HABER

Kar yağışı etkisini kaybediyor

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, ilde önceki gün tipi şeklinde başlayan kar yağışı ile fırtınanın bugünden itibaren etkisini kaybettiğini belirterek, kar yağışının ise bugün ve yarın aralıklı olarak süreceğini bildirdi.

Kar yağışı etkisini kaybediyor

Yıldırım, daha önceki tahminlerinin gerçekleştiğini vurgulayarak, "Fırtına, tipi ve rüzgar etkisini kaybetti" dedi. İstanbul'da bugün ve yarın parçalı, yer yer çok bulutlu bir hava beklendiğini anlatan Yıldırım, "Kar yağışı, bugün ve yarın aralıklı olarak devam edecek" diye konuştu. Yıldırım, bugün en yüksek hava sıcaklığının eksi 2 olarak beklendiğine işaret ederek, yarın havanın biraz ısınacağını ve sıcaklığın 4 dereceye çıkacağını kaydetti.

Havanın biraz yumuşamasına rağmen sıcaklıkların geceleri yine eksinin altında olacağını belirten Yıldırım, don ve buzlanmanın devam edeceğine dikkat çekti. Mustafa Yıldırım, İstanbul'un bazı bölgelerinde ciddi kar birikmesi olduğunu ifade ederek, "Kar kalınlıkları Göztepe'de 32, Sarıyer'de 30, Kartal'da 41, Şile'de 28, Bahçeköy'de 21, Kilyos'ta 41,
Florya'da 34, Yeşilköy'de 37, Kurtköy'de de 44 santimetre olarak ölçüldü" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler