Kar bugün Trakya'dan giriş yapacak

Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek Trakya'da bugün kar yağışı bekleniyor.

Kar bugün Trakya'dan giriş yapacak

İstanbul'da da sağanak yağış bekleniyor. Yağış akşam saatlerinden sonra yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor.

Kırklareli Meteoroloji Müdürü Mehmet Nuri Güner, bugün Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da kar yağışının beklendiğini söyledi. Tekirdağ’da kar yağışının çok fazla etkili olmayacağını belirten Güner, öğlenden sonra kar yağışının Edirne ve Kırklareli’de etkili olacağını dile getirdi.

Nuri Güner, kar yağışının 6 Şubat Cumartesi gününe kadar etkili olmasının beklendiğini ifade etti.

MARMARA'DA SAĞANAK

Bugün Marmara bölgesi ile kıyı Ege'de kuvvetli, yer yer ise çok kuvvetli (21-75 kilogram/metrekare) olması bekleniyor. Kuvvetli yağış sonucu meydana gelebilecek ani sel ve su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

Yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların bugün hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşüşüyle birlikte önce Trakya'da ve Marmara'nın batısında, akşam ve gece saatlerinde ise Marmara bölgesinin güney ve doğusu ile kuzey ve İç Ege'de karla karışık yağmur ve kar şekline döneceği, rüzgarın da kuzeydoğu yönlerden (poyraz) kuvvetli (40-70 kilometre/saat) olarak eseceği öngörülüyor.

İSTANBUL

İstanbul'da yağışların gün boyu boyunca kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak şeklinde devam edeceği, akşam saatlerinden sonra yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor.

Ankara ve iç kesimlerde ise cumartesi günü kar yağışı bekleniyor. Pazar gününden itibaren sıcaklıklar tekrar yükselecek.

İDO'da seferler iptal

İDO 07.30 Bandirma - Yenikapi - Bostanci Deniz Otobüsü seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi

İDO'nun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 07:30 Bandirma - Yenikapi - Bostanci Deniz Otobüsü seferi olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

MARMARA'DA ULAŞIMA POYRAZ ENGELİ

Poyraz, Marmara Denizi'nde ulaşımı olumsuz etkiledi.

Marmara Denizi'nde gece başlayan ve hızı zaman zaman 90 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle seyre devam edemeyen yerli ve yabancı 29 şilep ve tanker, Şarköy ilçesi sahilinde demirledi. Gemiler, geceyi ışıklarını yakarak, burada geçirirken, gemilerdeki personel de fırtına ve yer yer 4 metreyi aşan dalgalar sebebiyle karaya çıkamadı.Bu arada, etkili poyraz sebebiyle balıkçılar da tekneleriyle Şarköy'deki Mürefte ve Hoşköy balıkçı barınaklarına sığındı.Meteoroloji yetkilileri ise fırtınanın yarın da devam edeceğini ve denize çıkacakların dikkatli olması gerektiğini bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Hoşgeldi sefalar getirdi,su herşeydir, suyun en büyük kaynağı da kardır.
Öğrenmişiniz bi istanbul.her haberde istanbul başka memleket yok sanki
ido sefer iptal etmis yav arkadas hangi devirde yasiyoruz denizin üstünde firtina varsa altinda da mi var denizalti otobüsleri yapin cok mu zor dünyada bir ilk olur sefer de aksamaz bari lins alir denizi bol olan ülkelere satarsiniz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler