2 tonluk LPG tankı patladı, çok sayıda yaralı var

Kamboçya’da bir gaz dolum istasyonunda patlama meydana geldi. O anlar yoldan geçmekte olan bir aracın kamerasına yansıdı.

Patlama, Siem Reap şehrinde bir yakıt istasyonunda meydana geldi. İstasyonda bulunan tenkerdeki 2 tonluk LPG yakıtının istasyonun deposuna aktarılması sırasında bir anda alevler yükseldi ve patlama oldu.

Patlama sonucunda oradan geçen 1’i polis, 2’si ABD ve İngiliz vatandaşı turistler olmak üzere 13 kişi yaralandı. Yaralananlardan 7’sinin durumunun ciddi olduğu ve hastaneye kaldırıldığını bildirildi. Patlamanın etkisiyle istasyonun önünde park halinde duran 2 motor zarar görürken, yanında bulunan markette de hasar meydana geldi.

Polis, patlamanın sebebinin araştırıldığını açıkladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Dolum ve boşaltım sırasında araçlar iyi topraklama yapılmamış olabilir. Eh onlar da cehalette bizden kalır değil. O yüzden dolum sırasında sigara da sebep olur. Başımızdan geçti. Ucuz atlatılmış.
TS 11939 standardının ne kadar gerekli olduğunu görmüş bulunmaktayız.
Türkiye ve Avrupa'da boşuna bu kadar standart ve kural getirilmiyor. Aynen böyle havaya uçar, ağzında sigara LPG dolumu yapılırsa, teçhizat eski ve yetersiz olursa böyle olur. Geçmiş olsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler