HABER

Kamu-Sen'den 'Kınalı Kuzular' dizisine destek

ANKARA (İHA) - Türkiye Kamu-Sen, Çanakkale Savaşını ve yaşanan olayları anlatan 'Kınalı Kuzular' dizisine büyük destek verecek.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamada, TRT-1'de yayınlanacak olan dizinin seyredilmesi için 400 bin üyeye cep telefonundan mesaj çekileceği bildirildi. Açıklamada, "Türkiye Kamu-Sen üyelerine bayrağı ve üniter yapısının Avrupa Birliği dayatmalarıyla tartışmaya açıldığı bir dönemde vatanımızın hangi şartlarda ve ruhla vatan edilişinin anlatıldığı dizininin 28 Kasım 2006 Salı Günü ve her Salı TRT-1'de saat 20.30'da yayınlanacağı hatırlatılacak" denildi.

Sendikanın sadece ücret sendikacılığı yapmadığı milli ve manevi değerlerin korunup yaşatılması, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğünün sağlanması konusunda da Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olarak hassasiyetini ortaya koyacağı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Türkiye Kamu-Sen adaba, ahlaka, gelenek ve göreneklerimize aykırı, milli ve manevi değerlerimizi yıpratan yayınların çoğaldığı dizilerle Türk milletinin uyutulduğu ve bazı değerlerimizin yok edildiği bir dönemde TRT'nin kamu yayıncılığı sorumluluğu içerisinde böyle bir diziyi yayınlamasını takdirle karşılıyoruz".

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler