Kapıkule'de gurbetçiler uzun araç kuyruğu oluşturdu

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçiler nedeniyle Kapıkule Sınır Kapısı'nda yoğunluk meydana geldi.

Yaşadıkları ülkelerde okulların tatile girmesinin ardından yola çıkan ve yaklaşık iki gün süren yolculuğun ardından Kapıkule Sınır Kapısı'na ulaşan gurbetçiler, pasaport kontrolünden sonra baba ocağının yolunu tutuyor.

Uzun bir yolculuktan sonra Kapıkule'de mola veren vatandaşlar, işlemlerinin yapıldığı sırada araçlarında ya da gümrüksüz satış mağazalarının olduğu alanlarda vakit geçiriyor.

'İÇİMİZDE HER ZAMAN MEMLEKET HASRETİ VAR'

Almanya'dan gelen Mahmut Kaya yaptığı açıklamada, uzun bir yolculuk geçirdiğini söyleyerek şunları ifade etti:

"Mutluyuz, huzurluyuz, sevinçliyiz. Bir senedir Türkiye'nin hasretini çekiyoruz. Maddi durumumuz elverdiği sürece her yıl gelmeye çalışıyorum. 22 senedir gurbetteyim. Ben dönmek isterim ama çocuklarımın eğitimi devam ediyor. İçimizde memleket hasreti her zaman var."

Belçika'dan gelen Hüdaverdi Erdoğan da vatana kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını vurgulayarak, "Afyon Emirdağ'a gidiyoruz. Torunumun sünnet düğününü yapacağız. Akrabalarımızla hasret gidereceğiz. Torunları, çocukları denize götürüp eğleneceğiz." dedi.

'İZNİMİ HER YIL TÜRKİYE'DE GEÇİRİYORUM'

İsviçre'den gelen Erol Tunus, yıllık izinini her yıl Türkiye'de geçirdiğini ifade etti.

Tatilde Ege turu yapacaklarını dile getiren Tunus, "Memleketim Sivas. Orada da akrabalarımızı gördükten sonra İsviçre'ye döneceğiz." diye konuştu.

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
gelin gelin nasıl olsa 1 euro 6.50 TL sıkıntı yok sen tatile gelmicende asgari ücretimle ben mi Avrupa'ya gidicem
ŞU AVRUPADAKİ TÜRKLER GİBİ KENDİ ÜLKEMİZDE TATİL YAPAMIYORUZ.. BÖYLE DÜZENİN İMKANSIZLIĞIN BU OLAYDA PAYI OLANIN ALLAH BİN BELASINI VERSİN... KÖPEK GİBİ ÇALIŞ.... HİŞBİŞEY YAPAMA..
Herhalde türkiyede geçirecek onlarınki Türkiye aşkı falan değil dolar euro bozdurma başka birşey değil en kral tatili burada yapıyorlar ooh mis.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler