HABER

Kar maskeli ve satırlı soygun

Sakarya'nın Hendek ilçesinde bir market, kar maskeli ve satırlı şahıslar tarafından soyuldu.

Alarm taktırmasına ve her yeri kameralarla donatmasına rağmen iş yeri 4. kez soyulan iş yeri sahibi, son çare olarak güvenlik elemanı tutacağını söyledi.

Edinilen bilgiye göre, sabaha karşı son model bir araçla Kocaali yolu üzerinde faaliyet gösteren Veli Ergen'e ait markete gelen tek tip kıyafetli, kar maskeli ve satırlı soyguncular, önce etrafta keşif yaptı. Soygunculardan 2'si marketin kepenkleri ve kilitlerini kırarak içeri girerken, diğer 2'si araçta kalarak etrafı gözetledi. Güvenlik kameralarının görüntü kabloları ile telefon tellerini kesen soyguncular, marketin içine girdikten sonra alarma yöneldi. Alarmı ve güvenlik kameralarını etkisiz hale

getiren soyguncular, 10 milyon TL tutarında çeşitli markalarda sigarayı alarak kaçtı. Soygun güvenlik kameraları tarafından da görüntülendi. Sabah markete gelen iş yeri sahibi Veli Ergen, kameraların kabloları ile telefon kablolarının kesik olduğunu görünce polisi aradı. Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan polis, soyguncuların yakalanması için araştırma başlattı.

İş yeri 4. kez soyulan Veli Ergen, her yerde kamera olmasına rağmen iş yerinin soyulduğunu, son çare olarak güvenlik elemanı görevlendireceğini söyledi. Ergen, "İlk iş yerim soyuldu. Alarm sistemi taktırdım. Alarm sistemine rağmen yine soydular. Ben de her yeri kamera ile donattım. Yine soydular. Son çare olarak bir güvenlik elemanı görevlendirmeyi düşünüyorum. Çok kısa sürede yaptıkları görülüyor. Bunlar profesyonelce bu işi yapmışlar. Yüzlerinde maskeleri var. Tek tip kıyafetli ve satırlı kişiler. Her şey görüntülerde net olarak görünüyor. Daha önce alışveriş yapmış olabilirler. Ben gece bir ses duydum. Su içmeye kalktım. İş yerimin üzerinde oturuyorum. Benim kalktığımı fark etmiş olabileceklerini sanıyorum. Yoksa kaçmazlardı. Görünen sigaraları almışlar. Zula yerler var. Oralarda da sigaralar vardı. Onlara dokunmamışlar. Bizim bu mahallede çok hırsızlık olmaya başladı. Polisler şahısları yakalamak için çalışıyorlar" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön