Kar üstünde kano sporu yapıldı

İSTANBUL (İHA) - Dünyada yaygın olan spor dalları arasında yer alan kano sporu, akarsu, göl, gölet ve denizden sonra Türkiye'de ilk defa kar üstünde yapıldı.

Türkiye'de gerçekleştirilen ilk kar kanosu yarışı olan "Red Bull Snow Rapid" katılımcı sporcular ve izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı.

Türkiye Kano Federasyonu'na da bağlı profesyonel atletler ve kano sporunu hobi olarak sürdüren macera severlerin katılımıyla dün Kartalkaya'daki, Dorukkaya Otel pistinde gerçekleştirilen yarışmada kıran kırana bir mücadele gerçekleşti. Parkur mesafesinin 500 metre, eğimin yüzde 25 olduğu yarışta, hız'ın 60 km/h'ye ulaştığını söyleyen yarışmacılar, parkur üzerinde hazırlanmış engellerde de bir hayli zorlandılar.

4' er kişilik gruplar halinde start alınıp, en hızlı iki kişinin bir üst tura çıkmasıyla ilerleyen, eleme usulü yapılan yarışmada 30 yaşındaki profesyonel kano sporcusu Serkan Konya birinci oldu.

8 senedir nehir kanosu sporuyla uğraşan Serkan Konya, "Kar kanosu bizim için de çok farklı ve heyecanlı bir deneyim oldu. Umarım önümüzdeki dönemde de bu sporla ilgili organizasyonlar devam eder" dedi.

2 saat süren zorlu yarışmada Ali Yılmaz 2. olurken, Emre Giray da yarışmayı 3.lükle bitirdi.