Kar maskeli banka soygunu kamerada

İstanbul ve Kocaeli'de 3 banka ve 5 benzin istasyonunda silahlı soygun yapan kar maskeli 3 zanlı, tekrar soygun için geldikleri Gebze'de yakalandı.

Yaklaşık 500 bin YTL gasp eden zanlıların güvenlik kameralarındaki soğukkanlı hareketleri dikkat çekerken, çaldıkları paralarla lüks otomobil satın aldıkları ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, 3 banka ve 5 benzin istasyonu soygunundan aranan L.Ç., H.K. ve R.O., tekrar bir banka soygunu için geldikleri Kocaeli'nin Gebze ilçesinde araçlarının plakasını değiştirirken polis tarafından yakalandı.

Söz konusu araç içinde yapılan aramada 2 adet silah, 5 adet şarjör, 70 adet 9 mm fişek, İstanbul'dan çalındığı anlaşılan 1 çift plaka, 3 adet örme kar maskesi ve 2 adet örme eldiven ile giyim eşyaları ele geçirildi.

Zanlıların 13 Kasım 2007'de İstanbul-Kurtköy Halk Bankası Şubesi'nden 17 bin YTL, 28 Kasım 2007'de Kocaeli-Gebze Garanti Bankası Şubesi'nden 58 bin YTL ve 17 Aralık 2007'de ise İstanbul-Kartal Denizbank Şubesi'nden 205 bin YTL, 20 bin dolar ve 40 bin euroyu silahla gasp ettikleri tespit edildi. Zanlıların ayrıca İstanbul'da 2, Gebze'de 3 ayrı benzinliği silahlı gasp olaylarına karıştığı ve bu olaylarda kullanılan toplam 7 çift plakanın çalınmasında şüpheli oldukları bildirildi.

Şüphelilerin gasp ettikleri paraların bir kısmıyla 2008 model 2 adet lüks otomobil satın aldıkları öğrenildi. Mahkeme tarafından otomobillere el konulurken, L.Ç., H.K. ve R.O. sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler