HABER

Kanalizasyon suları evleri bastı

Samsun'un Atakum ilçesinde patlayan suyun kanalizasyona verilmesi nedeniyle zemin kattaki bazı evleri lağım suları bastı.

SAMSUN (İHA) - Atakum ilçesi Mimar Sinan Mahallesi 171. Sokak'taki Umut ve Cemre apartmanlarının zemin katlarında bulunan dairelerin tuvaletlerinden ve banyolarından sabah saatlerinde kanalizasyon suları geri tepti.

Geri tepen lağım suları 2 daireyi sular altında bırakırken, evlerde bulunan eşyalar da zarar gördü. Fehim Öztok ve Sadık Akyüz isimli vatandaşların evleri sularla dolarken, apartmanların çevrelerinde lağım sularından ötürü gölleşmeler meydana geldi. Evlerindeki suları kendi imkanları ile boşaltmaya çalışan vatandaşlar zor anlar yaşarken, evi su dolan hamile bir kadın ise ailesinin yardımı ile mahsur kaldığı yerden kurtarıldı. Patlayan suyun kanalizasyon hattına verilmesi nedeniyle tazyikten dolayı evleri su bastığı belirtildi.

Vatandaşların sabah saatlerinde haber verdikleri belediye yetkilileri geç gelince, bazı vatandaşlar sinir krizleri geçirdi. SASKİ vidanjörü ve Atakum Belediyesi'ne ait iş makinesi, evlerdeki pis suyu tahliye etmek için çalışma başlattı.

Ekiplerinin 24 saat esasına göre çalıştığını belirten SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel, "Evlerin bulunduğu yerin yukarısında su borusu patlamış. Bunu kanala vermişler. Debinin fazlalığı ve tazyikten dolayı kanal taşımamış. Bu nedenle evleri su basmış. Özellikle su basan iki daire normal kotun altında.

Arkadaşlar çalıştı ve sorun çözüldü" dedi.

Geri Dön