HABER

"Kapatılması taraftarı değilim"

SAMSUN (İHA) - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Fuat Köktaş, Samsun'da bulunan hiçbir bölge müdürlüğünün kapatılması taraftarı olmadığını belirterek, "Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Bölge Müdürlüğü'nün kapatılmaması için çalışmalara başladık" dedi.

AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, yaptığı açıklamada, TMO Samsun Bölge Müdürlüğü'nün kapatılmasının taraftarı olmadığını belirterek, "TMO'nun kapatılma kararı 57. Hükümet zamanında alınarak, 6 Nisan 2002 tarihinde resmi gazetede yayımlanan bir karardır. O günkü Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve hükümet neye göre bu kararı aldı bilinmemektedir. Biz Samsun'un coğrafi, jeopolitik durumu, liman şehri olması, devlet demir yollarından İç Anadolu'ya, batıya ve güney doğuya açılan bir pencere olması nedeniyle kapatılmasını arzu etmemekteyiz. Bununla ilgili Tarım ve Köyişleri Bakanlığı nezdinde çalışmalarımız sürüyor. TMO'yu eski haline çevirmek için çalışmalar devam ediyor. Bu yapılabilir mi? İlerleyen günler bunu bize net bir şekilde gösterecektir. Ben Samsun'da bulunan hiçbir bölge müdürlüğünün kapatılması taraftarı değilim" diye konuştu.

Şu anda TMO Samsun Bölge Müdürlüğü'nün alım satım yapmadığını da hatırlatan Köktaş, "Ofis ikinci ele hizmet veriyor. Bu da bir ihtiyaçtır. Bölgemizde un fabrikaları çok ve yüksek kapasitede çalışıyor. Samsun ve bölgeye yurt dışından ithal edilen 500 ton civarında buğday geliyor ve bu buğdayı saklayacak depo olmadığı için mecburen TMO kullanılıyor. Fabrikalarımızın durumunu da düşünmek zorundayız. Bu fabrikalar yurt dışına ihracat yapıyor ve Türkiye'ye döviz girdisi sağlıyor. Bu nedenle TMO'nun kapatılmaması gereklidir" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler