HABER

Kandilli: "5 civarında artçı şoklar olabilir"

İSTANBUL(ANKA) - Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Prof. Dr. Gülay Altay, Ankara-Bala merkezli 5.7 depremin orta şiddetli bir deprem olduğunu belirterek, "5'i geçen depremler olabilir ancak daha büyük boyutta deprem olmasını beklemiyoruz" dedi.

Altay, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, 5.7 şiddetli bir depremin orta şiddetli bir deprem olduğunu kaydetti. Bir süredir Ankara'da bir deprem hareketliliği gözlendiğini vurgulayan Altay, bölgede bulunan kırıklar nedeniyle bu tür depremlerin görülmesinin çok normal olduğunu dile getirerek, "5'i geçen depremler olabilir ancak daha büyük boyutta deprem olmasını beklemiyoruz. Bundan sonra olacak artçılar tabii ki normaldir ve her hangi bir hasar durumu ancak kırsal bölgelerde olabilir. Vatandaşlarımızın panik içinde olmamalarını diliyorum" dedi.

Altay, 5.7 orta şiddetle, nispeten önemli denilebilecek bir deprem olduğunu dile getirirken, Ankara'da 5'in üzerinde bir deprem beklemediklerini ifade etti. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön