Karabük'te bir binanın istinat duvarı çöktü

Karabük’te yağmur sonrası 5 katlı bir apartmanın önündeki istinat duvarı çöktü. Yaşanan olayda şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, gözyaşlarını tutamayan bir vatandaş müteahhite, "Ben size köpek gibi yalvardım 2-3 seneden beri. Bu nedir ya” diyerek sitem etti.

Kurtuluş Mahallesi Adalet Sokak üzerinde bulunan 5 katlı bir apartmanın istinat duvarı akşam üzeri başlayan yağmur nedeniyle çöktü. Meydana gelen olayda apartmanda oturan bir aile istinat duvarının yıkılmasının ardından binayı terk etti.

İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye, sağlık ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri istinat duvarının çöktüğü alana güvenlik şeridi çekerek giriş çıkışları kapattı. Herhangi bir olumsuzluğa karşı apartmanın elektriği kesildi.

640xauto (2)

Bir vatandaş dairesinin bulunduğu apartmanda böyle bir olayın meydana gelmesinden dolayı gözyaşlarını tutamayarak müteahhite, “Ben size köpek gibi yalvardım 2-3 seneden beri. Bu nedir ya” sözleriyle tepki gösterdi. Diğer vatandaşlar apartmanın çevresinde gerekli çalışmaların zamanında yapılmadığını belirttiler. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
şimdiden istinat duvarları çöküyor Allahım sen bizi büyük depremlerden koru
Sen önlemi ni alma korur...
@kvppolat2 Kısa ve net!
Araştırın bakalım projesi var mıymış, varsa bile, hakkıyla yapacak mühendise para vermemek için üç kuruşa hazırlattıkları projeyi inceleyin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler