HABER

Kanada'yı fırtına vurdu! 8 kişi öldü, 1 milyon kişi elektriksiz kaldı

Kanada’nın Ontario ve Quebec eyaletlerinde etkili olan fırtınada en az 8 kişinin hayatını kaybetti. Hızı 132 kilometreye ulaşan fırtınanın vurduğu ülkede yaklaşık 1 milyon kişi elektriksiz kalırken, iki kasabada ise olağan üstü hal ilan edildi.

Kanada'yı fırtına vurdu! 8 kişi öldü, 1 milyon kişi elektriksiz kaldı

Kanada’nın Ontario ve Quebec eyaletlerini fırtına vurdu. Ontario Eyalet Polisinden yapılan açıklamada, eyaletin güneyinde ve başkent Ottawa bölgesinde etkili olan fırtınada 7 kişinin devrilen ağaçların altında kalarak öldüğü duyuruldu. Ottawa Nehri'nde bir teknenin alabora olması sonucu 51 yaşındaki bir kadının ise boğularak hayatını kaybettiği ifade edildi.

AW626057_03

1 MİLYON KİŞİ ELEKTRİKSİZ KALDI

Hydro One ve Hydro Quebec elektrik şirketleri tarafından yapılan açıklamada, her iki eyalette yaklaşık 1 milyon kişinin elektriksiz kaldığı belirtilerek, elektrik dağıtımının eski haline dönmesinin birkaç gün süreceği ifade edildi. Yetkililer, fırtına sonucu Ottowa bölgesinde 200 elektrik direğinin yıkıldığını belirtti.

AW626057_04

Devrilen ağaçlar ve elektrik hatları nedeniyle birçok yol da trafiğe kapalı durumda.

AW626057_09

Halka yapılan çağrıda, belediye çalışanlarının trafik akışını yeniden sağlamalarına yardımcı olmak için evlerinde kalmaları isteniyor.

AW626057_07

OHAL İLAN EDİLDİ

Ontario eyaletinde yer alan Uxbridge ve Clarence-Rockland kasabasında fırtınanın neden olduğu yıkım nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi. (İHA-AA)

AW626057_11


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler