Kapılarını dış dünyaya kapattı

Dünya genelinde kapılarını diğer ülkelere kapatan Kuzey Kore teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Kapılarını dış dünyaya kapattı

Arirang adı verilen bu yeni akıllı telefon Kuzey Kore’nin ilk milli akıllı telefonu olma unvanını taşıyor. Washington Post gazetesi tarafından servis edilen habere göre Android işletim sistemine sahip olan Arirang Kuzey Kore’nin 11 Mayıs adı verdiği fabrikada üretiliyor. İlk olarak Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un tarafından incelenen akıllı telefon oldukça beğeni kazanmış gibi gözüküyor. Kim Jong-Un Arirang’ın tasarımını oldukça beğenmiş ve iletişim konusunda da üstün bir akıllı telefon olduğunu söylemiş.

Kuzey Kore’de hizmet evren servis sağlayıcı sadece ülke içi aramalara hizmet veriyor. İnternette kısıtlamalar bulunan ülkede bu yeni akıllı telefon ile neler yapılabileceği merak konusu. Yeni geliştirilen akıllı telefon hakkında fazla bilgi verilmezken muhtemelen Çin’li üreticiler ile işbirliği ile Kuzey Kore’nin bu tarz bir akıllı telefon üretildiği sanılıyor. Çünkü hali hazırda Kuzey Kore’nin tüm akıllı telefon malzemelerini üretecek tesisi bulunmuyor. Bakalım bu yeni akıllı telefon ne zaman ve nasıl satışa sunulacak?

Cheapcast İle Android Cihazınızı Chromecast’e Çevirebilirsiniz

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Keşke Kuzey Kore kadar yürekli bir ülke olsakta ülkemizde dış mihraklar cirit atmasa
ikincisi bu nasıl haber Kuzey Kore satış denilen olay yok. Allah'ım habercimisiniz siz?
yalnızlık ALLAHA mahsustur boyle bır devlet olabılır mı ulkemızde de boyle bır sıstem ıcın komunızm ıcın ne kanlar dokuldu ey gıdı ey
Diğer Haberler