HABER

Kamer Genç'ten bomba iddia

CHP'li Kamer Genç, Bülent Arınç'la ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, ''Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın dün TBMM Genel Kurulu'nda söylediklerinden 'Kürtlere özerklik verilecek, Kürdistan kurulacak' gibi bir anlam da çıktığını'' iddia etti. Genç, hükümetin ''Yeşil'' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın yerini bildiğini ve onu koruduğunu öne sürdü
Kamer Genç'ten bomba iddia Genç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in, bütçenin görüşüldüğü Genel Kurulun dünkü birleşiminde kendisine söz vermemek için direndiğini söyledi.

İktidarın faili meçhul cinayetleri aydınlatmak istediğini, ancak aynı zamanda yerini bildiği halde "Yeşili" koruduğunu ileri süren Genç, "Bülent Arınç'a Kubilay'ı sordum, O da 'sen kirli fenerine bak' dedi. Bu feneri kirleten ben değilim, AK Parti'dir. Ülkeye adalet duygusu gelene kadar da bu fenerle gezeceğim. Ancak fener de gittikçe kirleniyor" dedi.

Genç, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın, "Kaç senedir buradasın, Dersim'le ilgili ne getirdin buraya?" dediğini ifade ederek, geçen dönemlerde bir çok soru önergesi vererek bu konuyu gündeme getirdiğini söyledi.

Genç, "Arınç, dün bana o kadar sataştığı, küçük düşürdüğü halde, başkan önce söz vermedi sonra da bir dakika söz verdi. Bir dakikada ne söylenebilir? Arınç'ın söylediklerinden, 'Kürt'lere özerklik verilecek, Kürdistan kurulacak' gibi bir anlam da çıkıyor" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
arınçın kendisi saatli bomba bölmeye parçalamaya ayarlı bir bomba arınç.
allah BİZİ BU ArINÇlArDAN KOrUSUN.ZAtEN YAŞLARIdA İLErLİYOR YA KANSER YA VEREM YADA aİdsTEN gİDER BUNLAR.)))
sayı vekilim ne derse doğru der Allah sana uzun ömür ve sağlık versin sayın kamer genç vekilim.
Geri Dön