Kaplan'dan PKK ve hükümete mesaj

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, çözüm sürecini ve Erbil'de yapılacak Kürt Ulusal Kongresi'ni değerlendirdi.

Kaplan'dan PKK ve hükümete mesaj

Kaplan'dan PKK ve hükümete mesajKaplan'dan PKK ve hükümete mesajKaplan'dan PKK ve hükümete mesaj

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, 24 Ağustos'ta Kuzey Irak'ın Erbil kentinde yapılacak Kürt Ulusal Kongresi'nde, Kürtlerin yaşadıkları ülkelerde sorunlarını barış ve diyalog yoluyla çözmesine dönük karar çıkması halinde bunun önünde hiç kimsenin duramayacağını söyledi.

Şırnak'ın İdil İlçesi'ne bağlı Karalar ve Sırtköy beldelerini ziyaret eden BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, vatandaşların bayramını kutladı. Sırtköy'de Ak Partili Belediye Başkanı Halef İnan'ın ölen amcasının oğlu Ramazan Savcı'nın taziyesine de katılan Kaplan daha sonra Cizre İlçesi'ne geçti.

7 AYDIR CENAZE GELMİYOR

Cizre BDP ilçe binasında partililerle bayramlaşan Kaplan, burada Kürtçe bir konuşma yaptı. Kaplan, geçmiş yıllarda cenazelerden dolayı bayramı kutlayamadıklarını ancak son 7 aydır çatışmasızlık ortamı bulunduğunu ve bu nedenle artık cenazelerin gelmediğini söyledi.

Kaplan, "Öcalan görüşmelerinde çözüm süreciyle ilgili üç aşama olduğunu söyledi. Birinci aşama bitti, ikinci aşama ise demokrasi paketidir. Biz de BDP olarak elimizden geleni yapacağımızı söyledik. Biz meclisin erken açılmasını söyledik, çünkü yetişmez dedik. Başbakan bugün açıklamasında meclisin erken açılabileceğini belirtti. Biz zaten daha önce söylemiştik bu adım, süreç için gereklidir. Önümüzdeki 2-3 ay bölge için çok önemlidir. Suriye'de çatışmaların durması için, çetelere destek verenlerin, İslam adına Kürt halkına ve İslam'a saldıranlarla ilişkilerini kesmelidirler. Kürtlere saldıranlar gelip Gaziantep, Antakya gibi yerlerde toplantı yapıyorlar. Bu sürecin sağlıklı yürümesi için bu yanlışı düzeltmelidirler. Bu sürece inanç kırılmamalıdır" dedi.

KÜRTLER BARIŞ İSTERSE ÖNÜNDE KİMSE DURAMAZ

Şırnak ve ilçelerinin belediye başkanlarının cezaevinde olduklarını ve bunların serbest bırakılması gerektiğini ifade eden Kaplan, "Şırnak, İdil, Cizre, Silopi, Balveren, Sırtköy belediye başkanlarımız halen cezaevindedirler. Belediye başkanları seçimle gelmişlerdir. Bunların hepsinin bırakılması gerekir. Bu bütün halkımızın isteğidir. Hasta tutsakların derhal serbest kalması gerekiyor. Dağdakilerin geri dönmesi gerekiyor. Biz büyük bir süreç içindeyiz. Bu sürecin sonunda silah ortadan kalkmalıdır. İmralı, Kandil, Avrupa, halkımız artık silahlar sussun istiyor. 24 Ağustos'ta Hewler'de(Erbil) yapılacak olan Kürt Ulusal Kongresi'nde ne karar alınırsa herkes buna uymalıdır. Türkiye'deki Kürtler de barış isterse kimse bunun önünde duramayacak, durmamalıdır da" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
Bunlar gündemi istedikleri gibi yönlendiriyorlar. Buna fırsat veren yönetim utansın!!!
Kaplan denilen adam Müslümanlık şimdimi aklınıza geldi baktınızki müslümansız olmayacak bu defa müslümanlığımı alet edeceksiniz şunu iyi bilinki benim Müslüman Kürt Kardeşim asla ve katiyyen sizin tuzaklarınıza düşmeyecektir bunu bilin yıllardır pkk ile bu milleti kandırdınız neyi savunduğunuzda belli değildi şimdi kalktınız müslümanlık kisvesi arkasına saklanmaya başladınız emi ALLAH ın izni ile bu millet artık olanların ve olacakların bilincinde bu milleti kandıramıyacaksınız türk ve kürt milletini ayrıştıramıyacaksınız ama ALLAH sizin hakkınızdan ne zaman gelecek onuda sabırla bekliyoruz
sen tayyibin vekilisin...istediğin gibi konuşursun tabi..tayyip sever senin gibi hainleri
Hakikaten süreçler çok hızlı gelişiyor. Bakın daha bir kaç yıl önce '' terörist'' olarak nitelenen kişiler , politikayı nasıl şekillendiriyorlar.Nasıl istediklerini tehdit ve şantaj yoluyla yaptırıyorlar. Bu süreç bittiğinde , bu ülkeyi yönetenler kaçacak yer arayacaklar. Ama ne tarih , ne de Türk Halkı affetmeyecek!!!!
Amerika desteğiyle , hükümeti ellerinde KUKLA gibi oynatıyorlar. Helal olsun.Bu hükümet de ne derlerse sallabaşını....!!!
yaw ne adamlarsınız yorum yapanlar hükümetmi alkışlıyorum 8 aydır ölüm haberi almıyoruz ama sizler kandan nemalandığınız için savaş alehtarısınız 20 yaşında bir genç ölmesin değil pkk veya başka örgütle anlaşmayı ayaklarına giderim sonu ne olursa olsun yazıktır bu ülkenin gençlerine.. Sizin gibi faşistler yok ülke bölündü yok bilmem ne oldu size soruyorum kaç hektar toprak sizin çocuklarınızdan daha değerlidir? Yazıklar olsun ki sizin gibi insanlarla aynı dünyayı paylaşıyorum..
ulan sen bi sus sen demedinmi ben türk halkının vekili degilim o zaman sen türk milleti adına vekilim diye konuşma sen kım benım le muhatap olma kim ben türküm benim vekilim olamazsın olmadında hiç bir zaman biz her zaman barıştan yana milletiz bizler susuyorsak ülkenin hayrına her milletin bi sabrı vardır o sabrı zorlama zorlarsan altından kalkamazsın cakma millet vekilisin benim için
BUNU KÍM CIKARTTI YÍNE KAFESİNFEN
tamam da iyi hoş konuşmuşsun lakin son paragraf iyi olmamış tutsak kelimesi ne demektir bilmiyorsan aç sözlüğe bak bilip de söylüyorsan yazık çok yazık barışın ruhuna yakışmayan bir kelime
Bu söylenilenleri dikkate almak lazim. Çünkü BDP , son zamanlarda dediği her şeyi yaptırıyor.Arkalarında ABD , İSRAİL desteği.Bizimkilerin de verdikleri tavizlerden dolayı ''HAYIR'' diyecek mecalleri kalmamış.Sakal - bıyık hikayesi.Birilerinin sonunu bu kürt meselesi hazırlıyor. Hakikaten bunu göremiyorlar mı , yoksa görmek işlerine mi gelmiyor???
Ülkeyi teslim el,cenaze gelmiyormuş.O zaman kurtuluş savaşını yapanlar niye öldü,yabancılar yönetirdi,sizide ıraktaki gibi üst üste dizer sorada küçük şeyini yapardı.Bağamsızlık korunur korunmazsa hayvan gibi yaşanır.Bu yüzden bağamsız yaşamak için herşey göze alınır,yeri gelirse ölünür.
Ne istiyorsun,iktidar önünde diz çökmüş,katilamdan tutunde her şeyi yaptınız yine de haktan hukuktan konuşuyorsunuz.Sizi bu duruma getirenler utansın.
satalım doğu güneydoğuyu kim çok para verirse alsın içindekiler ile duvar örelim araya batıdakileride atalım duvarın öbür tarafına
barış olmasa sen TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE millet vekili olamazdın ey akıl yoksunu!
KAN AKMASINI TABİKİ İSTEYEN YOKK.AMA ÜLKE PEŞKEŞ ÇEKİLİRSE,TC YIKILMAK İSTENİRSE,NE OLURSA OLSUN BU HALK SESSİZ KALMAYACAKTIR.KİMSE İNSANLARI APTAL YERİNE KOYMASIN 8 AYDIR KAN AKMIYORMIUŞ VS VS.ULAN ÖNCE BEDAVA KULLANDIĞINIZ ELEKTİRİĞİN PARASINI VERİN,VERGİ ÖDEYİN BU DEVLETE NE KATKI VERDİNİZ?KANI KULLANMAYIN ADİLERR.
büyük türk cumhuriyetini beğenmeyen ve devletine düşmanına hitap eder gibi sadece TC diyen kürtler suriye ye gitsin orada yaşasın o zaman bu büyük ülkenin değerini anlarlar türkiye de yaşayan kürtler bu ülkenin türk evlatlarının sırtında yiyip içip üremeye devam ediyor
BU VATANIN BİR METREKARESİ BENİM EVLADIMDAN DA ANAMDANDA BABAMDANDA DEGERLİ ÇÜNKÜ VATANI OLMAYANIN DİNİ NAMUSU OLMAZ VE BU VATANIN BİR KARIŞININ VERİLMEYE KALKIŞILMASI HALİNDE KAN GÖVDEYİ GÖTÜRÜR İKİNCİ BİR HUSUS FARKINDAMISINIZ SADECE %15 ÇEKİLDİ GERİYE KALAN HAİNLER DAHADA GÜÇLÜ SIĞINAKLAR İNŞA EDİYOLAR KENDİLERİNE BU İŞİN SONUNDA ÇOK KAN AKAR BU HAİNLER ŞİMDİLER BAŞLADI ÖCANLAN HAİNİNE ÖZGÜRLÜK YOKSA FARKLI ŞEYLER OLUR DİE TEHDİTLER SAVURMAYA AMA HİTLERİN Bİ SÖZÜ VAR : TÜRKLERLE SAVAŞACAKSANIZ HEPSİNİ ÖLDÜRMELİSİNİZ TEK BİR TÜRK SAG KALIRSA DEVLET KURAR VE SİZDEN İNTİKAMINI ALIR
Geri zekalı biz Türkler her gittiğimiz yere baskısız ve demokratik bir yaşam getirdik,sizlerin yaptığı her türlü köpekliğe Türk askeri yine de insanca yanaştı,sizler kahpece arkadan vuran ,bunca suçsuz insanı katleden birer canisiniz,sizlere insan demeye bile dilim varmıyor.Her türlü hakka bizlerden daha fazla sahipsiniz ama köpeklikten vazgeçmiyorsunuz.Türkün olduğu her yerde barış vardır bunu unutmayın.
gezi parkın da olduğu gibi mi?
Kürtlere ambargo uygulamak lazım.Öldürülmeleri günah candır.Ama beğenmeyilorsa uzasınlar....
ülkenın tapusu çebinde mi..senın gibileri yok olacak bu sürecte size rağmen barış olacak canlar toprak olmayacak.Allah sizi ıslah etsin.
Allah aşkına değişik bir karar çıkarsa sen düşün napacan hanımefendi Türk çocuklar alışmış büyük şehire sen nedecen senin derdini ben mi düşünecem
bir itmi haladı bnmı öyle geliyor sizi tükürüğümüzle boğarız yürü git işine elimize silahımızı aldırtma geri indirmemiz için ayaklarımıza kapanırsınız çünkü biz türk milletiyiz unutma.
Meydan sizin, istediğinizi yapın. AKP sayesinde ülke size peşkeş çekildi.
kürtler isteseymiş geri zekalıya bakın hele.sizi ve siyasileri kullanan güç nasıl istiyosa öyle oluyo.sizlerde bi halt yaptığınızı zannedin bakalım.ak göt kara göt elbet belli olur
sen önce kendi iradenle siyaset yap başkası nın söylediği şeyle siyaset yapma
İnsanları gereksiz sıfatların peşinde koşturan akıllı bıdıklar.İnsanları cahil bırak,sonrada donunu çıkarttır elinede bir sopa ver sopayı donuna taktır koştur babam koştur.
kardeşim bütün müslümanlar bırbırını öldürüyor sebeı sünni şii arap kürt çok saçma avrupa abd öz kaynaklarımızı sömuruyor benim eşim kürt artık kaynaşmısız her seyımız ortak oyuna gelmenın anlamı yok ve bu ulke herkese yeter artar bıle şükür ALLAH a
öyleise herkes dürüst olsun.
daha ne istiyorsunuz adam gibi konuşun bakalımm,yapılması gerekenler yapıldı,bundan sonra isteyecekleriniz asla vede asla olmayacak
Diğer Haberler