak başladıkları bu pozisyonda kadın bacaklarını erkeğin beline dolar. Birleşme gerçekleştikten sonra erkek bir bacağını üstten kadına dolar.

76. Şehvetli X pozisyonu

şehvetli x pozisyonu

Erkek sırtüstü yere uzanır, kadın ise tam ters pozisyonda suratı yere bakacak şekilde ve yüzü erkeğin ayaklarına gelecek şekilde uzanır. Kadın kollarıyla erkeğin bacaklarını sararken, bacakları erkeğin belini sarar ve birleşme bu şekilde sağlanır.

77. Omuzda duruş pozisyonu

omuzda duruş pozisyonu

Kadının sırtüstü durduğu bu pozisyonda, ayaklarını erkeğin boynuna dolayarak ve erkekten güç alarak kendisini omuzlarını üstünde durana kadar kaldırır. Erkek diz çökmüş bir pozisyonda kadına yaklaşarak ve kadının ayak bileklerini tutarak omzuna yerleşmesine yardımcı olur.

78. Kayık pozisyonu

kayık pozisyonu

İlk önce erkek arkasına yaslanır ve kadın kucağına oturur. Birleşme sağlandıktan sonra erkek dizlerini kaldırarak doğrulur ve çift yüzleri birbirine bakacak şekilde bir duruş sağlar.

79. Zen duruşu pozisyonu

zen duruşu pozisyonu

Erkek ve kadın yüzleri birbirine dönük bir şekilde yatarlar. Kadın üst tarafta kalan bacağını erkeğe dolayarak cinsel birleşmeyi gerçekleştirir.

80. Heyelan pozisyonu

heyelan pozisyonu

Kadın dirsekleri üzerinde yüzüstü uzanır. Erkek bacaklarını kadının belinin her iki yanına koyar ve ellerinden destek alır. Dairesel hareketlerle de birleşmeyi gerçekleştirir.

81. Süpernova pozisyonu

süpernova pozisyonu

Erkek vücudunun üst kısmı yere değecek şekilde yatağa uzanır. Kadın ise bacaklarını açarak erkeğin kucağına oturur ve arkaya yaslanarak ellerinden destek alır.

82. Dengeli çömelme pozisyonu

dengeli çömelme pozisyonu

Kadın yatağın üzerinde dizlerini bükerek dururken, erkek kalçasından tutarak destekler. Kadının sırtı erkeğe dönüktür.

83. Taşıyıcı omuz pozisyonu

Sırtüstü uzanan kadın, bacaklarını yukarı doğru kaldırır. Erkek ise kadının önünde dizlerinin üzerinde oturur ve kadının bacaklarını omuzlarına alarak birleşmeyi sağlar.

84. Baştan çıkarma pozisyonu

Kadının esnek olması gereken bu pozisyonda, kadın bacaklarını kalçasının altına alarak sırtüstü uzanır. Erkek de dengesini kollarıyla sağlayarak kadının üzerine uzanır ve birleşme gerçekleşir.

85. Şehvetli bacak pozisyonu

Oldukça esneklik gerektiren bu pozisyonda kadın, eğilen erkeğin omzuna bacağını koyar. Daha sonra erkek yavaşça doğrulur.

86. Aşk üçgeni pozisyonu

Kadın dizlerini bükerek sırtüstü uzanır. Erkek ise dengesini dizlerinden sağlayarak kadının üzerine uzanır. Bu pozisyonda tüm kontrol kadındadır.

87. Y eğrisi pozisyonu

Erkeğin güçlü olmasını gerektiren bu pozisyonda kadın, vücudunun üst kısmı yataktan sarkacak şekilde uzanır. Erkek ise arkadan kadının üzerine uzanarak birleşmeyi gerçekleştirir.

88. Sihirli dağ pozisyonu

Yastıklardan oluşturulan yükseltinin üzerine kadın diz çökerek eğilir. Erkek, bacakları kadının iki yanında kalacak şekilde kadının arkasında pozisyonunu alır.

89. Dizüstü pozisyonu

Erkek bir sandalyeye oturur, kadın da bacakları erkeğin omzuna gelecek şekilde kucağına oturur. Kontrol kadındadır.

90. Merdiven ustası pozisyonu

Kadın merdiven basamağında diz çöker ve ellerini bir üstteki merdivene koyarak dengeyi sağlar. Erkek destek amaçlı kadının belini tutar ve boyuna göre dizlerini bükerek birkaç basamak aşağıda durur.

91. Denizkızı pozisyonu

Kadın masanın kenarına uzanır. Bacaklarını dik bir şekilde havaya kaldırır. Erkeğin ayakta durduğu bu pozisyonda kontrol erkektedir.

92. Yardımcı pozisyonu

Kadın arkası erkeğe dönük şekilde yan tarafına uzanır. Erkek kadının arkasında diz çöker ve kadının bir bacağını kendi bacakları arasına alır.

93. Kalça ustası pozisyonu

Erkek sırtüstü uzanıp bacaklarını hafifçe aralar. Kadın, sırtı erkeğin yüzüne dönük olacak şekilde erkeğin kucağına oturarak pozisyonunu alır.

94. Kelebek pozisyonu

Kadın, kalçası masanın kenarına gelecek şekilde uzanır. Erkek elleriyla kadının kalçasından tutarak, kadının bacaklarını omzuna atmasına yardımcı olur.

95. Yan samba pozisyonu

Kadın, yan tarafına bacakları önünde dik olacak şekilde uzanır. Erkek arkaya geçip elleriyle kendini kaldırır ve pozisyonunu alır.

96. Yan sele pozisyonu

Erkek bacaklarını düz bir şekilde uzatır. Kadın da bacaklarının her ikisini de erkeğin bir tarafına gelecek şekilde koyarak üzerine oturur.

97. Evlilik teklifi pozisyonu

Kadın ve erkek karşılıklı olarak diz çöker. Birbirlerine çapraz dizlerini bükerler. Ayrıca çiftin yüzünün birbirine dönük olması pozisyona derinlik katar.

98. G noktasının gücü pozisyonu

Kadın sırtüstü uzanarak, bacaklarını göğüsüne kadar çeker ve kalçasını olabildiğince yukarı kaldırır. Erkek ise kadının önünde dizleri üzerinde durur ve ayaklarından tutar. Bunun sebebi; kadının dengesini sağlayabilmesi içindir. Kadın dilerse erkeğin bacaklarını da tutarak dengesini sağlama alabilir. Kadının esnek olması pozisyonun kolay gerçekleştirilmesini sağlar.

99. Kızak pozisyonu

Erkek bacaklarını iki yana açarak sırtüstü uzanır. Kadın da bacaklarını birleştirmiş bir şekilde erkeğin üzerine uzanarak birleşmeyi sağlar.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler