HABER

Kapkaççıyı yakalayan polise ödül

İZMİR (İHA) - İzmir'in Konak İlçesi Basmane semtinde kavşak görevi yaparken bir bayanın çantasını alarak kaçan kapkaççının peşine düşerek yakalayan trafik polisi İbrahim Aktaş'a (47) takdirname ve bir maaş ikramiye verildi.

İzmir Valisi Alaaddin Yüksel, 5 gün önce meydana gelen olayda bir bayanın çantasını alarak kaçmak isteyen kapkaççının peşine düşerek yakalayan trafik polisi İbrahim Aktaş'ı makamında ödüllendirdi. Trafik polisinin kapkaççıyı kovalamaca ve takip sonucu yakaladığını söyleyen Vali Yüksel, "Arkadaşımız, olay anında bir bayanın çantasını alan kapkaççıyı fark etmiş, daha sonra bir aracı durdurarak görev yerinden uzaklaşıp, kapkaççıyı takip ederek etkisiz hale getirmiştir. Sorumluluğunun bilincinde olan bu polise takdirname, birer maaş ikramiye ve bayram hediyesi olarak bir miktar para veriyoruz. Bu başarının diğer polislere örnek ve teşvik olacağını düşünüyoruz" diyerek İzmir polisinin asayişi sağladığını belirtti.

20 yıllık trafik polisi olan ve aynı kavşakta 4 yıl boyunca görev yapan İbrahim Aktaş ise, kendisinin görevini yaptığını ve her zaman da yapacağını söyledi.
Emniyet Müdürü Halil Tataş da trafik polisi Aktaş'ı kutlayarak başarılarının devamını diledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön