Kapalı Çarşı esnafı, 75 çocuğu sünnet ettirdi

Bursa Kapalı Çarşı Derneği tarafından bu yıl 30'uncusu düzenlenen geleneksel sünnet şöleninde 75 çocuk sünnet oldu. Şölene katılan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, sünnet çocuklarına hediye

Kapalı Çarşı esnafı, 75 çocuğu sünnet ettirdi

Dernek yönetimi tarafından düzenlenen geleneksel sünnet şöleninde, bu yıl 75 çocuk sünnet olarak erkekliğe ilk adımı attı. Geleneksel sünnet şölenine kapalı çarşı esnafı ve dernek yöneticileri, sünnet olan çocukların aileleri ve yakınlarının ile vatandaşlar katıldı. Muhtarlıklar aracılığı ile yardıma muhtaç ailelerin, yaşları 5 ile 12 arasında değişen çocukları için düzenlenen sünnet şöleni, kapalı çarşı içinde içerisinde gerçekleştirildi.

Okunan Mevlid-i Şerif'in ardından katılımcılara pilav ve ayran ikram edildi. Törende konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, sünnet olan çocuklara hediye paketleri dağıttı. Vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterilen Başkan Dündar, hediye paketi verdiği çocuklar ve aileleri ile ayrı ayrı hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu arada, bu yıl 30'uncusu düzenlenen Kapalı Çarşı Derneği Sünnet Şölenine, Başkan Dündar'ın konuğu olarak Bursa'da bulunan, Afyonkarahisar eski milletvekili Sait Açba da katılarak, sünnet olan çocuklar ve ailelerini tebrik etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler