HABER

Kar 751 köye ulaşımı engelliyor

Ankara (AA)- Kar yağışı nedeniyle yurdun çeşitli yerlerinde 751 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Orta Karadeniz Bölgesi'nin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı ve rüzgarın biriken kar yığınlarını yola taşıması nedeniyle halen Samsun'da 81, Sinop'ta 134, Ordu'da 42, Amasya'da 7 olmak üzere toplam 264 köy yolu ulaşıma
kapalı bulunuyor.

Yetkililer, bölgede cenaze ve hasta bulunan köylere öncelik verilerek kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.
Hava koşullarının yol açtığı elektrik ve telefon arızalarının giderilmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

-Sivas-

Sivas'ta kar yağışı ve tipi nedeniyle kent merkezi ve ilçelerine bağlı toplam 480 köyün yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle ildeki bazı bağlantı yollarının da ulaşıma kapalı olduğu, 53 yerleşim biriminde haberleşmenin sağlanamadığı, 24 köye elektrik verilemediği bildirildi. Zara ilçesinde ise 3 köyde taşımalı eğitime ara verildi. Bu arada, Koyulhisar ilçesinde doğal güzellikleriyle dikkati çeken Eğriçimen Yaylası'nın bazı bölümlerinde kar kalınlığı 1 metreye kadar ulaştı. İlçeye yaklaşık 17 kilometre uzaklıktaki yaylanın kapanan yolu, belediye ekiplerince açıldı. Yayladaki Meydan Gölü dondu.

-Kayseri-

Kar ve tipi nedeniyle dün Kayseri'nin Sarız ilçesinde 19 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine bağlı ekiplerin 12 köy yolunu
ulaşıma açtığı, 7 köy yolunun halen kapalı olduğu bildirildi.Yetkililer, bölgede etkili olan tipinin çalışmaları olumsuz etkilediğini, ulaşıma açılan bazı yolların tipi nedeniyle yeniden kapandığını söyledi.

-Ağrı-

Ağrı'da çatılarda biriken kar yığınlarının temizlenmesine başlandı. Kalınlığı yaklaşık 1 metreye ulaşan karın temizlenmesi sırasında vatandaşlar sıkıntı yaşıyor.
Belediye yetkilileri, kent merkezindeki esnafın çatılarını temizlemesi sırasında oluşan tehlikeye karşı, yoldan geçen vatandaşları uyarıyor.Meteoroloji İl Müdürlüğü yetkilileri, hava sıcaklığının gece eksi 16 derece ölçüldüğünü, sıcaklığın düşeceğini bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön