HABER

Kandil Dağı bombalandı

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyindeki Zap, Avaşin, Hakurk bölgeleri ile derinlikteki Kandil Dağı'nın Irak tarafında kalan kesimlerinde tespit edilen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedeflerin, Türk Hava Kuvvetleri savaş uçaklarının 16 Aralık 2007 günü saat 01.00'den itibaren uyguladığı geniş kapsamlı bir hava harekatı ile vurulduğu, ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uzun menzilli silahlarla belirlenen hedeflerin ateş altına alınmasına devam edildiği bildirildi.

TOPÇULAR İŞTE BÖYLE VURDU

ÇİÇEK: OPERASYONLAR KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEKTİR

TERÖR UZMANLARI OPERASYON İÇİN NE DEDİ?

ABD'DEN İLK DEĞERLENDİRME

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan basın açıklamasında, şunlar kaydedildi:

"Irak'ın kuzeyindeki Zap, Avaşin, Hakurk bölgeleri ile derinlikteki Kandil Dağı'nın Irak tarafında kalan kesimlerinde tespit edilen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedefler, Türk Hava Kuvvetleri savaş uçaklarının 16 Aralık 2007 günü saat 01.00'den itibaren uyguladığı, geniş kapsamlı bir hava harekatı ile vurulmuştur.
Hava harekatına katılan uçaklarımız, saat 04.15 itibarıyla emniyetli bir şekilde üslerine dönmüşlerdir.

Uçakların operasyon bölgesini terk etmelerini müteakip, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uzun menzilli silahlarla Irak'ın kuzeyinde belirlenmiş hedeflerin ateş altına alınmasına devam edilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetlerine verilen yetki çerçevesinde icra edilen operasyonlar, askeri ihtiyacın gereklerine göre kararlılıkla devam edecektir. Baştan beri açıklandığı gibi operasyonlar, tamamen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne yönelik olup, Irak'ın kuzeyinde yaşayan halka ve düşmanca harekette bulunmayan yerel gruplara karşı değildir.

Genelkurmay Başkanlığınca daha önce duyurulduğu gibi değerli basın mensuplarının operasyon alanlarına girmemeleri, can güvenlikleri açısından önem arz etmektedir."

TOPÇULAR İŞTE BÖYLE VURDUÇİÇEK: OPERASYONLAR KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEKTİR

TERÖR UZMANLARI OPERASYON İÇİN NE DEDİ?

ABD'DEN İLK DEĞERLENDİRME

ABD'DEN "EVE DÖNÜŞ" AÇIKLAMASI ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'de "eve dönüş" düzenlemesine yönelik çalışmalarla ilgili değerlendirmesinde, "PKK sorununu çözmeyi ve terörü tasfiye etmeyi hedefleyen bu tür çabaları memnuniyetle karşıladığını" bildirdi.

TOPÇULAR İŞTE BÖYLE VURDU

ÇİÇEK: OPERASYONLAR KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEKTİR

TERÖR UZMANLARI OPERASYON İÇİN NE DEDİ?

ABD'DEN İLK DEĞERLENDİRME

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön