HABER

Kapadokya’da müze ve ören yerleri kapatıldı

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü turizmi de etkilemeye devam ediyor. Türkiye'nin önemli turizm merkezleri arasında bulunan Kapadokya bölgesinde de koronavirüs tedbirleri çerçevesinde müze ve ören yerleri ile yeraltı şehirleri kapatıldı.

Türkiye’de korona virüse karşı alınan tedbirler devam ediyor. Kapadokya’da sıcak hava balon turlarının 30 Nisan 2020 tarihine kadar durdurulmasının ardından bölgede müze ve ören yerleri kapatıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından dün gece saatlerinde yapılan açıklamanın ardından Kapadokya bölgesinde bulunan müze ve ören yerleri ziyaretçilere kapatıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardında Kapadokya Bölgesinde bulunan başta Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Paşa Bağları ören yeri, Derinkuyu ve Kaymaklı yeraltı şehirleri, Hacıbektaş Veli Müzesi olmak üzere tüm müze ve ören yerleri dün akşam saat 22.00’den itibaren kapatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
oranın insanları çakal olmuş.evet gezilip görülecek bir yer ama insanları acayip derecede dolandırıcı üçkağıtçı ve gözü açık
isabet olmuş,alayı çinli
Geri Dön