HABER

Kar İstanbul'da etkili olmaya başladı

Kar İstanbul'da etkili olmaya başladı

İSTANBUL (İHA) - Türkiye'yi etkisini altına alan soğuk hava dalgası gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul'da kar yağışını da beraberinde getirdi. İstanbul'un bazı ilçelerine lapa lapa kar yağdı.

Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava dalgası ile birlikte, gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul'da yağmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Trafiğe çıkan sürücüler kar yağışı sebebiyle zor anlar yaşadı. İstanbul'un bazı ilçelerinde şiddetli bir şekilde devam eden sağanak yağmur etkisini sürdürürken, bazı ilçelerde de yoğun şekilde kar yağdı.

İstanbul'un yüksek kesimlerinde dün görülen kar, saat 05.30 sıralarında şehir merkezine de yağmaya başladı. Devam eden kar yağışı nedeniyle şehir merkezinde beyaz bir görüntü oluştu. Bu arada, İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi A.Ş'nin (İDO) bugün 17.15'teki Bostancı-Yenikapı-Bandırma ve 17.45 Bostancı-Yenikapı-Mudanya deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

Hızlı feribotlar ile yolcu vapuru seferlerinde ise aksama olmadığı belirtildi. İstanbul Boğazı transit gemi trafiğinde şu ana kadar bir aksaklık yaşanmadığı, trafiğin normal akışında sürdüğü ifade edildi. Meteoroloji yetkilileri, yağışın yarın sabah saatlerine kadar aralıklarla devam edeceğini, hava sıcaklığının Pazartesi gününden itibaren hissedilir derecede artacağını kaydettiler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön