Kan donduran olay! Kendini böyle savundu

Kayseri'de, tartıştığı eşi Gizem Vural Dik'i (27) tabancayla başından vurarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Mehmet Dik (32) hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Mehmet Dik, eşi ile taşınacakları evle ilgili maddi sorunlar nedeniyle tartıştıklarını söyleyerek, "Beni aldattığını da düşünüyordum. Ancak, net bir bilgi sahibi değildim. Bana hakaret etti" dedi.

Kan donduran olay! Kendini böyle savundu

Geçen 9 Eylül'de, Melikgazi ilçesi Tavlusun Mahallesi'nde meydana gelen olayda klima tamircisi Mehmet Dik, 4 yıllık eşi Gizem Vural Dik ile 3 yaşındaki oğulları evde olmadığı sırada, tartıştı. Mehmet Dik, eşini tabancayla başına ateş ederek öldürüp, kaçtı.

Daha sonra polisi arayıp, eşini öldürdüğünü söyleyen Mehmet Dik, gözaltına alındı.

Tutuklanan Mehmet Dik hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. Kayseri 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede Dik hakkında, 'eşi kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 'ruhsatsız silah bulundurma' suçundan da 2 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddianamede Mehmet Dik'in savunmasına da yer verildi. Mehmet Dik, eşi ile taşınacakları evle ilgili maddi sorunlar nedeniyle tartıştıklarını söyleyerek, "Paraya ihtiyacımız vardı, tartıştık.

"BENİ Mİ ÖLDÜRECEKSİN?"

Beni aldattığını da düşünüyordum. Ancak, net bir bilgi sahibi değildim. Bana hakaret etti. Taşınacağımız eve kombi alabilmek için silahımı satacaktım. Gizem, silahı elimde görünce, 'Beni mi öldüreceksin?' dedi, tartıştık.

Olay, Gizem'in beni tahrik etmesiyle meydana geldi.

Öldürdükten sonra arkadaşımı arayıp, Çeçenistan Parkı'nda buluştuk. Gizem'i öldürdüğümü arkadaşıma anlattım. Gizem, beni öldürtmekle tehdit ediyordu, pişmanım" dedi.

Mehmet Dik, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
yav bir insan bu kadarmı karaktersiz yalancı olur biz okuyucular olarak buradan her satırı yalan olduğunu anliyoruz da hakim anlamayacakmı.? siz elin kızını öldürmek içinmi evleniyorsunuz soysuz namussuz şizofreniler bir insanin canina kıymak bu kadar kolaymı lan pişmanmış oldu salıverin şu çakalı da bir aileyi daha perişan etsin akil yoksunu iradesiz şerefsiz.
Vallahi ne güzel demişsin, aynen öyle.
Babam, kardeşim, ben yıllardır evliyiz biz niye silah taşımıyoruz? Sen niye çocuğumuz yaşında olmana rağmen silah taşıyorsun? Savaş varda bizim mi haberimiz yok? İşin Aslı şu: herhangi bir savaş olmadığı gibi, sende silahsız gezebilecek erkeklikte yokmuş meğer. O yetim bıraktığın çocuğun hakkı için o namluyu sana tattırmayan kanun utansın!
bu haberler çık arttı. yarın benzer haberler gelebilir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler