HABER

"Kapı sapı" davasına takipsizlik kararı

KÜTAHYA (İHA) - Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın, çini ustası Sıtkı Olçar aleyhine açtığı hakaret davasına takipsizlik kararı verildiği bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 4 ay önce işyerinin girişine "Sayın Belediye Başkanı'nın bu işyerine girmesi yasaktır" yazan çinici Sıtkı Olçar'ın işyerine denetim yapmak üzere zabıta memurları geldi. Denetimlerini tamamlayan zabıta memurlarının çıkış kapısını bulamaması üzerine Olçar, Belediye Başkanı Mustafa İça'yı arayıp, memurların kapıyı bulamadıklarını belirtti. Belediye Başkanlığı, Olçar'ın İça'ya söylediği, "Kapının sapını da gösteririm" sözleri için Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulundu.

Sıtkı Olçar, yaptığı açıklamada, "Zabıta memurları işyerime denetime gelerek, çeşitli bahanelerle bize baskı yapmaya kalkıştı. Bir şey bulamayınca gitmek istediler. Ancak çıkış kapısını bulamayıp, kapıyı aradılar. Ben de bu durumu telefonla Belediye Bakanı İça'ya bildirdim. İça bana, 'Sıktı usta, sen kapıyı gösteriverirsin' diye cevap verince, 'Başkanım, kapıyı da kapının sapını da gösteririm' dedim. Bu sözlerden dolayı Cumhuriyet Savcılığı'na şikayete bulunarak, hakarete uğradığını belirtmiş. Oysa ben hakaret olsun diye söylememiştim. Cumhuriyet Savcılığı kamu adına soruşturmaya yer olmadığından dolayı takipsizlik kararı verdi" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler